Jak oceniać rząd PiS?

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 387
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Witam.
Jestem całkiem świeży i nowy na tym forum.

Jeśli ja miałbym ocenić politykę PiS w tym kraju, to są to rządy nie tylko nieudolne, ale też nie do kończa uczciwe i wprowadzające w kraju podział ludzi na: lepszych i gorszych.
Od pięciu lat zajmuje się ten rząd polityką: rozdawania pieniędzy kosztem wyższej inflacji i wyższych podatków.
Bo, budżet to wszystko finansuje na dużą skalę i skądś na to muszą być pozyskiwane duże środki budżetowe.
Kiedy PiS wygrał wybory w 2015 roku, to od razu "wyjechał" z 500 plus, jako pierwszy program rozdawniczy. Gdyby tego PiS nie zaproponował rodzinom, to przypuszczam, że nie wygrałby wyborów, a rządziłoby dalej PO.
Rodziny z dziećmi się skusiły na te pieniądze, bo są bez pracy więc dlatego PiS rodziny popierały i popierają.
Jest to rząd, który nic sobą dobrego nie reprezentuje, poza tylko polityką rozdawniczą za pieniądze podatników.
Tylko dlatego, że PiS rozdaje "wybranym" nie swoje pieniądze, to ma za to poparcie.

Ale już do czasu...

Bo teraz już raczej kolejnych wyborów PiS już nie wygra.

I chciałbym, żeby tak było.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 312
Punkty reakcji
199
Jeśli ja miałbym ocenić politykę PiS w tym kraju, to są to rządy nie tylko nieudolne, ale też nie do kończa uczciwe i wprowadzające w kraju podział ludzi na: lepszych i gorszych.
Brawo. Proszę teraz wskazać "uczciwe rządy" tylko bez przesady wystarczą dwa-trzy.
Od pięciu lat zajmuje się ten rząd polityką: rozdawania pieniędzy kosztem wyższej inflacji i wyższych podatków.
Proszę wskazać
a. rozdawnictwo
b. wykazać że wcześniej zdefiniowane rozdawnictwo jest główną przyczyną obecnej inflacji.
Kiedy PiS wygrał wybory w 2015 roku, to od razu "wyjechał" z 500 plus, jako pierwszy program rozdawniczy. Gdyby tego PiS nie zaproponował rodzinom, to przypuszczam, że nie wygrałby wyborów, a rządziłoby dalej PO.
Czy chodzi o PO które:
-wprowadziło wyższy wiek emerytalny
-wprowadziło "podatek od kopalin" w pewnym sensie okradając akcjonariuszy KGHM z ich dotychczasowych od firmy dywidend
-przeprowadziło tzw "skok na OFE" przywłaszczając pieniądze Kowalskiego poprzez likwidację części obligacyjnej.
Czy to ich lider twierdził że to "wielki honor" być premierem polskiego rządu...po czym zbiegł do Brukseli?
Proszę wykazać że głosujący na PiS kierowali się tym że coś im obiecano a nie wymienionymi wyżej zarzutami.

Rodziny z dziećmi się skusiły na te pieniądze, bo są bez pracy więc dlatego PiS rodziny popierały i popierają.
Rozumiem że zdaniem usera takie rodziny nie mają prawa do godnego życia?
Jest to rząd, który nic sobą dobrego nie reprezentuje, poza tylko polityką rozdawniczą za pieniądze podatników.
Podobnie jak poprzednicy
Tylko dlatego, że PiS rozdaje "wybranym" nie swoje pieniądze, to ma za to poparcie.
Dziś się tego wstydzę ale w 2015 dwukrotnie głosowałem na Komorowskiego i ostatni raz na PO.
O 500+ nie słyszałem wtedy ale nawet gdybym słyszał to bym w to nie uwierzył.
To że jestem beneficjentem 500+ w niczym nie dowodzi że jestem...ich.
.
A teraz jajko-niespodzianka!!!
Skoro 500+ jest beee to czemu Schetyna w 2018 roku zapewnił że:
My już na pierwsze będziemy dawać

Czy forumowicz Stalowy zechce to wyjaśnić?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
A jak Ci się podoba podwyższenie podatku w ramach nowego ładu? ;) Albo darmowe projekty na domy do 70m2? XD Albo gwarancja bankowa do 100k pln na hipotekę, albo dopłaty do 160k na spłatę kredytu dla rodzin z dziećmi?

Ale pięknie wystrzelą nieruchomości w górę, dopompowując to, co i tak już napompowane.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 312
Punkty reakcji
199
Z Ładem jest taki problem że Kowalski z niskim dochodem faktycznie nie powinien płacić podatku. Problem jest taki że PiS postanowił to skomplikować.
O tym się mówiło że deweloperzy w poniedziałek "byli ale nie aż tak"
Co z tego wyjdzie? A być może to:
A może klasa średnia i przedsiębiorcy nie mają się czym przejmować? Skoro swój poprzedni program gospodarczy Zjednoczona Prawica – będąc jeszcze w jednym kawałku – była w stanie zrealizować tylko w niedużym procencie, to być może teraz też wszystko zostanie na poziomie power-pointa? Wśród publicystów panuje teza, że to ma być program wyborczy PiS na nadchodzące, przyspieszone wybory. A więc nie chodzi o to, żeby coś zrobić, ale żeby obiecać.


Dopóki średnia klasa nie będzie miała swoich reprezentantów w Sejmie czy rządzie to różne cyrki mogą mieć miejsce.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 387
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Brawo. Proszę teraz wskazać "uczciwe rządy" tylko bez przesady wystarczą dwa-trzy.

Proszę wskazać
a. rozdawnictwo
b. wykazać że wcześniej zdefiniowane rozdawnictwo jest główną przyczyną obecnej inflacji.

Czy chodzi o PO które:
-wprowadziło wyższy wiek emerytalny
-wprowadziło "podatek od kopalin" w pewnym sensie okradając akcjonariuszy KGHM z ich dotychczasowych od firmy dywidend
-przeprowadziło tzw "skok na OFE" przywłaszczając pieniądze Kowalskiego poprzez likwidację części obligacyjnej.
Czy to ich lider twierdził że to "wielki honor" być premierem polskiego rządu...po czym zbiegł do Brukseli?
Proszę wykazać że głosujący na PiS kierowali się tym że coś im obiecano a nie wymienionymi wyżej zarzutami.


