Jak oceniać rząd PiS?

S

serwor

Guest
pan k napisał:
Po ujawnieniu sprawy ten urzędnik stracił stanowisko a sprawę skierowano do sądu. Wysłano służby do przeszukania siedziby tego urzędu. Zlikwidowano patologie która była w tym urzędzie . Można traktować jako działanie wykreowane przez Michnika i tego Oligarchę ,. Gazeta Michnika umiera i pod zastaw głównej siedziby wzięli kredyt . Ten aferzysta miał zadanie wykreować aferę i przekupił urzędnika który miał zadanie mu pomóc wykreować aferę i razem z nim stworzyli nagrania sugerujące aferę.
pan k napisał:
Gazeta Michnika jest centrum propagandy totalnej opozycji i dla niej mieli wykreować aferę a obecne rządy nie dają żadnych pieniędzy jego gazecie a wcześniej za rządów PO jego gazeta dostała nadmiar pieniędzy i bez tego by zbankrutowała , Satyryczne że Gazeta Michnika nagle wykrywa aferę a nie widzieli mafii mieszkaniowej i innych afer PO .
Panie K nagranie jest w internecie i każdy słyszy że to prezes pierwszy zaczyna mówić o swoim prawniku którego zarobki mają być zależne od sytuacji banku Czarneckiego.
Co ciekawe ten sam prawnik z polecenia tego samego prezesa dostał podobne stanowisku w banku Solorza, czyżby to był już drugi raz ?
Pan prezes z PiSu wymusza haracz dla partii? Bo mi się tak kojarzy, być może subiektywnie.
Czterdziesci milionów to za dużo dla takiego w zasadzie małego Bolka.
On działał z polecenia kogoś wyżej.
A że jest śledztwo.... co mieli zrobić? Mleko się wylało, teraz będą chcieli wszystko zwalić na młodego.
Na dodatek w PiSie są różne frakcje, być może frakcja Ziobry chce coś ugrać.
No i jeszcze wychodzą coraz nowe fakty, doradca prezydenta też podobno umoczony w aferze.
To może byc początek końca PiSu.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
I ten młody pracownik Sgh jak jeszcze nie był szefem Knf dostał z banku kredyt na ponad milion. Ciekawe czy miał zdolność kredytową na uniwersyteckiej pensji? A szefem tego banku był obecny premier?

Same przypadki
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 322
Punkty reakcji
199
Herbatniczek napisał:
Same przypadki
Nie wiem jak wtedy ale dwa lata temu Chrzanowski Morawieckiemu podpadł będąc przeciwnym komuś forsowanemu przez Morawieckiego na prezesa GPW. Wydaje się wiec że ta sprawa zwiększy wpływy Morawieckiego w PiS.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Ten od Knf to był człowiekiem Ziobry i Glapinskiego czyli dawnego PC. Teraz Morawiecki odzyskał wpływ na KNF
 
S

serwor

Guest
Co do PiSu to kolejny przykład że PiS to partia antypolska i pro-banderowska.
Rząd PiSu dał 40 tys zł na działalność portalu internetowego dla ukraińców. Portal ten ma charakter antypolski i banderowski ale jak widać dla polityków z PiSu to plus.
Tak się bawią za nasze. Portal dla Ukraińców w Polsce prostir.pl otrzymał od rządu PiS dotację w wysokości 40 tys. zł. To nie pierwsze zasilenie tego medium przez obecną ekipę „dobrej zmiany”. Skandalicznym dodatkowo jest fakt, że prowadzi go Ihor Isajew, ukraiński dziennikarz, który nazywa Marsz Żołnierzy Wyklętych „marszem faszystów”, Polaków porównuje do zwierząt w wieczór wigilijny i nawołuje do usunięcia słowa „honor” z polskich paszportów, ponieważ „razi to ukraińską wrażliwość”.
Według danych dostępnych na stronie MSWiA, portal prostir.pl, związany ze Związkiem Ukraińców w Polsce ponownie otrzymał dotację od państwa za działalność na bieżący rok. Dotacja wynosi 40 tys. zł.

