Jak kupujecie? (18 -) :P

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Ja też znajomego mam, który chodzi do szkoły do Niemiec. Kiedyś kolega wszedł do sklepu, chciał trzy lechy mocne kupić, nie sprzedała mu. Wszedł ten co po niemiecku gada, powiedział "Guten abend, drajmal leś mośny bite" i sprzedała mu bez słowa :D
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
armusienka - właśnie dlatego ta pani jest teraz ekspedientka w sklepie, a nie kims innym :p my mielismy w LO kumpla pol-Niemca, który szedl zawsze i kupowal dla wszystkich gadajac po niemiecku, a potem dziekowal pani serdecznie po polsku odbierajac paragon :p
doobre
a tak przy okazji - to ze ktos jest ekspedientem w sklepie nie znaczy ze jest głąbem
niestety,ciezko u nas znalezc dobra prace ;/ ehh
 

bright.witch

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Poznań
doobre
a tak przy okazji - to ze ktos jest ekspedientem w sklepie nie znaczy ze jest głąbem
niestety,ciezko u nas znalezc dobra prace ;/ ehh

Ciężko nie ciężko, komentuję przypadek jednostkowy ;-) ciekawe jak ta kobieta sobie tam radzi jak ma problemy z liczeniem do dwudziestu (czy ile tam było).
Z kumplem mam kontakt do dzisiaj, ale już ma zarost i wygląda mniej chłopczykowato, więc nie musi takich bajerów zasadzać, ale co wspomnienia to wspomnienia, gdyby nie on to cała klasa zdecydowanie później by się rozpiła :p
 

marié.

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2008
Posty
58
Punkty reakcji
0
Wiek
85
Miasto
Uć.
U nas w sklepie za blokiem u takiego młodego to się kupi wszystko..nawet 14-latkowi sprzedają.
Policja ich raz złapała ..ale interes i tak nadal działa.

Ja rok temu jak chciałam się z koleżankami napić to kolegę z zarostem wysyłałyśmy i jakoś się udawało. ^_______^
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Zwykle panie w sklepie są tak tępe, że liczyć nie potrafią wiec wystarczy pokazać szkolną legitymację(jeżeli się ma te 16, 17 lat) i udawać pewnego siebie. Są też tymczasowe dowody, wyrabiane zamiast paszportu, tam to już w ogóle nikt nie sprawdza dat. A jak w sklepie jest pan-sprzedawca to wiadomo : push-up i głęboki dekolt, obcisłe spodnie tez nie przeszkodza.... :p
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Ja juz za 14 lat kupowalem wódke w sklepie :p Nikt sie o nic nie pytal.
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Niemalże w każdym pobliskim monopolu potrafię dostać alkohol, oraz paczkę papierosów bez dowodu. Bardzo rzadko się zdarza, ale gdy odwiedzę Bonusa, to po wskazaniu palcem na górną półkę ekspedientka momentalnie żąda dowodu osobistego, lecz siłą perswazji, a w zasadzie mając szczęscie przekonuję ją, że mi dowód wpadł do betoniarki na budowie i czekam na wymianę. Męczę tą wymówkę od ponad pół roku, ale nigdy nie opuściłem tego sklepu z pustymi reklamówkami :D
 

dastin

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
KRAKÓW
u nas pod szkoła jest taki sklep gdzie bez problemu sprzedaje gościu :)
 

niecodzienna

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wąbrzeźno
Jestem dziewczyną wysoką, z wyglądu dość dojrzałą, mimo, że mam swoje (rocznikowo) 17 lat, kupuję alkohol od dawna, wydaje mi się, że wyglądam dość przekonująco. Najczęściej kupuję w Żabce, tam nigdy jeszcze nie zostałam poproszona o pokazanie dowodu. ;)
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
-Dzień dobry
-Dzień dobry
-Poproszę 4 lechy zielone
-A dowód jest ?
-Ostatnio kupowałem u pani pokazywałem dowód, dzisiaj nie wziąłem .


Niekiedy pokazuję dowód tymczasowy a doświadczone panie ekspedientki 'niestety' nie potrafią od 2009 odjąć 18.
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
To powiedz to w sklepie, bo niestety tego się nie stosuje. Ona nie musi cie legitymować, prosta zasada jak żądaja-Pokazujesz dowó, legite, nabierasz expedientke i odchodzisz z towarem, albo sie zaslaniasz prawem i :cenzura: dostajesz
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
Aktualnie jedynie policja ma prawo Cię wylegitymować, a sprzedawcy w sklepie muszą na oko określać Twój wiek :)

To żeś palnął jak łysy grzywką o kant okrągłego stołu. Nawet w co niektórych sklepach masz wywieszone, że przy kupnie alkoholu sprzedawca ma prawo do poproszenia o dowód osobisty bądź inny dokument potwierdzający wiek.
 

ghym

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
574
Punkty reakcji
6
Miasto
stamtąd.
Ja nigdy nie mam problemów z kupowaniem alkoholu :p . Istnieją sprawdzone sklepy, ale i tak w większości sprzedają bo wyglądam na starszego :D
 

majkel47

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
najlepsze jest
-dzień dobry
-dzień dobry
-0,5 bolsa
-a dowodzik jest??
-w samochodzi zostawiłem nie chce mi się lecieć na parking
-ok proszę
 
Do góry