Jak odpicować stare, zapuszczone mieszkanie?

Alonso22

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2009
Posty
43
Punkty reakcji
0
Witamy, mieszkamy z koleżankami w strasznie starym krakowskim bloku i postanowiłyśmy trochę odpicować nasze mieszkanko. Nie stać nas na nowe, szałowe meble, czy plazmę, ale weźmiemy się za malowanie i fajne dodatki. Na początek większy pokój chcemy pomalować na kolor czekoladowy z dodatkiem beżowych wzorów. Na decorations.pl znalazłyśmy sobie taki szablonik i wrzucimy go na jedną ze ścian, bo na wszystkich, to było by za dużo. Zastanawiamy się nad mniejszym pokojem i kuchnią, jeśli macie jakieś pomysły, ciekawe zdjęcia linki to podajcie prosze:|)Pozdro
 

Attachments

  • image_func.php.jpg
    image_func.php.jpg
    17,8 KB · Wyświetleń: 32

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
pokój w kolorze czekoladowym z wzorkami świetnie, świetnie! brzmi bardzo fajnie, mam nadzieję, że wykonanie będzie porządne i będzie się Wam we wspaniałym Krakowie dobrze mieszkać ;) co do drugiego pokoju, to może coś takiego: mocne kolory w jednym z pokoi jest fajna wstawka ceglana - myślę, że gdyby udało się coś takiego wstawić byłoby świetnie... Jak Wam idzie urządzanie się w Krakowie ?
 

polarnik

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2009
Posty
138
Punkty reakcji
1
Niestety odnośnik do mocnych kolorów nie działa. Myślę, ze sporo inspiracji i fajnych pomysłów znajdziecie na forach budowlanych w dziale dot. dekoracji. Zawsze można pokombinować z jakimś fajnym tynkiem - poszukajcie kolegi, który Wam to wykona. A może same dacie radę To wbrew pozorom nie jest takie trudne. Zastanówcie się i popróbujcie...;)
 

elenka87

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2009
Posty
28
Punkty reakcji
0
Myślę, że to świetny pomysł. A jaka satysfakcja gdy uda nam się zrobić coś super z niczego... Stare mieszkania mają to do siebie, że mają niepowtarzalny klimat, którego nie posiadają nowe, wielkie apartamenty. Warto to wykorzystać. Ja znalazłam an strychu starą szafę, taką solidną "babciową". Razem z bratem "zdjęliśmy" stary lakier i poryliśmy szafę takim specjalnym woskiem. Efekt rewelacyjny,a jaki zapach drewna w domu.... Mhmm:)
 

Alonso22

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2009
Posty
43
Punkty reakcji
0
Woow z tą szafą to zaszaleliście:) może u mnie tez coś takiego zrobicie:D:D:D my na razie z remontem troszeczkę zwalniamy, bo na uczelni coraz więcej mam roboty, a współlokatorka beze mnie nie zadecyduje:D ale mam nadzieję, że jak skończymy to poczujemy się trochę bardziej jak w domu i Kraków będzie bardziej znośny:D
 
A

angie12

Guest
To zależy w jakim stopniu mieszkanie jest zapuszczone i jak stare. Czasem wystarczy tylko kilka litrów farby i jakiś dobry pomysł. Warto tez pomyśleć o dodatkach, które w skuteczny sposób nadają wnętrzom inny charakter. Na myin.pl kupiłam do kuchni różne bibeloty, które całkowicie zmieniły wnętrze.
 
K

kermitka

Guest
Podstawa to oczywiście odpowiedni dobór kolor farb ale to indywidualna sprawa, bo każdy z nas preferuje co innego. Myślę, że dobrym pomysłem jest odpowiedni dobór dodatków, które sprawią ,że mieszkanie stanie się bardziej przytulne. Może to być ciekawa lampka, śmieszny fotel-poduszka, zdjęcia rodziny w ładnych ramkach. Ważne jest, by mieszkanie mówiło coś o właścicielu, jego preferencjach. W pomieszczeniach , które są "nasze" czujem się lepiej i możemy odpoczywać
 
A

ann han

Guest
A może jeśli chcesz "odpicować" swoje mieszkanko powinnaś skorzystać z usług n-design?? Firma ta zajmuje się projektowaniem i wykończaniem wnętrz. Chociaż wydaje się, ze tego typu firmy są drogie, to ta firma odpowiednio dobiera zarówno dodatki, jak i produkty, które odpowiadają budżetowi klienta:) Wiem, że jak się samemu odnawia mieszkanie to może dać to wiele satysfakcji, ale czasem jak widzimy jaki jest skutek naszych działań chce nam się płakać;/ i nie warto się zabierać za remont, jeśli to nie jest naszą specjalnością:)
 
A

Alternative Trippin

Guest
Możecie kupić jakieś fajne, niedrogie meble, lub dodatki. Np. na multizakupy.pl jest spory wybór różnych niedrogich mebli, które idealnie nadają się na studencką kieszeń. Wiem, bo sam jestem studentem i kupowałem w tym sklepie, kiedy przeprowadzałem się na studia. Mają bardzo szybką, bezpieczną wysyłkę.
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Możecie zawsze zasięgnąć porady jakiegoś profesjonalnego biura projektowego, np. n-design. Oni są bardzo dobrzy w te klocki i mają bardzo profesjonalne podejście do klienta. Lepiej nie wymyślać czegoś na własną rękę, bo można coś nieodwracalnie zepsuć i narobić więcej szkody, niż pożytku.
 
Do góry