Redaktorem naczelnym portalu jest Ihor Isajew. Skrytykował on przyjęcie przez polski Sejm uchwały wołyńskiej jako przejaw „ukrainofobii”. Występował też w ukraińskich mediach jako dziennikarz redakcji ukraińskiej Polskiego Radia. W 2016 roku otrzymał z budżetu około 100 tys. zł,
Oprócz tego narzeka on, że Polacy kreują ofiary ludobójstwa na Wołyniu na męczenników. Postulaty upamiętnienia ich zaś ocenia jako „ukrainofobię”. W wigilię w 2016 roku porównał też Polaków do zwierząt
W tym roku na Związek Ukraińców w Polsce przeznaczono z polskiego budżetu 1,52 mln zł. Na ukraińskie organizacje w Polsce wydano ogółem 2,22 mln zł.
https://nczas.com/2018/11/16/tak-dojna-zmiana-rozdaje-nasze-pieniadze-40-tysiecy-na-portal-dla-ukrainca-porownujacego-polakow-do-zwierzat/
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 322
Punkty reakcji
199
pan k napisał:
Ten aferzysta miał zadanie wykreować aferę i przekupił urzędnika który miał zadanie mu pomóc wykreować aferę i razem z nim stworzyli nagrania sugerujące aferę.
Zdaje się że w wyniku tych "stworzonych nagrań" Chrzanowski dostał zarzuty. Panie k ... prosimy o komentarz. Tylko nie takie głupoty jak wyżej. Do bardziej inteligentnych pytanie: czy w przypadku hipotetycznego przejęcia Getin Banku w oparciu o ustawę Czarnecki może zwrócić się do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego w tej sprawie?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Wymagasz od Pana K zadumy nad sensem jego słów?
Bezcelowe
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 322
Punkty reakcji
199
Następni degeneraci a może i zboczeńcy dali mu areszt. Panie KKKK a nagranie miało być sfałszowane na czym Pan kkk jeszcze sie tak dobrze zna prócz oceny wiarygodności nagrań?
 