Rozumiem że zdaniem usera takie rodziny nie mają prawa do godnego życia?

Podobnie jak poprzednicy

Dziś się tego wstydzę ale w 2015 dwukrotnie głosowałem na Komorowskiego i ostatni raz na PO.
O 500+ nie słyszałem wtedy ale nawet gdybym słyszał to bym w to nie uwierzył.
To że jestem beneficjentem 500+ w niczym nie dowodzi że jestem...ich.
.
A teraz jajko-niespodzianka!!!
Skoro 500+ jest beee to czemu Schetyna w 2018 roku zapewnił że:
My już na pierwsze będziemy dawać

Czy forumowicz Stalowy zechce to wyjaśnić?
Oczywiście, postaram się wyjasnić.

Po pierwsze w Polsce nie było wcześniej i nie ma obecnie do końca uczciwych rządów, bo taka jest od zawsze mentalność polityków w Polsce, którzy jak już wejdą do polityki i do władzy, to zawsze będa dbali tylko o swoje, by im było najlepiej, a nie zwykłym ludziom i wyborcom rządów.
Więc zarówno PO, jak i PiS nie są dobre i w pełni uczciwe rządy.
I nie zgodze się, jak to niektórzy oceniają w Polsce, szczególnie wyborcy PiS-u i też sami politycy tego rządu, iż: PO nic nie robiło dla społeczeństwa w Polsce.
Jakieś ustawy też ten rząd wprowadzał i coś z podatkami robił.
Tyle że i ten rząd nie rządził tak jak powinien.
jedna ustawa wprowadzona była dobra, druga ustawa już nie. No ale też, PO nie prowadziło w Polsce: rozdawania pieniędzy.
Była normalna pomoc socjalna i społeczna, tak jak w każdym innym kraju i rodziny, ale też ludzie biedni mogli korzystać z pomocy społecznej.
A to, że w Polsce od lat nie było i nie ma dobrej pomocy społecznej i socjalnej, to też były tego jakieś zaniedbania.
W wielu krajach na Zachodzie Europy, w krajach Skandynawskich, pomoc socjalna zawsze była an wysokim poziomie i była czterokrotnie co najmniej wyższa niż w Polsce. I jest tak nadal. Ale to też zawsze były kraje bogate i bardzo dobrze gospodarczo rozwinięte, które stać było na wysoką pomoc socjalną.
Po za tym w takich krajach nie panował wyzysk i nie było złodziejstwa, tak jak to było przez lata w Polsce.
Tutaj to w to trzeba by się bardziej zagłebić, by to rozwinąć, jak to w Polsce wyglądało.

Wracając do polityki PiS, gdyby nie program, jako pierwszy: 500 plus, w 2015 roku to przypuszczam, że rząd ten nie wygrałby wyborów, a wygrałoby PO, które dalej by rządziło.
Skoro, PO było takim złym rządem i nie lepszym od PiS, to dlaczego też miało poparcie i rządziło w Polsce? Pomyślałeś o tym?
Polityka rozdawnicza w kraju, to nie jest właściwa polityka na dłuższą metę i taką opinię ma wielu ludzi, w tym sami ekonomiści.
Bo, na krótki okres to się sprawdza, ale do czasu... A już mamy w Polsce przez to wyższą inflację, wyższe podatki, które za chwilę mogą stać się jeszcze bardziej nierówne, jeżeli w tzw. "Ładzie" jednym PiS obniży jakiś podatek, i to pewnie też tylko minimalnie, a innym go podniesie.
Czyli, inni będą pracowali i więcej płacili tego podatku ( nie mówiąc też o innych podatkach, które mogą być nowe, bo PiS szuka gdzie się tylko da każdego podatku, a przykładem tego było: dobranie się do podatków od prywatnych mediów ), aby dać więcej zysku dla państwa, a nie dla tych pracujących.
Nie jestem ekonomistą, ale z tego co się orientuję, każde podwyższenie podatku i szukanie nowych podatków wiąże się też inflacją i z wyższymi cenami.

Dlaczego?

Ponieważ jeśli od usług, od towarów podatek jest zwiększany, od produkcji czegoś, to i ceny muszą być wyższe, bo nikt nie chce być stratny.
Spory podatek płacą wytówrcy tytoniu i alkoholu i oni pracują po to szczególnie, by dawać zysk państwu.
Dlatego, ceny za papierosy i alkohol też są zwiększane.
Dziś najtańsze papierosy kosztują coś. pk. 14 zł. choć nie palę i nigdy nie paliłem.

Każdy program rządowy PiS-u kosztuje budżet kolejne miliardy, które skądś trzeba pozyskiwać.
Mieszkanie plus już się za bardzo nie udało temu rządowi, a państwo wydało na to spore środki.
Jeżeli chodzi o: 500 plus, to wcale nie zwiększyło to jakoś w Polsce dzietności.
Poza tym, która rodzina się utrzyma zdaniem kolegi z samego 500 plus, na dzisiejsze ceny i na dzisiejszą rzeczywistość? To jest nierealne. Rodzice i tak muszą pracować i zarabiać na rodzinę, by ją mogli utrzymać.

Poza tym w kraju z normalną gospodarką, w kraju cywilizowanym ( tak jak to jest na Zachodzie Europy i też gdzieś w Świecie ) każdy kto chce posiadać rodzinę, musi na rodzinę pracować i własną pracą utrzymać rodzinę i zapewnić warunki rodzinie.
Bo tak pracuje gospodarka, która ma z tego podatki do państwa.
Natomiast, polityka rozdawania ogromnych pieniędzy jest dobra tylko na jakiś okres, aż potem tak to obciaży budżet, że może dojść do konsekwencji takiej, że rząd będzie musiał robić ograniczenia budżetowe, bo nie będzie miał wyjścia.
Czyli, ograniczenie wydatków socjalnych, wydatków na zawody państwowe i jeszcze na inne rzeczy, co doprowadza do biedy i ubóstwa tych, którzy uczciwie pracują.

Tak się właśnie stało w Grecji, w latach 2011. Do tego tam rządy doprowadziły, że ludzie wyszli na ulicę miast i robili strajki i też dochodziło do tragedii.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Choć nie lubię PiS-u, to powiedzmy sobie jasno, że programy socjalne w Polsce przy tych zachodnich to pryszcz.

Co do obietnic naszego rządu, mam z nim ten problem, że jako jeden z nielicznych, o ile nie jedyny rząd, realizuje swoje obietnice. Jako przedstawiciel może nie tyle klasy średniej, bo nie mam własnej firmy, ale na pewno wykwalifikowanej klasy robotniczej wpadającej w 2 próg, nie jest mi na rękę podwyższanie podatków dla lepiej zarabiających.

Jednocześnie uważam jednak, że PiS, tak jak go nie lubię, jest chyba najlepszym rządem pod kątem gospodarki w czasach III RP, być może nie rozumiem pewnych ruchów tego tworu. Z takim Morawieckim, byłym prezesem banku nie mam przecież szans w konkurowaniu w znajomości ekonomii i to akurat fakt.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 312
Punkty reakcji
199
Po pierwsze w Polsce nie było wcześniej i nie ma obecnie do końca uczciwych rządów, bo taka jest od zawsze mentalność polityków w Polsce, którzy jak już wejdą do polityki i do władzy, to zawsze będa dbali tylko o swoje, by im było najlepiej, a nie zwykłym ludziom i wyborcom rządów.
Więc zarówno PO, jak i PiS nie są dobre i w pełni uczciwe rządy.
Brawo!!! Mam tylko jedno pytanie: Skoro wszyscy kradli to czemu user krytykuje akurat tego złodzieja który "kradnie ale się dzieli"
Można w ramach logiki to wyjaśnić?
No ale też, PO nie prowadziło w Polsce: rozdawania pieniędzy.
Proszę zdefiniować co w tym przypadku należy przez to rozumieć.
I nie zgodze się, jak to niektórzy oceniają w Polsce, szczególnie wyborcy PiS-u i też sami politycy tego rządu, iż: PO nic nie robiło dla społeczeństwa w Polsce.
Jakieś ustawy też ten rząd wprowadzał i coś z podatkami robił.
Tyle że i ten rząd nie rządził tak jak powinien.
jedna ustawa wprowadzona była dobra, druga ustawa już nie. No ale też, PO nie prowadziło w Polsce: rozdawania pieniędzy.
Była normalna pomoc socjalna i społeczna, tak jak w każdym innym kraju i rodziny, ale też ludzie biedni mogli korzystać z pomocy społecznej.
A to, że w Polsce od lat nie było i nie ma dobrej pomocy społecznej i socjalnej, to też były tego jakieś zaniedbania.
W wielu krajach na Zachodzie Europy, w krajach Skandynawskich, pomoc socjalna zawsze była an wysokim poziomie i była czterokrotnie co najmniej wyższa niż w Polsce. I jest tak nadal. Ale to też zawsze były kraje bogate i bardzo dobrze gospodarczo rozwinięte, które stać było na wysoką pomoc socjalną.
Po za tym w takich krajach nie panował wyzysk i nie było złodziejstwa, tak jak to było przez lata w Polsce.
Tutaj to w to trzeba by się bardziej zagłebić, by to rozwinąć, jak to w Polsce wyglądało.
1. Nigdy nie twierdziłem że rządy PO to samo zło.
2. To jest dziesięć wierszy bezsensownego wpisu który nic do tematu nie wnosi a jedynie jak sądzę ma usprawiedliwić poprzedni wpis.
Wracając do polityki PiS, gdyby nie program, jako pierwszy: 500 plus, w 2015 roku to przypuszczam, że rząd ten nie wygrałby wyborów, a wygrałoby PO, które dalej by rządziło.
Skoro, PO było takim złym rządem i nie lepszym od PiS, to dlaczego też miało poparcie i rządziło w Polsce? Pomyślałeś o tym?
1. Teorię podważyłem w poprzednim wpisie wskazując co miało wpływ na wygraną PiS.
2. Dyskusja dotyczy okresu od powrotu do władzy PiS.
"Zauważyłeś to?"

Do dalszej części wpisu się nie odnoszę gdyż jest dla mnie zbyt chaotyczny i znów nic nie wnosi do tematu.
Jednocześnie uważam jednak, że PiS, tak jak go nie lubię, jest chyba najlepszym rządem pod kątem gospodarki w czasach III RP, być może nie rozumiem pewnych ruchów tego tworu. Z takim Morawieckim, byłym prezesem banku nie mam przecież szans w konkurowaniu w znajomości ekonomii i to akurat fakt.
Właśnie tu jest z PiS największy problem że jakoś im się wciąż udaje. Inna sprawa że to się nie powinno opierać tylko na Morawieckim.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Tym projekcie nowego
Ładu na szczęście większość
Pomysłów zatrzyma Gowin
Który ma fazy normalności i
Tej fazie zatrzymuje przed
głosowaniem lub podczas głosowania
Sporo tych projektów.
Tym planie najbardziej absurdalny
Pomysł to dawanie pieniędzy na
Kredyty mieszkaniowe zamiast
Powrócić do budowania mieszkań
Przez państwo które ma nadmiar
Ziemi i bez problemu może je
Przekazać na budowę a technologie
Pozwalają budować szybko bloki
Z Wielkiej płyty i mogli za Szydło
Je zbudować i ziemia powinna
Służyć dobru narody a nie
sprzedawaniu obcym by pozbywać
Się długów a zyski PZU do
Finansowania tego projektu a nie
gwarantowania nadmiaru pieniędzy
Kierownictwu i stanowisk .
Ale przez głupotę wybrała osobę
Ograniczoną która nie potrafiła
Przeprowadzić tego projektu
I wybrać firm do budowy tych mieszkań.
Ten poprzedni projekt dałby po pewnym
Czasie zyski i od wieków było oczywiste
Że władca danego regionu buduje
Mieszkania lub daje okres zwolnień
Bez podatku i ulgi na budowę mieszkania.
Absurdem jest kredyt na wiele
Lat i tworzenie banki spekulacyjnej
Przez kredyty, dotacje, kredyty obcej
Walucie które powinny być zakazane
Jeśli nie zarabia się obcej walucie.
Szczególnie gdy nadmiar terenów ma
Państwo a szczególnie Kolej, KRUS
Które powinno zostać zlikodowane,
Pieniądze na ten projekt może dać
PZU, Orlen i zabranie pieniędzy na
Zbędne kierunki studiów, zabranie
Pieniędzy na dotowanie filmów
Które większość to Komedie albo
Romantyczne komedie i prezentują
Dno którego nikt nie ogląda a powstały
Za pieniadze państwa i technicznie
Pomimo pieniędzy są niedopracowane
I te filmy służą do wyprowadzania
Pieniędzy i trudno uwierzyć że pomimo
Tylu pieniędzy powstaje dno.
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 387
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Kolega Kibic Polski ma prawo do własnej opinii, tak jak każdy na forum.

Tutaj wymieniamy przeróżne poglądy, z którymi nie każdy musi się zgadzać i to jest normalne.

Co do rządów PiS, dla mnie nie ma znaczenia nazwa rządu w kraju, tylko, jaki to jest rząd i, jak rządzi w kraju.
PiS nie jest dla mnie żadnym wyjątkiem. Po to rząd jest wybierany demokratycznie, przez wyborców, by coś robił dobrego dla społeczeństwa.
To żadna nowość. W każdym cywilizowanym kraju tak jest i zawsze było.
Temat jest tylko o rządach PiS, ale można by przedstawić całą sytuację w Polsce i za poprzednich rządów, jak Polskę okradano i prowadzono też nie całkiem uczciwą prywatyzację przedsiębiortsw.
PiS wcale nie uratował od tego Polski, bo nawet nic na to poradzić nie może. Ukradzione duże miliardy złotych są w większości nie do odzyskania.

Ale skupiając się tylko na rządach PiS, to fakt, rząd ten realizuje programy, by utrzymać poparcie i to jest przede wszystkim.
Gdyby niczego nie realizował, to by tracił poparcie.
A wszystko to, co PiS wprowadził, głównie te programy rządowe nie są dla wszystkich ludzi, tylko dla wybranych.
Rodziny z dziećmi mają prawo do 500 i do 300 plus, ale już nie samotni, bez rodzin ludzie. Nawet już też nie rodzice, którzy nie wychowują już dzieci. Nawet też nie małżeństwa bezdzietne.
PiS faworyzuje tylko same rodziny z dziećmi, co i tak nie zwiększyło jakoś szczególnie dzietności w Polsce.
A do tego też PiS skierował 500 plus do bogatych rodzin, gdzie tam rodzice na tyle zarabiają, że sa w stanie utrzymać rodzinę.
A prawidłowo, program ten jeżeli już został wprowadzony, to powinien być skierowany tylko do biednych rodzin, w których pieniędzy brakuje.
Tam się każdy pieniądz przydaje.
Wszystkie rodziny zamożne nie powinny otrzymywać pieniędzy z programu, bo nie jest to potrzebne.
Program nie jest dobrze dopracowany ( i to nie jest tylko moje zdanie ), ponieważ brakuje w nim progów dochodowych, tak jak to jest w każdej pomocy socjalnej, gdzie opiera to się na jakichś przepisach i są progi dochodowe, gdzie nie przyznają urzędnicy żadnych świadczeń ludziom którzy mają z czego żyć i gdzie przekracza to próg dochodowy. Pomoc socjalna jest tylko dla ubogich, którzy nie mają żadnych innych pieniędzy do życia.
500 plus zostało skierowane ( nie wiem kto to wymyślił ) dla bogatych rodzin, których się nagradza za to, że sa bogaci.
I również, program został skierowany do rodzin patologicznych ( a pewnie takich rodzin w Polsce nie brakuje ), gdzie rodzice niewydolni wychowawczo ( a sam z takiej rodziny pochodzę i nie mam się z czego cieszyć ) wcale nie przeznaczają tych pieniędzy na potrzeby dzieci, tylko na własne potrzeby.
I tu pytanie, czy urzędnicy socjalni sprawdzają, czy w takich rodzinach nie są marnowane te pieniądze przez nieodpowiedzialnych rodziców?
Bo na pewno jest tak, że w niektórych rodzinach rodzice nie pzreznaczają pieniędzy na potrzeby dzieci, a mają taki obowiązek i takie założenie było w programie 500 plus.
Rodzic ma obowiązek sam zarabiać na własne potrzeby, bo jest dorosły.
PiS tego nie wziął pod uwagę, ponieważ wcale się tym nie przejmuje. Ważne, żeby przekazywać pieniądze "jak leci".
I nikt nie ma nic przeciwko pomaganiu rodzinom. Ale biednym rodzinom którym brakuje pieniędzy. I od tego jest normalna pomoc socjalna i społeczna, która przeznacza duże środki na pomaganie biednym.
Natomiast, wszystkie programy rządowe tylko dołożyły, kolejne miliardy na finansowanie społeczeństwa, i to nie wszystkich ludzi.
Bo, PiS wprowadził też nierówność społeczną, i taki to jest dobry rząd...
Albo wprowadzane są dla wszystkich, bez wyjątku programy rządowe, albo nie wprowadza się żadnych programów.
To tylko moje zdanie.
Natomiast, ubóstwo nadal w Polsce jest, ale teraz najczęściej u ludzi samotnych i u wielu emerytów.
Rodziny dostają trochę kasy od rządu ( chcoiaż dzisiaj te 500 zł. też traci na wartości przy inflacji ) i, niby ubóstwo się zmniejszyło u rodzin, za wyjątkiem bogatych rodzin.
Ale, samotni nie dostają nic. Emeryci biedni mają wprawdzie dodatki do emerytur i one są też z podatków, ale z tego co wiem, to tylko raz na rok, a nie raz na miesiąc.
A przez cały rok muszą codziennie żyć za coś z tysiąca złotych emerytury, bo dużo emerytów biednych żyje z takich pieniędzy w Polsce.
I prawda jest taka, jak to ktoś powiedział: "Umiesz liczyć, to licz na siebie, nie na rząd". Ponieważ rząd za wiele ludziom, i to nie wszystkim nie da, bo sam jest finansowany przez podatników i jest od tego zależny.
Każdy rząd, nie tylko PiS.
Nikt z samych świadczeń socjalnych i programów rządowych w Polsce nie przeżyje. Musi być własna praca, chociaż za nie duże pieniądze, by z tego żyć.

Natomiast, jak już wcześniej powiedziałem, w Polsce nie było i nie ma dobrych rządów. Każdy rząd dba najbardziej o własne dobro i tylko to się liczy.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 312
Punkty reakcji
199
A wszystko to, co PiS wprowadził, głównie te programy rządowe nie są dla wszystkich ludzi, tylko dla wybranych.
Rodziny z dziećmi mają prawo do 500 i do 300 plus, ale już nie samotni, bez rodzin ludzie
Jeszcze raz forumowiczowi przypomnę że bodaj w roku 2018 podczas wywiadu Grzegorz Schetyna zadeklarował że jeśli PO wróci do władzy to:
"my już na pierwsze będziemy dawać" (chodziło o dziecko).
Jeżeli więc forumowicz widzi w PiS "rozdawnictwo" to jak nazwie taką deklarację Schetyny w tym czasie "jeszcze wodza" PO?
A może zadeklarowana działanie "rozdawnictwem" zdaniem Stalowego nie jest?
Jeśli forumowicz Stalowy chce czymś poważnym zaistnieć w tym wątku proponuję spróbować wskazać grupę polityków którzy u władzy PiS mogą
na dłużej niż kadencję zastąpić.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 387
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ja powiem w taki sposób, PO, jak rządziło jeszcze przed PiS-em, to byli inni ludzie w tym rządzie, gdzie większość z nich już nie jest w rządzie i siedzą na wysokich emeryturach. Być może jeszcze kilku z tych ludzi jest w polityce, w PO obecnie.
Teraz w PO są nowi ludzie, bo w polityce tak jak w każdym zawodzie: jedni odchodzą, inni, nowi na ich miejsce przychodzą i: koło się dalej kręci.
Chciałbym wierzyć, że nowi ludzie w rządzie PO będą mądrzejsi, lepsi i, by coś uczciwie i sprawiedliwie robili dla społeczeństwa, gdyby to ten rząd zdobył najwyższe poparcie.
Obecnie, PO jest na drugim miejscu, za PiS-em w sądażach o ile dobrze się w tym orientuję.
Więc to też świadczy o tym, że pozostali wyborcy w Polsce popierają, za PiS-em rząd PO.
Ale też trzeba na to spojrzeć od tej strony, że w Polsce od lat nie było dobrych i w pełni uczciwych rządów, więc niektórzy ludzie w Polsce, widząc to mają też na to "wywalone" i traktują to obojętnie.
Dlatego niektórzy w ogóle nie chodzą na wybory rządowe, bo to zniechęca, a i niektórzy nawet jak na nie chodzą to głosują nie będąc przekonani o tym i głosują, by tylko zagłosować i tyle.
Takim ludziom jest obojętne od lat, kto będzie w Polsce rządził, a politycy też na to liczą, bo dla nich liczy się władza i najlepsze poparcie, ponieważ każdy rząd bazuje na jak najlepszym poparciu i jest od tego zależny.

Każdy podatnik jest pracodawcą każdego rządu.

Też to jest kwestia relacji: rządu do społeczeństwa i odwrotnie. Jeżeli jakiś rząd nie ma szacunku do społeczeństwa ( a z PiS-em tak niestety jest, gdzie można podać chociażby przykład próby odebrania prawa wyboru kobietom, co do sprawy aborcji, ponieważ ten rząd, wraz z Episkopatem ma kobiety za głupie w Polsce i nie ma zaufania do kobiet ), to tez i społeczeństwo nie będzie szanowało rządu.

To działa w dwie strony.

Dlatego taki Pan Kaczyński będzie krytykowany, będzie źle traktowany przez niektórych ludzi, a już szczególnie po tym co pokazał ze swoim Episkopatem i wyprowadził kobiety na ulicę miast ( oczywiście też w porozumieniu z Trybunałem Konstytucyjnym, ponieważ panują UKŁADY między PiS, a Trybunałem ), bo ten człowiek szkodzi społeczeństwu polskiemu i za to nie ma szacunku.
Dla mnie ten człowiek nie jest normalny, ma jakieś problemy psychiczne i nie powinien już siedzieć w rządzie, a tym bardziej będąc prezesem najwyższej partii.
On powinien być leczony na jakiejś terapii. Nie jest to obrażanie, tylko stwierdzenie realnego faktu.
A jeżeli taki człowiek nadal siedzi w rządzie i go popierają jego ludzie wpartii, to znaczy, że jest coś z tym rządem nie w porządku.

A polskie społeczeństwo jest bardzo podzielone, z różnymi poglądami, z różnymi opiniami. PiS doprowadził do tego, że w Polsce jest podział ludzi i społeczeństwa.
Mocno się ten rząd do tego przyczynił.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 312
Punkty reakcji
199
Obecnie, PO jest na drugim miejscu, za PiS-em w sądażach o ile dobrze się w tym orientuję
Widzę że user ma poniżej pleców moje sugestie. Proponuję sprawdzić czy w sondażach KO (chyba od słowa KOmpromitacja) ma poparcie powyżej 10 proc. Ostatnio krążą różne plotki że nie są już drudzy.
PS.....sondażach.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Ja powiem w taki sposób, PO, jak rządziło jeszcze przed PiS-em, to byli inni ludzie w tym rządzie, gdzie większość z nich już nie jest w rządzie i siedzą na wysokich emeryturach. Być może jeszcze kilku z tych ludzi jest w polityce, w PO obecnie.
Teraz w PO są nowi ludzie, bo w polityce tak jak w każdym zawodzie: jedni odchodzą, inni, nowi na ich miejsce przychodzą i: koło się dalej kręci.
Chciałbym wierzyć, że nowi ludzie w rządzie PO będą mądrzejsi, lepsi i, by coś uczciwie i sprawiedliwie robili dla społeczeństwa, gdyby to ten rząd zdobył najwyższe poparcie.
Obecnie, PO jest na drugim miejscu, za PiS-em w sądażach o ile dobrze się w tym orientuję.
Więc to też świadczy o tym, że pozostali wyborcy w Polsce popierają, za PiS-em rząd PO.
Ale też trzeba na to spojrzeć od tej strony, że w Polsce od lat nie było dobrych i w pełni uczciwych rządów, więc niektórzy ludzie w Polsce, widząc to mają też na to "wywalone" i traktują to obojętnie.
Dlatego niektórzy w ogóle nie chodzą na wybory rządowe, bo to zniechęca, a i niektórzy nawet jak na nie chodzą to głosują nie będąc przekonani o tym i głosują, by tylko zagłosować i tyle.
Takim ludziom jest obojętne od lat, kto będzie w Polsce rządził, a politycy też na to liczą, bo dla nich liczy się władza i najlepsze poparcie, ponieważ każdy rząd bazuje na jak najlepszym poparciu i jest od tego zależny.

Każdy podatnik jest pracodawcą każdego rządu.

Też to jest kwestia relacji: rządu do społeczeństwa i odwrotnie. Jeżeli jakiś rząd nie ma szacunku do społeczeństwa ( a z PiS-em tak niestety jest, gdzie można podać chociażby przykład próby odebrania prawa wyboru kobietom, co do sprawy aborcji, ponieważ ten rząd, wraz z Episkopatem ma kobiety za głupie w Polsce i nie ma zaufania do kobiet ), to tez i społeczeństwo nie będzie szanowało rządu.

To działa w dwie strony.

Dlatego taki Pan Kaczyński będzie krytykowany, będzie źle traktowany przez niektórych ludzi, a już szczególnie po tym co pokazał ze swoim Episkopatem i wyprowadził kobiety na ulicę miast ( oczywiście też w porozumieniu z Trybunałem Konstytucyjnym, ponieważ panują UKŁADY między PiS, a Trybunałem ), bo ten człowiek szkodzi społeczeństwu polskiemu i za to nie ma szacunku.
Dla mnie ten człowiek nie jest normalny, ma jakieś problemy psychiczne i nie powinien już siedzieć w rządzie, a tym bardziej będąc prezesem najwyższej partii.
On powinien być leczony na jakiejś terapii. Nie jest to obrażanie, tylko stwierdzenie realnego faktu.
A jeżeli taki człowiek nadal siedzi w rządzie i go popierają jego ludzie wpartii, to znaczy, że jest coś z tym rządem nie w porządku.

A polskie społeczeństwo jest bardzo podzielone, z różnymi poglądami, z różnymi opiniami. PiS doprowadził do tego, że w Polsce jest podział ludzi i społeczeństwa.
Mocno się ten rząd do tego przyczynił.
Przypadku aborcji to sztuczny konflikt
Który wykreował nie wiadomo po co.
Zamiast go naprawić przez potwierdzenie
Obecnych przepisów i mogli
Te przypadki potwierdzić wcześniej
Prawnie .
Zrobili chaos prawny niż zakaz.
Bo jednej strony Trybunał negatywnie
Potwierdził nie zgodność a drugiej
Strony pozwolił powodu zagrożenia
Życia i choroby psychicznej.
Nadal można ją wykonać 3 przypadkach
Zagrożenie życia, wada , czyn zakazany.
Za ignorowanie obecnych przepisów
Nie ma kary i nawet najbardziej
Patologicznymi przypadku czyli
Bez zgody faceta ją wykona lub
Bierze tabletki aborcyjne a to
Samo czyli poda jej tabletki aborcyjne
Bez zgody ma karę i tym
przypadku powinna być taka sama
Kara .
Wprowadzili przepis że sprawca
przemocy musi opuści mieszkanie
Prawdopodobnie na 14 dni.
Przez absurd prawny sprowadzili
Patologię na ulice która niszczy
Miasta niż zakaz bo Trybunał wydaje
Opinie a rząd ma prawo to zignorować
I odmówić prowadzenia opinii.
Protestujące osoby nie dostają żadnych
Kar nawet za niszczenie pomników
I nawet plucie na nie a na pewno
Jeśli są dewiantani seksualnymi
Zyskali prawo do palenia flagi kraju,
Znieważania symboli AK i dodawania
Do nich piersi, próbowanie wejścia
Na jasną górę by profanować to
Miejsce i po tym następna próba
Pornografia wobec dzieci swoim
Zachowaniem tym samym miejscu
Gdy miały pielgrzymkę.
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 387
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Rząd musi coś robić dla społeczeństwa, bo od tego jest. To żadna nowość.
Tylko że w przypadku PiS-u rząd też kompromituje Polskę, bo nie przestrzega do końca Konstytucji, nie traktuje równo ludzi w Polsce i, Trybunał na to temu rządowi przyzwala na takie rzeczy.
W normalnej sytuacji, rząd taki już dawno by został ukarany, i to konkretnie. Komisja Europejska też ma zarzuty do PiS za nieprzestrzeganie Konstytucji w kraju, ale ten rząd sobie z tego nic nie robi.

Tak jak powiedziałem wcześniej: w Polsce nie było i nie ma normalnych, dobrych i w pełni uczciwych rządów.
Każdy rząd widzi w POLITYCE własne korzyści i interesy za pieniądze podatników. PiS nie jest tutaj wcale lepszym rządem.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 387
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Witam.

Moim zdaniem w Polsce, aborcja powinna być zalegalizowana i powinno być prawo do: aborcji na życzenie u kobiet, tak jak to jest w krajach z prawem liberalnym, w większości krajów Europy Zachodniej albo tylko w niektórych krajach Europy Zachodniej.
Holandia ma prawo liberalne, Belgia ma prawo liberalne i w tych krajach kobiety mają całkowite prawo wyboru do decydowania o własnym ciele.
Mądre kobiety nie usuną zdrowej ciąży i mają prawo same decydować o własnym ciele.
Polska należy do Unii Europejskiej i ma obowiązek przestrzegać takich samych standardów, jakie obowiązują w prawie każdym kraju unijnym.
Gorzej tylko może jest w Bułgarii i Rumunii, a są to kraje również należące do Unii.

PiS i Episkopat w Polsce próbowali odebrać prawo wyboru kobietom, co do aborcji.
Inna kwestia, to: edukacja seksualna, która powinna być tak dobrze rozwinięta, jak w krajach Europy Zachodniej.
Co to jest: antykoncepcja, na czym ona polega i kiedy może dojść do ciąży, a kiedy do takiej nie musi dojść?
Problemem w Polsce nie jest tylko sam rząd PiS i Episkopat. Jest też duży problem społeczny, gdzie młodzi ludzie, którzy nie są jeszcze dojrzali, nie mają w sobie odpowiedzialności, decydują się na dzieci albo jest to wynikiem tzw. "wpadki".
Potem się okazuje, że już 17 - letnia dziewczyna, czy już pełoletnia nie potrafi się zajmować dzieckiem, gdy je urodzi.
Żeby uniknąć "niechcianych ciąż", to wystarczy nie uprawiać seksu albo stosować zwykłą antykoncepcję i tyle.
Ale trzeba najpierw pomyśleć, zanim się coś zrobi.
Bo niektórzy ludzie nie nadają się na dzieci i moim zdaniem nie powinni ich mieć.
Poza tym w Polsce od lat kobiety które nie chciały urodzić, i to nawet zdrowe ciążę, uciekały do tzw. "podziemia" i tam mogły usuwać ciążę, omijając prawo.
Więc, jeżeli nawet niektóre kobiety chcą usuwać ciążę, to i tak to będą robiły, tyle że: omijając prawo.

Polska jest krajem bardzo katolickim i, Episkopat nie uznaje: przerywania ciąży.
Ale przede wszystkim mowa jest o uszkodzonych płodach, o takich ciążach, które po urodzeniu mogłyby zagrażać i też kobietom.
Niech sobie ktoś wyobrazi, że jakaś kobieta urodzi dziecko z porażeniem mózgowym i takie dziecko już się nie będzie nadawało do normalnego życia? A i tak też długo nie pożyje. I to jest duża męczarnia dla kobiety, bo takim dzieckiem trzeba się zajmować cały czas, nie mając czasu na nic innego.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Witam.

Moim zdaniem w Polsce, aborcja powinna być zalegalizowana i powinno być prawo do: aborcji na życzenie u kobiet, tak jak to jest w krajach z prawem liberalnym, w większości krajów Europy Zachodniej albo tylko w niektórych krajach Europy Zachodniej.
Holandia ma prawo liberalne, Belgia ma prawo liberalne i w tych krajach kobiety mają całkowite prawo wyboru do decydowania o własnym ciele.
Mądre kobiety nie usuną zdrowej ciąży i mają prawo same decydować o własnym ciele.
Polska należy do Unii Europejskiej i ma obowiązek przestrzegać takich samych standardów, jakie obowiązują w prawie każdym kraju unijnym.
Gorzej tylko może jest w Bułgarii i Rumunii, a są to kraje również należące do Unii.

PiS i Episkopat w Polsce próbowali odebrać prawo wyboru kobietom, co do aborcji.
Inna kwestia, to: edukacja seksualna, która powinna być tak dobrze rozwinięta, jak w krajach Europy Zachodniej.
Co to jest: antykoncepcja, na czym ona polega i kiedy może dojść do ciąży, a kiedy do takiej nie musi dojść?
Problemem w Polsce nie jest tylko sam rząd PiS i Episkopat. Jest też duży problem społeczny, gdzie młodzi ludzie, którzy nie są jeszcze dojrzali, nie mają w sobie odpowiedzialności, decydują się na dzieci albo jest to wynikiem tzw. "wpadki".
Potem się okazuje, że już 17 - letnia dziewczyna, czy już pełoletnia nie potrafi się zajmować dzieckiem, gdy je urodzi.
Żeby uniknąć "niechcianych ciąż", to wystarczy nie uprawiać seksu albo stosować zwykłą antykoncepcję i tyle.
Ale trzeba najpierw pomyśleć, zanim się coś zrobi.
Bo niektórzy ludzie nie nadają się na dzieci i moim zdaniem nie powinni ich mieć.
Poza tym w Polsce od lat kobiety które nie chciały urodzić, i to nawet zdrowe ciążę, uciekały do tzw. "podziemia" i tam mogły usuwać ciążę, omijając prawo.
Więc, jeżeli nawet niektóre kobiety chcą usuwać ciążę, to i tak to będą robiły, tyle że: omijając prawo.

Polska jest krajem bardzo katolickim i, Episkopat nie uznaje: przerywania ciąży.
Ale przede wszystkim mowa jest o uszkodzonych płodach, o takich ciążach, które po urodzeniu mogłyby zagrażać i też kobietom.
Niech sobie ktoś wyobrazi, że jakaś kobieta urodzi dziecko z porażeniem mózgowym i takie dziecko już się nie będzie nadawało do normalnego życia? A i tak też długo nie pożyje. I to jest duża męczarnia dla kobiety, bo takim dzieckiem trzeba się zajmować cały czas, nie mając czasu na nic innego.
Może być tylko trzech przypadkach
Choroba dziecka, czyn zabroniony i
Zagrożenie życia matki i tylko
Te przypadki pozwalają na to a
Bez tego traktowanie aborcji
Jak antykoncepcji i branie
Tabletki aborcyjne a to
Promuje zboczenia.
Europie Większosci przypadków
Aborcji padają zdrowe dzieci bo
Całe państwo za to płaci i większy
Absurd
Daje pieniądze na dzieci i jednocześnie
Płaci za ich śmierć a są zdrowe i
Patologią jest gdy jest zdrowe i
Dają pieniądze i pozbywa się go .
Tych trzech przypadkach może
Się odbyć a reszta to promowanie
Subkultury śmierci i wynagradzanie
Zboczeń bez skutków i zdrad .
Szczególnie największą patologią
za publiczne
Pieniądze Europie Zachodniej jest
Aborcja powodu wieku matki,
Dodatkowym skutkiem jest
Para bez dzieci a nie mają ich po
Się ich pozbyli, mają dzieci ale przed
Nimi lub po nich pozbyli się poprzednich.
Mają tylko jedno i dziwienie
nie czemu jedno
A wcześniej pozbyli się poprzednich.
Bezpłodność na własne życzenie i
Brak kojarzenia tego.
Skutkiem tego jest HIV za którego
Leczenie też płaci każdy i ta osoba
Ma do śmierci ten lek.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 387
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
No są te trzy przesłanki, które mówią o tym, iż można dokonać aborcji w takich przypadkach w Polsce, ale przypuszczam, że Episkopat i biskupi w Polsce i tak to nie przychylnie widzą, bo według przekonania biskupów z Episkopatu, najlepiej w żadnym z tych przypadków nie dokonywać aborcji, bo i tak to jest: zabijanie nienarodzonych dzieci.
Najlepiej, żeby się rodziły, mimo to dzieci okaleczone, porażone, które w niektórych przypadkach i tak długo by nie pożyły, a jest to ogromna udręka matek takich dzieci.
Inna rzecz, to nie ma żadnych przeszkód, przynajmniej w mojej ocenie, aby w Polsce wprowadzono prawo, pozwalające na legalną i dobrowolną aborcję, i to na ŻYCZENIE kobiety.
Z tego co wiem to w Polsce aborcja jest legalna, ale przez Episkopat, przez środowisko lekarskie, przez etyków jest to niedopuszczalne i nieludzkie.
Bo kobiety w Polsce są głupie, nie myślą i każdą ciążę zdrową by zabijały... Ale to tak nie działa.
Jakoś w krajach, niektórych w Europie Zachodniej, gdzie prawo zawsze było liberalne i kobiety zawsze miały równe prawa, w tym prawo wyboru dokonywania aborcji, na życzenie to tam, mimo takiego prawa myślące i rozsądne kobiety nie zabijały zdrowej ciąży tylko normalnie rodziły dzieci.
Oczywiście, są sytuacje i zawsze były, ze znajdą się kobiety, które dokonają aborcji na zdrowej ciąży, ale ja myślę, że często takich sytuacji nie ma.
Jest normalna edukacja seksualna, gdzie w szkołach uczy się o tym już małe dzieci i dzieci już wiedzą, co to jest i, jak się stosuję: antykoncepcję podczas seksu.
Ma to wyeliminować niechciane ciąże.
Gdyby często kobiety w krajach z prawem pozwalającym na dokonywanie "aborcji na życzenie" dokonywały takiej aborcji, to w takich krajach bardzo mało by się rodziło dzieci i byłby bardzo niski niż demograficzny.
A tak to nie wygląda w takich krajach. Jedynie to niektórzy ludzie w ogóle nie decyduja się na dzieci, dlatego nie rodzi się dużo dzieci, a jest to sytuacja nie tylko w Polsce, ale w wielu krajach Europy i Świata.
Po prostu w krajach lepiej rozwiniętych, z lepszym prawem i z normalnymi przepisami też jest inne podejście ludzi do spraw aborcji i rodzenai dzieci.
Jest też inna trochę mentalność.
Nie tylko same przepisy i prawo jest ważne, ale też mentalność i podejście samych ludzi do takich spraw.

