jak mam się nauczyć rapować? Pomocy

CH!3B3K

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiajcie Jak Mam Się Nauczyć Rapować Wszystkie pomoce przesyłajcie albo na GG :1684386(nawet jak jestem niedostępny) albo na forum >> Z Góry Dzienkuje<<
 

Lukasz151111111

HaIPe-HaOPe bez reszty oddany
Dołączył
28 Listopad 2006
Posty
1 416
Punkty reakcji
1
Miasto
WLKP
Wg mnie albo umiesz rymować albo nie. Nie da się tego nauczyć.
 

BoBik09

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2007
Posty
114
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
w ogóle idzie się nauczyć rapować ? hm ... nie wiem ... po części tak, bo przecież flow wyrabia się z czasem, pamiętaj, aby rapować, trzeba mieć jeszcze co, czyli najpierw popracuj na txtami ... :D a później ćwicz sobie ładnie wymowe, powinno być dobrze :D ale tak nawiasem, musisz to czuć zeby cokolwiek dobrze wyszło, więc troche talentu też nie zaszkodzi :Dw ogóle idzie się nauczyć rapować ? hm ... nie wiem ... po części tak, bo przecież flow wyrabia się z czasem, pamiętaj, aby rapować, trzeba mieć jeszcze co, czyli najpierw popracuj na txtami ... :D a później ćwicz sobie ładnie wymowe, powinno być dobrze :D ale tak nawiasem, musisz to czuć zeby cokolwiek dobrze wyszło, więc troche talentu też nie zaszkodzi :D
 

trinker

Jedi Master:P
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
937
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Rawicz
Nagrywaj w domu i ćwicz czy coś ale za szybko sie tym nie chwal bo będziesz kolejnym idolem internetu typu Lech Roch Pawlak :]
 

telekk

Killa'
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
907
Punkty reakcji
1
Żeby być Rochem trzeba mieć efekt Żeli Papą...:D

A tak na serio : ćwicz,pisz.Jest od pisania w dziale temat ==> Walka na rymy,staraj się rymować wespół z wykonawcami jak słuchasz kawałków,no i szukaj tych bitów które Ci dobrze leżą,bo jedni wola sam suchy,oldchoolowy bit,jedni wolą syntezator inni jazz-like.

Powodzenia :)
 

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
>> Z Góry Dzienkuje<<


Nic z tego kolego.
Bez 'talentu' się nie obejdzie :)
Do ambitnych tekstów potrzebny jest talent.

Da się trochęęę wyuczyć rymowania, ale bez zajawki będziesz w NAJLEPSZYM wypadku sklejał teksty jak Lech Roch Pawlak z Opola.

Także jaki w tym sens to nie wiem...



Siemka (...) mam 14 lat :] i zaczynam rapować (dopiero sie ucze)

Każdy W Tym Wieku Ma Różne Dziwne Zajawki ^_^
 

Sypek

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2007
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
eM-ó-wU
Sie macie ludzie :D Po prostu...."Idź za głosem serca :cenzura: presje rówieśniczą, ćwicz to co chcesz nawet gdy kumple nie ćwiczą..." Ale jeżeli nie czujesz tej zajawki to nie polecałbym wbijać się w to na siłę...Do tego trzeba mieć poczucie rytmu, wbijać sie w takty to fundament...Poza tym musisz być pomysłowy też bardzo ważna rzecz... No i być oryginalnym wiesz... własne podkłady to się ceni...Chcieć to móc :D No może nie zawsze ale połowa sukcesu...Trzeba mieć również sprzęt do nagrywek bo jeżeli będziesz miał słabą jakość to nikt nie będzie Cię słuchał jak usłyszy piszczący, stłumiony i szumiący wokal :/
Powodzenia BB)
 

CH!3B3K

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Dzienkuje Wszystkim Za Te Rady Na Pewno Sie Przydzadzą :D :)
 

Marzena2008

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
143
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Skoczów/Rybnik
Tego niestety chyba nie da się nauczyć... Z tym darem trzeba się urodzić... Respect dla wszystkim potrafiących tworzyć ten rodzaj muzyki...
 