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
71
Punkty reakcji
4
Od kilku dni żyjemy dramatem rodziny w Izdebkach i szczytem klimatycznym w Katowicach. W teoretycznym państwie zwanym Polska (z tego wynika) takie problemy ,to normalka. W normalnym kraju osoby odpowiedzialne za w/w ministerstwa dobrowolnie poddałyby się dymisji.Faktem pozostaje to,że w Polsce od wielu,wielu...wielu lat mamy coraz gorszej jakości polityków,urzędników i...W świetle tragedii w Izdebkach cały GOPS powinien zostać wymieniony,natomias we wszystkich innych należałoby przeprowadzić systemowe działania,odzwierciedlające faktyczny stan.Podobnie rzecz ma się ze szczytem klimatycznym.Gdyby problem sprowadzał się wyłącznie do niskiej emisji salin,to wierze w to że Polacy są w stanie żyć o suchym chlebie lub "z białym"o ile to poprawi jakiekolwiek wskaźniki.Tak na poważnie. Rozdawnictwo etatów w Polsce za min 10tyś.pln to normalka.Każda inna kwota to ostracyzm i dyskryminacja.
Dopłacanie rządu do górnictwa i górniczych świadczeń można przyrównać do należnego(jakimś cudem) haraczu.Gdyż w przeciwnym razie bunt uprzywilejowanych rozgoni towarzystwo.
Na każdym kroku,gdzie nie spojrzeć...coś nie działa lub było i jest spieprzone.Zatem jeśli coś sprawnie działa ,to może spłuczki w domu pielgrzyma w Częstochowie lub w Krakowie.Natomiast cały kraj trawi patologia!To nie "szare" i zmęczone społeczeństwo,ale wszyscy Ci,których otacza słynny ostracyzm za w/w min 10tyś. pln/msc. .Jeżeli w Polsce można czegoś nie spieprzyć i tak naprawdę używać bez instrukcji,to drewniane klocki w jedynym asortymencie,gdyż urozmaicenie figur pobudzałoby wyobraźnię i kreatywność,a to już zdecydowanie za wysoki level i stres. Dlatego wszędobylska patologia,taka jak w Izdebkach w domu i gopsie itp.dla większości ekspertów i fachowców oznacza wywołanie zbędnego szumu.Nie ważne,że polskie elity polityków kroczą w utytłanych błotem i gównem buciorach przez kraj,ważne że na czerwonym dywanie.
Górnictwo to skarbonka,do której wszyscy się dokładamy bezgranicznie.Niezależnie od dochodów,sezonu grzewczego,aury,pory roku itd.To ciągłe ośmieszanie pozostałej części społeczeństwa".Kołowrotek" z pustymi kibelkami w Polsce kręci się nieustannie.Być może istotnie zarobki w Polsce na poziomie niższym niż 8-10 tyś.pln. to ostracyzm,dyskryminacja,hańba i wyzysk,dlatego coś trzeba skorygować.
Jak gdzieś i kiedyś napisałem.W Polsce nie mamy od 30 lat polityków,walczących o dobro społeczeństwa,a biznesmenów dbających o własny chlewik.Tym samym nieprawdą wydaje się być to(chyba)że w Polsce rosną katastrofalnie koszta życia! Tylko zdecydowana reforma grup uprzywilejowanych może przynieść jakiekolwiek korzyści i nadzieje poprawę wizerunku polityków i rządu.Tym samym może stanowić do stworzenia znormalizowanych przepisów.W przeciwnym razie,śmiesznym pozostaje to ,że w Polsce wszędobylskie rozdawnictwo nazywa się wywoływaniem zbędnego szumu.Można się z tym nie zgodzić.Można nazwać to iluzją i przesadą,ale wówczas życie i związanie z nim koszta są tym samym.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 322
Punkty reakcji
199
Fajny tekst trochę w stylu Pana k jeśli chodzi o długość jednak zapytam o jego sens. Nie odpowiada na pytanie: kim i dlaczego należy zastąpić PiS podaje tylko pisowskie grzechy tylko czy za czasów PO już tego się nie przerabiało? Moim zdaniem mniej czy bardziej w tej czy innej formie wystepowały i to było powodem utraty przez PO władzy. Zatrzymam się tylko przy wspomnianym węglu. Z jednej strony kopalnie się dofinansowuje bo lepiej nie mieć górników po drugiej politycznej stronie z drugiej rekordowo dużo węgla sprowadza się z zagranicy. Gdzie tu kryje się sens. Chcemy odsunąć PiS od władzy? Ok ale komu ją wtedy powierzymy bo PO ustami Schetyny mówi że 500+ będzie na pierwsze dziecko. I to ma być ucieczka od rozdawnictwa?
 

