Jak leczyć żylaki ?

Z

zyla_zbanowany

Guest
Polecam też pończochy i rajstopy. W Polsce produkuje je m.in. Pani Teresa Medica.
 

Grazka100

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Na żylaki stosowałam kilka żeli i kremów, ale były mało skuteczne. W końcu zdecydowałam się na EVRF w Melitusie. Jest to metoda leczenia żylaków falami radiowymi. Po mogłam od razu wrócić do pracy. Teraz nie muszę przejmować się żylakami :)
 

anetadobrowiak

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2013
Posty
36
Punkty reakcji
0
Też słyszałam, to zabiegi są skuteczne. Ale czy to nie wyklucza tego, że mogą powrócić? Mi lekarz powiedział, że nawet po zabiegu muszę nosić rajstopy, bo inaczej szybko wrócę... A jak jest u Was? Po operacji żylaki wracają?
 

Grazka100

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
anetadobrowiak napisał:
Też słyszałam, to zabiegi są skuteczne. Ale czy to nie wyklucza tego, że mogą powrócić? Mi lekarz powiedział, że nawet po zabiegu muszę nosić rajstopy, bo inaczej szybko wrócę... A jak jest u Was? Po operacji żylaki wracają?
Po zabiegu nosiłam pończochę uciskową przez jakiś czas. Do tej pory żylaki nie wróciły a zabieg robiłam 10 miesięcy temu :)
 
Z

zyla_zbanowany

Guest
To bardzo dobrze, że lekarz polecił Ci noszenie pończochy! Polecam artykuł dotyczący kompresjoterapii, czyli leczenia żylaków przy pomocy rajstop i pończoch: zylakiprzeciwdzialaj.pl/abc-zylakow/kompresjoterapia
 

Med Polonia

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Szanowni Państwo,

żylaki to nie tylko defekt kosmetyczny. Ta choroba powoduje uciążliwe dolegliwości, a zlekceważona może doprowadzić do poważniejszych schorzeń, dlatego konieczne jest podjęcie odpowiedniego leczenia. Wśród osób zmagających się z żylakami coraz większym zainteresowaniem cieszy się małoinwazyjna metoda VNUS. Podczas zabiegu zwanego termoablacją wykorzystywane są fale radiowe. Przez niewielkie, kilkumilimetrowe nacięcie na skórze do żyły wprowadza się specjalny cewnik, dzięki któremu żyła zostaje podgrzana, zapada się, a następnie po wycofaniu cewnika zamyka się. Krew zostaje skierowana do innych, zdrowych naczyń. Dzięki minimalnej ingerencji chirurgicznej taki zabieg nie wiąże się z koniecznością długotrwałego pobytu w szpitalu i rekonwalescencji. Po jego wykonaniu można szybko powrócić do normalnej aktywności.

Zespół poznańskiego Szpitala Med Polonia
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
życzliwe maleństwo napisał:
Witaj! Są sposoby by uniknąć żylaków: mianowicie dużo ruchu, bieganie, spacerowanie, pływanie - wtedy krew kraży w żylach. Nie zakladaj nogi
na noge, unikaj goracej wody i sauny, spłukuj nogi zimną wodą - to poprawia krażenie
smile.gif

Venontonin (25zł/65szt) chyba najtańszy z możliwych. Poza tym nogi jak
najczesciej do góry. Detralex (bez recepty). Niestety są troszkę drogie. 30 tabletek kosztuje 36 zł, co starcza na 15 dni bo biorze się 2 dziennie.
Na żylaki dobry jest skrzyp i witamina c. Rutinoscorbin (3 dziennie) na wzmocnienie naczyń krwionośnych, stosować balsamy do skóry naczynkowej.
Nie ze wszystkim się tu zgodzę. Rutinoskorbin nic nie daje i potwierdził mi to lekarz zamujący się tą specjalizacją. Tabletki Detralex są drogie, ale chyba właśnie najlepsze z dostępnych na rynku. Ja je stosuję i choroba nie pogłębia się.
 
N

nianiaSweet

Guest
ja postanowiłam poddać się zabiegowi o nazwie skleroterapii, czy ktoraś z was słyszala o takim zabiegu? Jest to bardzo skuteczny zabieg a do tego bezbolesny, będę go miała robiony w prywatnej kliniece Lux Med, bo tylko tam w mojej okolicy zaproponowano mi ten zabieg, na szczeście jestem już po wstępnych konsultacjach dlatego czekam już teraz na wyznaczenie terminu zabiegu. Już dawno przestałam się łudzić, że maści czy kremy zwalczą u mnie żylaki już tyle tego wypróbowałam a nic nie pomogło.
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Ja żylaki miałam po mamie. Niestety ale obie mamy skłonności. Zdecydowałam sie na poddanie się skleroterapii. Nie był to drogi zabieg ponieważ płaciłam 1500 zł a jednak udało mi się pozbyć żylaków oraz dyskomfortu związanego z nimi.
Wykonywałam go tutaj: http://skleroterapiagdansk.pl/- w Gdańsku na Marii Skłodowskiej Curie. Dobra klinika, świetna ekipa/
Czy bolało? Trochę tak ale był to raczej dyskomfort. Lekkie szczypanie niż duży ból. Może również ze strachu ponieważ bardzo obawiałam się jak to będzie. Nie było jednak tak źle i polecam każdemu niezdecydowanemu .
 

hania_80

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja również poddałam się zabiegowi, polecam! Dodatkowo nosiłam pończochy medyczne - uciskowe. Teraz jest już wszystko ok, poza tym, że regularnie trzeba nosić kompresję 1 stopnia.
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
jak pomogło to nie ma się zastanawiać, aż będzie gorzej, z tego co wiem, można też i państwowo się zapisać, tylko wtedy się długo czeka, to też zależy od zaawansowania żylaków
 
N

nianiaSweet

Guest
ja właśnie czytałam, że państwowo to można się nie doczekać na zabieg, dlatego lepiej we własnym zakresie pomyśleć o usunięciu żylaków. poza tym nie oszukujmy się zabieg to jedyny sposób na pozbycie się żylaków, żadne inne sposoby ich nie usuną.
 
C

Calibri

Guest
Na państwowy zabieg czeka się około 2-3 lat. Trochę długo, a nie każdy jest w stanie zapłacić za to prywatnie. Poza tym po coś płaci się te składki. I tak usuwania żylaków najnowszymi metodami NFZ nie refunduje.
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
Niestety usunięte żylaki potrafią się odnawiać nawet mimo noszenia rajstop. Drążę ten temat już długo, bo mam niestety dziedziczne, pierwsze pojawiały się u mnie kiedy byłam dzieckiem, teraz jest dramat nie ma szans na krótkie spódnice czy spodenki, bo po prostu nie pokażę nóg. I niestety nie mówię tu o popękanych naczynkach, tylko o tych potwornych wielkich niebieskich żyłach na wierzchu pod samą skórą. :(
 

melissaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2016
Posty
49
Punkty reakcji
0
Znam ten ból, kiedy nie możesz załozyć krótkiej spódnicy czy spodenek, ale to już za mną... na szczęście istnieje wiele metod usuwania żylaków, bo niestety mnie dopadły bardzo szybko - zapewne stojąca praca bardzo się do tego przyczyniła - jestem fryzjerką, wiecznie na nogach. Usuwałam swoje żylaki poprzez skleroterapię w Szpitalu Lux Medzie. Jednak czasem można zastosować inne metody - wszystko zależy od tego jaki mamy problem, najlepiej poradzić się dobrego lekarza.
 

Derpkia

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Natrafiłam w sieci na informację o świetnym kremie VARIVE, który to pomaga pozbyć się problemu z żylakami. Sami specjaliście wypowiadają się na jego temat w samych superaltywach, osoby stosujące również, więc może faktycznie wart jest wypróbowania. Tyle osób się tu wypowiada, stosował go ktoś i może opisać działanie?
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Derpkia napisał:
Natrafiłam w sieci na informację o świetnym kremie VARIVE, który to pomaga pozbyć się problemu z żylakami. Sami specjaliście wypowiadają się na jego temat w samych superaltywach, osoby stosujące również, więc może faktycznie wart jest wypróbowania. Tyle osób się tu wypowiada, stosował go ktoś i może opisać działanie?
Sądzisz, że pomaga? Jakoś nie widzi mi się, aby zwykły krem działał cuda na żylaki.
 

Loren

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2017
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się, że żylaki można tylko operacyjne potraktować. Nie ma raczej innego sposobu na to, aby się ich skutecznie pozbyć. Można za to im zapobiegać dość skutecznie :)
 
Do góry