orginal

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
zaczałem pisac w wieku 12 lat.
tekstami zapisałem chyba z 5 czy 6 brulionów.
od roku freestyluje.
jak ma do mnie waty to go zpanczuje na poczekaniu tak ze juz sie bic nie chce.
a jesli chodzi o rap to powiem ci tak: musisz być lirycznym narkomanem
miej inspiracje, dla mnie był nia magik, wzor do nasladowania.
pisz pisz i jeszcze raz pisz. najlepiej o zyciu
znajdziesz mnostwo teatow. popatrz na ludzkie wady i zalety.
za dwa dni skoncze 15 lat. mlody mc, co ?
ale czas na zmiane warty. mlodzi przejmuja scene.

TEGO DA SIE NAUCZYC A JA JESTEM TEGO PRZYKŁADEM.
TRZEBA WYTRWAŁOŚCI..
 

thekrolik89

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2008
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
go wytrzasnęli?
DzieNkujesz? a nie ma za co. szkoda ze za podpowiedzi chociaz troche nie placą :D
ogólnie zacznij sobie czytac jakies ksiażki gdzie poznasz wiele nowych zapewne słów, przegladaj wybiorczo słowniki wyłapujac jakieś dobre słowka, wszystkie poznane słowa bedziesz mógł użyć w rymowaniu im bedziesz znał ich wiecej tym lepiej. Słuchaj tez uważnie polskich raperow jak VNM-a, Sokóła i WWO, Fenomena, OSTRego itp. Przestrzegam Cie przed sluchaniem meza libera onara itp.. bo to tylko robi syf w głowie xd
 

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
"Jest Jedna Rzecz, Która Lamusów Smuci(...)"
 

boniwinter

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2007
Posty
137
Punkty reakcji
0
Miasto
Londyn
ja jestem zdania, ze wszystko sie mozna nauczyc jezeli sie bardzo chce
ale to nie znaczy, ze bedzie sie w tym dobrym...do pewnych rzeczy trzeba miec po prostu talen
i mysle, ze rymowanie wlasnie do nich nalezy
 

Nati_NTA

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
Yyy... Jak sie można nauczyć rapować... NIE DA SIE! niestety... chociarz i dobrze bo byłoby w ch** MC, mało naprawde dobrych i chyba sami musieliby kupywac wzajemnie swoje płyty... bo taka prawda, popyt na hh spada :(

Jak tym żyjech i wogóle(tłumaczyć nie 3eba) załapiesz wene np. pod wpływem jakiegoś wydarzenia... no jest różnie.

W każdym bądź razie życze powodzenia. ;)
 

kurka17

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2007
Posty
7
Punkty reakcji
0
Tego sie nie da "nauczyc". Wg mnie masz to w sobie, rymujesz tak jak ci serce podpowiada oddaj sie temu i nie odgapiaj od innych, wszystko tworz sam, powoli ukladaj proste texty potem idziesz w gore, potem robisz coraz lepsze i lepsze ;]

P.S Wena też jest ważna ;] "Zdradliwa wena, raz jest raz jej nie ma, lecz ja ja prowokuje, bo to moja domena[K44-Wena]"
 

orginal

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
ej. nie piszcie do mnie na gadu w sprawie kawalka.
znajdziecie na wrzucie. wpisac w wyszukiwarce kilka slow i jest.
 

krystian1990

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2006
Posty
91
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Mieszkam tam... Gdzie słyszę dźwięk bitu ;D
Wiajcie Jak Mam Się Nauczyć Rapować Wszystkie pomoce przesyłajcie albo na GG :1684386(nawet jak jestem niedostępny) albo na forum >> Z Góry Dzienkuje<<
Musisz po prostu to czuć tego nauczyć się nie da... Próbuj może ci się uda coś....
Spróbuj swoich sił w moim temacie o freestylu ... zobaczymy jak rymujesz... Pozdro
 

LiLT187

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
tego sie nie idzie nauczyc to trza poprostu umiec rymowac i tyle
 
Do góry