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
71
Punkty reakcji
4
@Kibic Polski
Jeśli przeczytałeś,to zapewne ze zrozumieniem.Wytykanie błędów PIS-owi nie jest zamierzonym celem,ale musisz (lub możesz) przyznać,że "lepiej"w Polsce nie oznacza tak samo. Zgodzę się z tym,że można coś tam sobie uszczknąć,ale...działając pod szyldem typu-wystarczy nie kraść!-zastanawiamy się,czy określenie "bitte nehmen" nie pozostawia wiele do życzenia.Pytasz o sens...Przeczytaj jeszcze raz i jeszcze raz,tak długo aż zrozumiesz.Nie napisałem nigdzie,że PIS za czymś stoi,tylko dałem do zrozumienia,że od wielu,wielu...wielu lat mamy coraz gorszych polityków etc. co za tym idzie coraz gorsze prawo.Bowiem jeśli z typowego,rządowego rozdawnictwa w ministerstwach,nie wypada robić wielkiego halo! To coś tu nie pasuje z tym uczciwym państwem.
Masz rację co do tego-kim zastąpić PIS?sam napisałem(powtórzę)że w Polsce nie mamy polityków,a biznesmenów(moje zdanie)Co się tyczy górników i ich przywilejów,to trochę inna bajka.Zapewne jak ta,że w tych czasach fedruja kilofkami i karmią kuniki oraz szuury.No...Każdy zasługuje na szacunek,uznanie i jakieś tam przywileje,ale egzekwowanie praw drogą siłową i szantażu(budżetówka)to trochę nie na miejscu.
Cholera!Za Po również były przekręty i przewały(jak za innych)Jednak ponownie podkreślę.Polityka PIS powinna odciąć się od wszelkich układów,bowiem nazywaniem ostracyzmem,czy też mówieniem o równości społeczeństwa nic się nie zdziała.Czasem należy uderzyć się w pierś i powiedzieć...zaj....lismy to.Lecz wiesz,przyznając się do czegokolwiek nie można tego robić w otoczce kolejnych skandali i potknięć.To zapewne zupełnie inne przyczyny za tym stoją.Wiem,że uderzenie w górników jest strachem przed własnymi etatami i rządami,a nie jakąś tam polityka gospodarczą,czy energetyczną,gdyby tak było już dawno mielibyśmy darmowy przydział na świeczki w Polsce.
A co do pana "K" proszę...Po prostu jeśli chodzi o długość moich wypowiedzi,to faktycznie mogą być długie i nudne,ale nie nabijam sobie postów.Taką mam zasadę(chyba,że ktoś prowokuje)Szanuję wzajemną,sensowną i merytoryczna wymianę uwag oraz konstruktywną.Niestety nie mamy(chyba)wpływu na zbyt wiele.Faktycznie,co jaką politykę energetyczną opracowano przez 30 lat!Czy ktoś z tego powodu chodził bez wynagrodzenia w rządach?Cóż.Napisałem (pozwoliłem sobie to napisać)że osoby na stanowiskach ministrów powinny poddać się do dymisji,a nie jakieś tam NEWSY z powodu zanieczyszczeń.Jeśli ludzie zarobią na ekologiczny opał...to nie trzeba sprowadzać gwiazdorów z usa,gdyż gwiazdor przybędzie do Polski 24.12 w Wigilię.Nawet dzieci to wiedzą.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 322
Punkty reakcji
199
Emeryci renciści czy niepełnosprawni dostają pieniądze za darmo. Jest jeszcze pomoc społeczna czy to też jest "bee"? Tak na marginesie jak się oblicza PKB
zwłaszcza jak można dowieść teorię że wzrost gospodarczy Polski opiera się jak rozumiem tylko o pobudzoną konsumpcję?
 

