Jak leczyć żylaki ?

zza

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
344
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
cieszyn
dlaczego zapalenie ma byc przeszkoda? wlasnie to ze mialas zapalenie to wolanie twoich nog o pomoc. nie zastanawiaj sie! moja mama ma przebarwienia po zapaleniach na stale. ale najlepiej poradz sie lekarza. on ci najlepiej doradzi co i jak. im wczesniej tym lepiej.
 

shangdi

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam!! Mam 25 lat i jestem facetem po usunięciu żyły piszczelowej. Mam pytanie: mianowicie, czy ból który nasila się 5go dnia po zabiegu jest czymś normalnym??? Chce wszystkich uspokoić - caly zabieg jest naprawde bezbolesny, a ten bol ktory mi towarzyszy to chya wina tego ze wsiadlem do samochodu i jezdzilem - teraz zaluje :mruga:
 

irenka1505

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam ja również zdecydowałam sie na zabieg hirudoterapi na żylaki na kolejna
operacje nie chciałam sie decydować ponieważ po roku mialam kolejny
nawrót.Znalazłam w necie nr telefonu +48 602 77 37 62
Tam przyjmuje Lekarz co dla mnie było bardzo istotna sprawą.Zabiegów miałam 5 i
po 2 już zauważyłam ze nogi znacznie mniej puchną,przebarwienia nabrały
normalnego koloru skóry,a przede wszystkim Ból znikł
Zabieg miałam w połowie marca i do dzis na razie nie zauwazyłam pogorszenia
nawet jak juz sie zaczyna robic cieplej na dworze.
POLECAM TEGO LEKARZA PROFESJONALNE PODEJSCIE no i ludziska to jest lekarz on wie
co robi!!!!!!!!!!!!!pozdro
 

maggiexxx

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witajcie,

pewnie, najlepiej zapobiegac zyalkom.Profilaktyka przede wszystkim.Ale trzeba pamietac, ze niestety sklonnosc genetyczna, no i niestety czasami , ba nawet czesto charakter pracy i inne obowiazki zycia codziennego mocno utrudniaja stosowanie tej profilaktyki...fakt sa teraz wspomagaczenp.wspominane rajstopki, masci,zele itp., ale wiadomo najlepiej dzialac kompleksowo.a jak sie juz zrobia zylaczki to zostaje usuniecie.i tu w zaleznosci od ich kalibru i ogolnego stanu zdrowia- bardziej lub mniej inwazyjny zabieg.niestety zylaki to temat wazny chyba dl;a kazdej kobiety.niewiem jak Wy,ale ja lubie wiedziec jak najwiecej.tym, ktore maja podobnie polecam -w temacie zylakow-ostatnio namierzona stronke abczylaki.pl.sa tam wciaz aktualizowane informacje, w tym materialy video.do tego mozna anonimowo zadawac pytania ekspertom.mi sie bardzo podoba
polecam i pozdrawiam
 

baxer

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Proszę o pomoc.Chodzi o operacje żylaków na prawej nodze.Czy mógłby mi Ktoś polecić chirurga naczyniowego przyjmującego państwowo w Warszawie i szpital,do którego musiałbym się udać na operacje?Z góry dzięki i pozdrawiam
 
I

impresja_switu

Guest
Eh, ja właśnie niedawno znalazłam na swojej nodze pajączka. Nie ma to jak oznaki starzenia w tak młodym wieku:/ Generalnie, każda kobieta powinna codziennie przez godzinę leżeć z uniesionymi nogami na wysokość 5 cm "nad poziomem serca";) To skuteczny sposób w ramach profilaktyki oraz leczenia.
 

Neo30

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Moja mama miała wyznaczony termin operacji za 8 miesięcy w szpitalu na Banacha, ale ból nóg zmusił nas do szukania pomocy w prywatnych placówkach. Trafiliśmy do polecanej w internecie pani doktor Iwony Radziejewskiej, która zaproponowała nam dwie metody leczenia operacyjną i nieinwazyjną. Obecnie mama jest po pierwszym zabiegu skleroterapii pod usg, noga przestała boleć, wygląda już dużo lepiej. Czekamy na kolejną wizytę kontrolną.Jeśli ktos jest zainteresowany, to pani doktor ma swoja stronę- www.radziejewska.eu
 
B

benjamima

Guest
Jak dla mnie to lepiej zapobiegać, tzn podjąć walkę o poprawę stanu stóp/nóg w pierwszym momencie, gdy zauważymy że coś jest nie tak... Co można wtedy zrobić? Zacząć stosować szeroko polecane tu skarpety antyżylakowe, choć w pierwszych stadiach mogą wystarczyć ( tańsze i "normalniejsze" ) skarpety dla sportowców... Mocno trzymają stopę, są wykonane z lepszych materiałów niż te zwykłe ( nie tak rozciągliwych ). Do znalezienia w sportowych sklepach internetowych, choćby http://www.tanisport.pl/Skarpety/list.aspx ... No i raczej te dłuższe wchodzą w grę :]
 

Kacha_82

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich,

Mała, lecz być może przydatna reklama:

Jeśli ktoś z forumowiczów chciałby więcej poczytać i zgłębić temat żylaków i chorób żył zapraszam na portal o żylakach: www.zylaki.med.pl. W portalu można znaleźć obszerny dział - kompendium wiedzy, w którym znajduje się szereg artykułów o diagnostyce, profilaktyce i leczeniu chorób żylnych oraz także wyszukiwarka leków i gabinetów specjalistycznych.

Pozdrawiam życząc pięknych nóg :)
Kacha
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Moja mama będąc na konsultacji u Dr Śledzia w Szczecinie dostała masę pouczeń co do dbania o własne nogi. Niezwykle ważne sa dobre chęci lekarz i informowanie pacjentów o wskazaniach bądź przeciwskazaniach co do zapobiegania żylakom.
 

pozytywnadaria

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2010
Posty
15
Punkty reakcji
2
Na żylaki kończyn dolnych dobre są zioła. Spójrz, myślę że to dobry sposób http://sekretylasu.pl/2010/09/zylaki-goleni/ do tego warto stosować opaski uciskowe na chore kończyny które pomagają w zwężaniu się żylaków.
 
Z

ziol_zbanowany

Guest
MAŚĆ KASZTANOWA z rutyną - maść posiada dużą zawartość wyciągu z kasztanowca, który zwiększa oraz wspiera naturalne mechanizmy obronne organizmu. Posiada działanie łagodzące. Stosowanie maści pomaga także w przypadku nóg z gorszym ukrwieniem, z tendencją do powstawania żylaków.

ŻEL Z OCZARU WIRGINIJSKIEGO z dodatkiem kasztanowca i mięty: doskonale wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych nóg z tendencją do żylaków. Posiada działanie ściągające i łagodzące. Zmniejsza reaktywność skóry, pobudzając naturalne procesy regeneracji. Zawarte w wyciągu z oczaru flawony i flawonoidy zmniejszają tak zwany efekt „ zmęczonych nóg”, działając orzeźwiająco i relaksująco.
 
M

MarekG1337

Guest
Cześć, czy komuś z was wystąpiły jakieś powikłania po leczeniu żylaków? Czytam właśnie o nich na stronie szpitala, interesuje mnie jak często się mogą się one zdarzyć i jak to wygląda. Bardzo źle, czy raczej nie ma się czym martwić?
 

Hania35

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
A masz już jakieś wątpliwości do tego, że żylaki zbliżają się wielkimi krokami u Ciebie?
 

mumumi

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
http://www.redmed.pl/ponczochy-samonosna-koronka-360-den-p-189.html
ode mnie tyle
 
M

Mabel

Guest
Najlepiej zrobić badania (usg Dopplera przede wszystkim) i pójść na wizytę do chirurga naczyniowego, żeby ocenić stan żyl. A tak poza tym to mogę polecić wygodne obuwie, dużą ilość ruchu i podkonalówki przeciwżylakowe.
 
M

Mabel

Guest
Są różne metody leczenia żylaków: maści, zioła, zabiegi laserowe, itp. Warto się sporo ruszać, nosić wygodne buty i podkolanówki przeciwżylakowe. Stosowanie kilku metod zwiększa szanse na dobre rezultaty. :)
 
Z

zyla_zbanowany

Guest
Ja teżna żylaki polecam podkolanówki, albo rajstopy czy pończochy. Tak na prawdę to jeden z najlepszych sposobów na to, aby pozbyć się żylaków. Na Zachodzie lekarze polecają je właściwie na każdym etapie zaawansowania choroby.

Myślę jednak, że warto iść też do lekarza, żeby stwierdził, czy konieczny nie będzie np. zabieg usuwania żylaków...
 
Do góry