Jak odnowić stare krzesło?

S

szyszana

Guest
Jestem właścicielką starego krzesła, można powiedzieć, że jest zabytkowe, ale chciałam je odnowić, pomalować. Jednocześnie chcę, aby zachowało swój [SIZE=11pt]oldchoolowy wygląd. Co mogę tutaj wykorzystać? [/SIZE]
 
M

MacaN

Guest
Papier ścierny, ale jeśli jest ryzyko, że je zniszczysz, to wykorzystaj zawartość portfela :)
 

selueno

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2014
Posty
33
Punkty reakcji
1
MacaN napisał:
Papier ścierny
Albo żel do usuwania powłok lakierniczych i szczotka,czy zmywak druciany.
W rzeźbieniach nieźle sprawuje się skrobak z odpowiednio oszlifowanego brzeszczota.
 
S

szyszana

Guest
Ale to powinno być jakieś profesjonalne narzędzie, czy takie zwyczajnie dostępne w sklepach, albo w sieci?
Ktoś z Was miał okazję kiedykolwiek robić coś podobnego?
 

selueno

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2014
Posty
33
Punkty reakcji
1
szyszana napisał:
Ale to powinno być jakieś profesjonalne narzędzie
Nawet dobre pytanie.
Chcesz się zajmować tym profesjonalnie,czy tylko chodzi o jedno krzesło?
Masz jakieś doświadczenie w pracach ręcznych?Jeżeli nie,to lepiej zleć to fachowcowi.Może odstawi mniejszą lipę od Ciebie.
Profesjonalny sprzęt mogę polecić,tylko jego cena kilkukrotnie przekroczy wartość krzesła.
Spaprać coś możesz z pomocą wyszukanych narzędzi tak jak i zrobić"cuda“tymi najprostrzymi i głową.
Tak się składa,że miałem >okazję< :)
 
S

szyszana

Guest
Nie pomyślałem - w sumie to chyba masz rację. Po co kupować jakieś narzędzia po jednokrotnie realizowaną pracę...
Bo ja raczej nie mam zamiaru odnawiać kolejne krzesła, chodziło raczej o to jedno.
Popytam ile w okolicy by kosztowało coś takiego. Też nie chcę przesadzać.
 
S

szyszana

Guest
Nie no, nie przesadzajmy - samo krzesło jest bardzo dużo warte. Jest wiekowe, trudno mi dokładnie ocenić wartość. Po prostu chcemy, żeby nadawało się do normalnego użytkowania jeszcze. W ciągu kilku dni chcę załatwić temat tj. przynajmniej znaleźć kogoś, kto się tym zajmie.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
A moją radą jest po prostu wizyta w markecie budowlanym. Powiedz co chcesz zrobić, to ci wyliczą czego dokładnie potrzebujesz.
Przecież na poszczególnych działach masz konkretnych specjalistów z różnych tematów. Pomogą.
Ale podobnie - nie licz na jakieś śmieszne koszty - tak się nie da.
 
S

szyszana

Guest
Hmm... jako że nie widzę żadnej innej opcji to chyba rzeczywiście pójdę do tego marketu i zapytam. Mam w jednym kolegę, może wtedy inaczej na mnie spojrzą pracownicy i dokładnie rozpiszą co i jak. Jedno byle jakie krzesło, a aż tyle z nim problemów. Masakra ;/
 

selueno

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2014
Posty
33
Punkty reakcji
1
Pójdziesz do marketu,powiesz co chcesz zdziałać,nawciskają Ci szlifierek,cyklin skrobaków,papierów sciernych,chemikaliów i coś tam pewnie jeszcze,jak rękawic i masek ochronnych.
Proponuje wziąć się za to samemu.
Krzesło na capach jest sztywne czy ruchome,klej puścił i trzeszczy podczas siadania?
Jakie zastosowano w nim połączenia?
Było lakierowane,woskowane czy politurowane?
Ma ubytki wymagające szpachlowania?
Potrafisz określić gatunek drewna z którego je wykonano?
W sklepach nastawieni są na sprzedaż a nie na instruktaż na który czasu obecnie szkoda.
Kiedyś jako sprzedawców zatrudniano fachowców bo nie było jeszcze marketingowców i można było się od nich czegoś nauczyć.
 

amelie_

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
15
Punkty reakcji
0
na stronie Fluggera jest bardzo przydatna instrukcja na temat samodzielnego odnawiania drewnianych mebli :) warto też zapytać w salonie firmowym mają sporo polecanych produktów do tego celu :) pozdrawiam
 
S

szyszana

Guest
selueno - nie potrafię odpowiedzieć na większość pytań, które mi stawiasz, po prostu się na tym nie znam.
A wspominam o wizycie w sklepie właśnie dlatego, że mam tak kolegę i liczę na ludzie, a nie sprzedażowe podejście.
Ale coraz bardziej obawiam się tego, że nie jestem w stanie wykonać tego samodzielnie.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
No niech zobaczą ile ich to wyjdzie po tych kwotach podanych w markecie. Obawiam się, że jeśli zlecą taki temat komuś do wykonania, to koszt samej operacji wyjdzie wyższy niż wynosi wartość samego krzesła. Zazwyczaj osoby zajmujące się takimi tematami wykonują mało zleceń, ale bardzo mocno się cenią.
 
S

szyszana

Guest
I cóż... czekałam czekałam i chyba ostatecznie to zlecimy. Z całą pewnością nie jestem tego w stanie wykonać sama. Nie mam ani odpowiednich narzędzi, ani odpowiednich umiejętności. Będzie potrzebna pomoc kogoś z zewnątrz i tak właśnie zrobimy.
 

Pauli91

Zbanowany
Dołączył
2 Lipiec 2015
Posty
89
Punkty reakcji
2
Ja odnawiałam stare krzesła, nie były zabytkowe, ale na pewno przedwojenne. Są poradniki jak to zrobić, tylko to nie jest szybka robota :)
 
Do góry