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
71
Punkty reakcji
4
Kibic Polski napisał:
Emeryci renciści czy niepełnosprawni dostają pieniądze za darmo.
Może nawet dobre rozumowanie.Tym samym rozwiązałbyś problem 40 letnich emerytów.Naprawdę.Tylko co zrobić z kwestią pobieranych składek,przez wiele,wiele lat,których nawet emeryci nie dożyją?Oczywiście zapewne wiesz jaka była idea powołania ubezpieczeń społecznych?Ja tylko się domyślam.Jak widzisz,za darmo te osoby nic nie dostają.Zastanów się lepiej na lipnymi,fikcyjnymi etatami,gdzie po kilku miesiącach dostaje się sowite odprawy,a wcześniej wynagrodzenie.Gdyby!Gdyby większość z nich zarabiała połowę z tego co dostają za friko,przeznaczyć na inne działania i zabezpieczenia...ile by tego było?Ogólnie aktualny rząd kompromituje się niemal na każdym kroku.Dla mnie jako obywatela Polski,to bardziej niż trochę, żenujące i smutne.Co do niepełnosprawnych.Czy zastanowiłeś się kiedykolwiek.Dlaczego niepełnosprawni dostają oferty pracy najgorszego sortu,za najmniejsze wynagrodzenia?Dlaczego oficjalnie niepełnosprawnych nie widujesz jako osoby medialne?Dlaczego są najczęściej (chyba)dyskryminowaną grupą społeczną?Można pisać długo,ale po co.Przykładowo
premier Morawiecki zafundował Polakom show w postaci przyznania renty specjalnej bohaterowi z Francji.Dlaczego Polska,a nie Francja?Tym samym,na świecie mamy rozrzuconych kilkanaście milionów Polaków(z różnych okresów historii Polski).Czy takowi bohaterowie nie zasługują na renty i odznaczenia?Najnowsza żenada to...prośba o sfinansowanie pomnika katyńskiego.To dość oburzające,że członkowie rodzin ofiar(nie wszyscy) dostali kolosalne zadośćuczynienia i odszkodowania,tym samym chyba stać ich samych na sfinansowanie pomnika..Być może powinien upamiętniać on ofiary katastrofy.Przecież to najważniejsze osoby w kraju.Ale nie w ten sposób!
Kolejna zagwozdka,to pandemia w budżetówce.Niestety ogólnie pojmowane i komentowane rozdawnictwo,spowodowało wzrost niezadowolenia społecznego.Do tego przyczyniły się ujawnione afery o podłożach finansowych.Dziwnym pozostaje to,że większość społeczeństwa boi się korzystać z należnego zwolnienia lekarskiego,a budżetówka NIE!Nikt tego nie weryfikuje.Moim zdaniem protestujący powinni ogłosić i przeprowadzić strajk,chociażby ostrzegawczy itd.z pełnymi tego konsekwencjami.Jak walczyć,to walczyć otwarcie z podniesioną głową.
To tylko takie moje spostrzeżenia,dzięki którym mogę napisać,że ten rząd sprawuje władzę źle.



Herbatniczek napisał:
Inwestycje dalej leżą. Przejadamy wzrost gospodarczy
Balcereeek...Balcereek.(ulubiony serial,mimo swoich 35 lat jest nadal aktualny w 100%)
Rozwiń temat,bo zawsze coś się dopisze.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 322
Punkty reakcji
199
Retrojan napisał:
Może nawet dobre rozumowanie.Tym samym rozwiązałbyś problem 40 letnich emerytów
Facet to nie Ty drwisz ze mnie tylko ja z Ciebie więc bądź tak dobry i nie wymyślaj nad czym to ja powinienem się zastanawiać tylko nie pisz że każde dawanie pieniędzy społeczeństwu jest złe bo darmo się daje emerytom czy rencistom o innych przypadkach już nie bede pisał.. Tak przy okazji wypadało napisać gdzie się spotyka 40 letnich emerytów może warto się dowiedzieć jak oni to robią że już są emerytami.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
A co tu rozwijać. Poziom inwestycji leży a koniunktura oparta jest na sprzedaży detalicznej. Czyli konsumpcja
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 322
Punkty reakcji
199
Ale dobrze że ta sprzedaż jest to jeszcze "coś się kręci". Rząd odpowiada np. za budowę nowego portu lotniczego ale np. firmy korzystające ze wzrostu sprzedaży
inwestują ze swojej kieszeni i według swojego pomysłu. Nie wiem czy od poprzednich rządzących w tej sferze coś się zmieniło. Wtedy krążyła legenda że firmy mają dużo kasy ale obawiają się inwestowania uważając że to niepewny na to okres. Niektórzy twierdzą że teraz zachowują się podobnie. Przecież rząd choćby i był najlepszy buduje drogi czy elektrownie czy zaprasza inwestorów ale już istniejącym firmom nie funduje nakładów na nowe technologie na usprawnienia czy nowe taśmy montażowe. Innymi słowy brak inwestycji to nie tylko wina rządu ale często i firm z drugiej zaś strony jeśli mała firma się rozwija to mało kto o tym wie zwłaszcza na forach a jeśli średnia to wiadomo o tym jedynie głównie "tubylcom".
 
Do góry