Jak dobrze zabezpieczyć komputer?

ka_ya

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2005
Posty
13
Punkty reakcji
2
No więc... chodzi o to, że chciałabym jakoś zabezpieczyć swojego kompa przed wszystkim złem tego świata:p wirusy, trojany, włamanie się kogoś... i takie sprawy. Może ktoś poda mi jakieś dobre programiki, które mi w tym pomogą;)
 

Lothid

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
23
Punkty reakcji
0
Miasto
Z nienacka :]
To zależy jaki masz komputer. Ja mam Norton Internet Security, i nie mam żadnych problemów z wirusami, trojanami, włamaniami itp. Słyszałem wiele złych słów, chociażby na tym forum, o tym programie, lecz ja go używam i nie mam problemów :dezorientacja: Spowalnia troche komputer, ale nie zauważa się tego :looka: Używam jego i polecam :p
 
B

barale

Guest
Przedewszystkim jeżeli masz windows XP to musi być zainstalowany service pack2, jako głównego antywirusa używam AVAST! I mam jeszcze zainstalowanego Microsoft AntiSpyware i Ad-Adware SE Personal! Jak narazie czysto!
Pozdrawiam :D
 
A

*AnIa*

Guest
polecam NortonAntiVirus - dobry, skuteczny i szybki w obsłudze
 

Terquil

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2005
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
Ustroń
Jeden z najlepszych darmowych firewalli - Outpost Firewall Personal Edition
Ale najpierw zalecam:
1 service pack 2 nie pozwala uruchomić ww programu i wcale nie jest tak potrzebny
2 Najpierw wgrać XP_anti spy i powyłącząć wszystkie dziury w systemie
3 Javy nie polecam wgrywać
4 Jako antywirus dobra jest Panda z Komputer Świat Niezbędnik ( jedyne ograniczenie to możliwość aktualizacji przez 3 miesiące) ale spokojnie wirusy bazują na podobnych rdzeniach
5 Darmowy Ad-Aware na wszelkie robale i inne dziadowstwo
6 W wymienionym firewallu wyłączyć komunikację Net Bios i zaznaczyć chyba po polsku to jest Ukryty nie powiadamiaj źródła, czy coś takiego
Firewall u mnie działą na opcji blokuj większość więc trzeba ustalić reguły dla programów

Przez ww zabezpieczenia czasem sobie tylko przypominam że w jest coś takiego jak wirusy ...
:D
 
F

faithless

Guest
Czasami to mam ochotę zamknąć kompa w skrzyni i zakopać na wieki ! Ale nadal nie zabezpieczę drania przed robalamj . One są wszędzie !!!!!
 

Terquil

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2005
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
Ustroń
Jeszcze jedna ważna rzecz, to nie tylko moje zdanie ale jeśli ktoś nie potrafi dobrze poustawiać poziomu zabezpieczeń w Internet Explorer'ze to lepiej go nie używać. Dość długo już używam Mozilli i nie ma naprawdę na co narzekać :D
 

Mikanka

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
188
Punkty reakcji
0
Miasto
Gliwice
Ja używam ad-avare SE personal, swietnie czysci i wylapuje wszystko co się da :D mam też AVAST! jako skaner dostępowy i Kerio Personal firewall. Świetnie ze sobą wspolpracują i zdecydowanie nie narzekam :D
 

night_cr0wler

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2005
Posty
106
Punkty reakcji
0
Po pierwsze platforma: przyjmuje że zabezpieczamy system z linii Windows NT (NT/200/XP/2003)
1. http://www.idg.pl/news/66318.html - łatamy 5 grzechów głównych

2. Dobry antywirus by sie przydał:
- najlepiej Kaspersky
- miejsce II McAfee VirusScan 8.0i Enterprise (troche ciężki w konfiguracji)
- miejsce III Norton AntiVirus i jego korporacyjna odmiana Symantec AntiVirus

3. Firewall - bubujemy ogniomórek
- Agnitum Outpost Firewall
- Norton Internet Security (zestaw Norton AntiVirus+Personal Firewall)

4. Kategorycznie nie korzystać z internet explorera!! Najlepiej Mozilla Firefox albo Opera

5. Regularne skanowanie fachowym antyspywarem, najlepiej AdAware

no i truizmy: :D
- zawsze backupuj dane
- używaj aktualnych definicji wszystkiego co sie da
- skanowanie kompletne raz w tygodniu

jak dla przeciętnego usera to wystarczy. Macie jakieś nietypowe prośby - piszcie tutaj
 

BlackBird

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
17
Punkty reakcji
0
Ja mam taka sugestie
Norton AntiVirus 2005 - skanuje sytem w poszukawaniu wirusow i sciagane pliki takze
Norton Client Security-cos jak Personal Firewall tylko ze na pojedynczy komputer (wymaga mniej pamieci RAM)
Ad-Aware SE -Anti Spyware-przeciwko oprogramowaniu szpiegowskiemu


Wszystko to aktualizowac 1 lub 2 razy w tygodniu
 

Ewka_:)

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
88
Punkty reakcji
0
Miasto
z Wenus :)
a ja mam taka propozycje, bo jak ja zakladalam neta to gosc mi kazal zainstalowac przegladarke Mozilla Firefox i do tego avast antywirus (mozna wyszukac w google) teraz juz nia mam problemu zycie bez reklam, wirusów i tego typu swinstw jest piekne :) :hyhy:
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Ja mialam Pande Antivirus, ale ona nie chroni przed internetowymi wirusami..
Tzn. chroni, ale dopiero kiedy witus znajdzie sie na dysku i smakuje moje pyszne pliki..
Do czyszczenia uzywam Ad-Aware SE Personal.
 

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
Najlepszym wyjsciem jest odciecie sie od netu :p

Dobry Firewall + Antywirus + AntiSpyware + TRZEZWE MYSLENIE !.

Ja obecnie uzywam BItDefender (avir + firewall) do tego Microsoft Anti Spyware + Spyware Blaster no i Service Pack 2 oczywiscie. Java lapie duuzo wirow wiec radze ja wywalic jesli mozecie. Do tego przezornosc przy wchodzeniu na nieznane lub podjerzane strony. Nie otwieranie zalacznikow w mailach ktorych nadawcy nie znamy. Instalacja dobrej przegladarki (fierfox, opera czy netscape). Zmiana wszystkich hasel na rozne i trudne do odgadniecia (cyfry plus litery). Rozsadek w sciagniu i instalowaniu plikow z netu !!

i.... szczescia zycze :p
 

wAzU

Zbanowany
Dołączył
13 Lipiec 2005
Posty
323
Punkty reakcji
0
Jka chcesz sie zabespieczyc w 100% to neta odlaczyc trzeba.
W przeciwnym wypadku nalerzy wszystkie mozliwe uaktualnienia Windowsa posciagac, firewalla dobrego jakiegos, ant-spya(tego microsoftu lub ad-aware),
anti-vir(zadko cos wykrywaja), no i mozna alternatywnych programow uzywac np Opera, Firefoc i The Bat! Ale prawie nic z tych zeczy niebedzie ci otrzebne jak na pewne strony zamiezasz jedynie wchodzic.
 

Radkuseq

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
430
Punkty reakcji
0
Microsoft powinien zrobić sięc programów do zabezpieczeń :hyhy:
 

edek80

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
Microsoft powinien zrobić sięc programów do zabezpieczeń :hyhy:

Powinien wtedy nie było by problemów z szukaniem dobrego antyvira ;] ja miałem z tym duże problemy bo każdy miał większe lub mniejsze wady, ale wybrałem F-Secure IS 2010 i jest w sam raz
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Powinien wtedy nie było by problemów z szukaniem dobrego antyvira ;] ja miałem z tym duże problemy bo każdy miał większe lub mniejsze wady, ale wybrałem F-Secure IS 2010 i jest w sam raz

Z choinki się urwałeś ?
Raport
 

Przemasboss

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
2
To są jakieś inne programy antywirusowe niż Panda?
Wiem że są ale Panda jest najlepsza moim zdaniem.Sam mam ten program i nie narzekam:]
 
Do góry