JAK OCENIAĆ STRONY?

Status
Zamknięty.

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Postanowiłem napisać ten temat, ponieważ ostatnimi czasy ludzie w tym dziale mają problemy z prawidłową interpretacją znaczenia „ocena strony”

Jak oceniać? Niby takie proste pytanie a jednak większość ma z tym problemy. Oceniając stronę www najgorsza rzecz, jaką możesz o nie napisać to: „nie podoba mi się”, „Strona to dno”, „fajna strona” lub inny komentarze temu podobny. Jeżeli ktoś chce, aby jego strona została poddana ocenie to z pewnością nastawia się na konstruktywną krytykę. Dla osób, które nie wiedzą, co to jest krótkie przypomnienie..

Konstruktywna krytyka – rodzaj krytyki , która charakteryzuje się tym, że osoba krytykująca przedstawia lub sugeruje jednocześnie sposób lub sposoby rozwiązania problemu poddanego krytyce. Można ten rodzaj krytyki zaliczyć do krytyki wyższego poziomu w przeciwieństwie do zwykłej krytyki pozbawionej tej cechy.”

Źródło: Wikipedia
Jeżeli zastosujesz się do tej rady pomożesz właścicielowi w udoskonaleniu jej. Powszechnie wiadomo, że każdy szanujący się administrator liczy się ze zdaniem odwiedzających. Pisząc swoją opinię na temat strony staraj się wyszukiwać wszystkie „za” i „przeciw”. Jeżeli znalazłeś coś, co według ciebie psuje wygląd lub funkcjonalność strony napisz po pierwsze:, dlaczego byś to zmienił. Oraz w jaki sposób. Spróbuj zasugerować rozwiązanie.


Co należy brać pod uwagę oceniają stronę?

  • · Treść – jest to tak naprawdę najważniejszy element strony. Ostatnimi czasy spotkałem się kilkoma stronami, w których treść stanowiła 10%-20% zawartości strony.
  • · Przejrzystość - strona to nie słup z ogłoszeniami reklam powinno być niewiele i nie powinny utrudniać poruszania się po stronie.
  • · Kolorystyka – dobrze dobrane kolory oraz ciekawy design potrafią przyciągnąć oko.
  • · Grafika – jej wkomponowanie oraz to czy nawiązuje tematyką do strony
  • · Nawigacja – czy jest przejrzyste oraz czy jasno odzwierciedla budowę strony.
  • · Szybkość działania strony – jeden z najbardziej istotnych czynników, który należy brać pod uwagę oceniając stronę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry