Jak Nagrac Plytke Hh?

eR Te

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
261
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
skąś :P
siema nie wiem czy wybralem dobry dzial ale mam problema. a chodzi o to ze mam juz zrobione bity tylko nie wiem jak przelac na nie swoj glos?? jakie mikrofony sa najlepsze i jakimi programami je obsluzyc??? prosze o rady!! pilne!!
 

hipekk

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
447
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
Oj... to nie jest takie ławte jak sie może wydawać :)

Pytasz jakie mikrofony sa najlepsze? Moim zdanie m pojemnościowe
Jaki program naj? Moim zdaniem Acid Pro...

Oczywiście żeby otrzymać dobrej jakości efekty potrzebna jest dobrej jakości karta i preamp...

A tak po za tym to proponuje Ci zajrzeć na forum miesięcznika Estrada i Studio
 

Administracja

Zbanowany
Dołączył
4 Luty 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
ja
nagrałem 2 płyty na eJay'u
Bardzo fajne programiki

eJay Hiphop 5 - najnowsza wersja na p2p ściągniesz
 

djviero

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
Oj... to nie jest takie ławte jak sie może wydawać

yyy... a co w tym trudnego?

Wystarczy Ci zwykły mikrofon z hipermarketu do komputera za 20-30 zł . Wazne jest by mikrofon mial taka gabke poniewaz jak mowisz to wypuszczasz powietrze. Dmuchnij komus do domofonu lub sluchawki od telefonu.. pewnie wiesz jak taka osoba bedzie slyszec. Taka gabka lukwiduje troche takie 'podmuchy' ;) jezeli masz sklejone bity juz to do nagrania polecam Ci program Cool Edit Pro :)
 

hipekk

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
447
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
yyy... a co w tym trudnego?
Obróbka nagranego materiału (czyli mastering) i złożenie go w całość (czyli miks) (np. umiejscowienie wokalu w miksie.... :p )

A wracając do mikrofonu... zależy jakiej jakości efekt chcesz uzyskać...
Wiadomo że mikrofonem z hipermarketu za 30 zł nic wspaniałego nie nagrasz....

Wazne jest by mikrofon mial taka gabke poniewaz jak mowisz to wypuszczasz powietrze.
Tutaj sie z kolegą zgodze. Taka gąbka filtruje głoski wybuchowe (np: "p", "b"), ale jeśli jej nie ma przy mikrofonie to też nie koniec świata ;), bez problemu mozna coś takiego samu sobie zrobić...:]

A tutaj kolejna stronka która może być przydatna przy nagrywaniu i składaniu materiału.
 

MonsterOfCock

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2006
Posty
345
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Sound Forge jest najlepszy do zgrywania wokali. Acid Pro to do masteringu jak coś. Ten pierwszy ma fajną opcje a mianowicie Noise Gate, do wyciszania szumów, baaardzo przydatne.
 

Cut-R

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Opole
ja mam studio to posiadamy tam:
majk pojemnosciowy wielkomembranowy ( koniecznie z popfiltrem - to do wygluszania "p", "b" itd... )
mixer phonic 802 z zasilaniem phantom
do mikrofonu pojemnosciowego konieczne jest takie zasilanie - zasila ono mikrofon poprzez kabel. uwaga kabel kosztuje okolo 50pln :/

wszustko podlaczone do SB audigy2 a wokale nagrywamy od razu na acida zintgrowanego z soundforgem wiec jak chcemy obrobic glos to po prostu "klik" i wikal obrabiamy w SF a po obrobce od razu widnieje w Acidzie na "swoim miejscu" ( ze juz odrazu wpasowany w biciwo ) :)

hmm... co jeszcze... aha... zaplacilicmy za wszystko cos kolo 700-800 pln a jakosc jest na prawde dobra.
sprawdz jakosc na www.krbs.katar.prv.pl
pozdro
 
Do góry