Co do rządów PiS w Polsce, to przykład nieudolności tego rządu jest taki, iż jak jakieś przepisy, ustawy są wprowadzane w życie, to ( niektóre przepisy ) są wprowadzane pod jakimś wpływem i dopiero po czasie.

Jeden z takich przykładów, to teraz, od 1 czerwca mają się zmienić przepisy o ruchu drogowym, gdzie ma być zaostrzony przepis: pieszych i kierowców przed przejściem dla pieszych.
Taki "przepis" w Polsce już dawno powinien obowiązywać w ruchu drogowym, tak jak w każdym cywilizowanym kraju, ze zdrowymi i ludzkimi przepisami.
PiS dopiero z czasem się budzi, jeżeli trzeba wprowadzić lepsze przepisy, różne. To nie świadczy dobrze o rządzie.
Poza tym w Polsce, znając mentalność i podejście często ludzi, nawet po zaostrzeniu, czy po zmianie takiego przepisu w ruchu drogowym, i tak wielu kierowców, jak i pieszych nie będzie się do tego stosowało.
Bardziej to tylko będzie teoria niż praktyka.

Przepisy to jedno, a stosowanie się do przepisów, to druga rzecz.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Ten nowy ład przewiduje też
Zmiany edukacji i tak samo
Gospodarcze nie mają sensu.
Jedyna zmiana edukacji to
Uczelnie nie będą mogły
Blokować debaty i wizyt
Zaproszonych osób i
Obecnie swobodnie
Mogą blokować te wizyty.
Rodzice mogą zablokować
Wstęp do szkoły albo
Rodzic wstęp homo agitacji i
Zakaz dnia urojonych zachowań
Albo zabrać dziecko od tych
Zachowań i ochronią
Dziecko od tych zachowań
I te środowiska chcą narzucić
Te zachowania dzieciom bez
Zgody rodziców i rozdawać im
Antykoncepcję i aborcję .
Zmianach edukacji
Brakuje ważniejszych zmian.
Likwidacja zbędnych kierunków
Studiów które okradają
społeczeństwo i są centrami
propagandy komunistycznej i
Anarchistycznej , edukacja
Powinna mieć charakter
specjalistyczny i tylko na
Poziomie podstawowym
wszystkie przedmioty i
Absurdem na specjalistycznym
Kierunki są przedmioty
zbędne, matura powinna
Być zlikwidowana i uczelnie
Powinny same decydować
O testach lub bez testów.
Edukacja seksualna ta
Reforma potwierdza jej brak.
Powinna przekazywać wiedzę
O budowie ciała, chorobach,
Antykoncepcji, powstanie życia,
Rozwód tylko powodu patologii
I tak samo rozstanie a przypadku
Jeśli mają dziecko i jest ich
Sensie genetycznym to rozwód
Tylko powodu patologii ,
Jeśli pojawi się przed ślubem to
Szybki ślub i jedynie patologię
Albo obce dziecko daje wybór albo
Powodu wieku ukrywanie że jest
Jego matką.
Prawo powinno narzucać jeśli
Kobieta ma obce dziecko a
Facet nie potwierdza związku
Prawo do zabrania swojego dziecka.
Narzucać jeśli pojawiło się przed
Ślubem obowiązek potwierdzenia
Związku i jedynie obce dziecko
, patologię dają wybór, zły wiek
Ukrywanie że jest jego matką tym
Przypadku liczy się wiek ojca i
Jeśli jest normalnym wieku to
Potwierdzenie związku.
 
Ostatnia edycja:

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Gdyby tego PiS nie zaproponował rodzinom, to przypuszczam, że nie wygrałby wyborów, a rządziłoby dalej PO.
Jak można wierzyć powodu 500 plus
Wygrali i szczególnie ten mit promowała
Gazeta wyborcza i Lis swojej gazecie
A te osoby nie dostają teraz milionów.
Wygrali powodu taśm wprost które
Potwierdziły patologię PO i okradanie
Państwa, zgodzili się bez zgody Sejmu
Na przyjmowanie obcych od Merkel .
Taśmy potwierdziły okradanie państwa
Na pijaństwo ale bardziej
prawdopodobne jest wydanie ich na
Dom publiczny i ukrycie tego jako
Pijaństwo , rozdawanie milionów
Jako odprawy, układy marszałka
Podkarpackiego z PSL,
Do dziś nie wiadomo ile gości
Chciała przyjąć Kopacz od Merkel.
Pomimo okradania Europy przez
Nich, aktów terroryzmu, gwałtów.
Dwa razy okradli OFE a drugi raz
Fikcyjny wybór i przez kradzież
Pozbyli długów które zrobili.
Prezydent Komorowski zgodził
Się na absurdalnie wysoką
Grzywnę za brak szczepień i
Jego pomysł był złamaniem
Prawa i zniszczył zaufanie do
Szczepień i spowodował
Protest społeczny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry