Jak dobrze spakować torbę na wczasy ?Ppomy

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Myślę, że w tym dziale taki temat najabardziej powinien znaleźć swoje miejsce :)
Jak pakujecie swoje bagaże? na ile przed wyjazdem? co zawsze ze sobą zabieracie?
piszcie... myślę, że wiele osób skorzysta.
 

szmer

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
166
Punkty reakcji
0
Miasto
Północ
Znalazłam coś takiego (coś ostatnio za dużo buszuję po sieci ;) )- nie będę kopiować, bo tam i w odpowiedziach pod tekstem jest trochę pomysłów na spakowanie, wprawdzie kolonisty, ale od czego wyobraźnia... http://www.kolonieiobozy.org/co-zabrac-na-kolonie
 
D

Dorka123

Guest
standardowo: ciuchy, kosmetyki, jakieś leki, które mogą sie przydać... zależy czego wymaga kierunek podrózy ;)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
W sumie to prawda, każdy wyjazd może mieć inny charakter :) czy zimowy czy letni.
a jakie leki ze sobą zabieracie? czy wogóle coś zabieracie?
 

szmer

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
166
Punkty reakcji
0
Miasto
Północ
Leki podstawowe - przeciwbólowe, opatrunkowe, przeciwgorączkowe, na wszelkie problemy trawienne, na intymne grzybki i czasem coś na ewentualną alergię (coś łagodzącego objawy, choć alergikiem nie jestem).
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
widzę, że lista dość pokaźna :D
a co z Twoją ochroną przeciwsłoneczną? ;)
 

kut153k12345

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2009
Posty
115
Punkty reakcji
0
Leki podstawowe - przeciwbólowe, opatrunkowe, przeciwgorączkowe, na wszelkie problemy trawienne, na intymne grzybki i czasem coś na ewentualną alergię (coś łagodzącego objawy, choć alergikiem nie jestem).


Na intymne grzybki?? To gdzie Ty na te wczasy jezdzisz? :mruga: :przestraszony:

Co do pakowania ;)

To moj odwieczny problem - spakuje zawsze duzo zaduzo, ale tez zawsze mi czegos zabraknie ;) Glownie sa to ciuchy ( w tym buty zajmuja duzo miejsca :/ ), kosmetyczka, apteczka. Wychodze z zalozenia, ze inne potrzebne mi podczas urlopu rzeczy moge kupic na miejscu.
 

szmer

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
166
Punkty reakcji
0
Miasto
Północ
Na intymne grzybki?? To gdzie Ty na te wczasy jezdzisz? :mruga: :przestraszony:

Potrafię załapać swędziawkę nawet w cywilizowanych miejscach, bo np.woda mi nie podpasuje, więc nauczyłam się takie Clotrimazolum w apteczce mieć.

Co do pokaźności leków - ja to mam i najcześciej się przydaje współtowarzyszom wyjazdu, nie pamiętam kiedy ostatni raz korzystałam, przeciwsłoneczne to tylko jak dzieci są, sama z siebie trzaskam się na heban wiecznie o babraniu w kremach zapominając :)
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
jaka29: ale leki też zależą od tego jaki to wyjazd. Choć osobiście uważam że bez sensu jest brać pół apteczki.
Coś na ból, biegunkę, leki które obecnie zażywamy i to wszystko. Apteki dostępne są w każdym nawet niewielkim miasteczku, a jeśli to jakiś obóz to wystarczy zabrać leki które zażywamy, bo wszystko będzie miała pielęgniarka.
No i zawsze latem powinniśmy wziąć olejek do opalania
 

szmer

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
166
Punkty reakcji
0
Miasto
Północ
Bardziej to o plecaku, ale...
Pamiętaj! Miej zawsze porządek w plecaku. Musisz wiedzieć co masz gdzie w plecaku!

Uwaga! Nigdy nie trzymaj mokrych rzeczy w plecaku - użyj do tego specjalnego woreczka siatkowego (suszarki), troczonego na zewnątrz plecaka.

Zaczynamy się pakować:
Sztuka pakowania polega na umieszczeniu w plecaku wszystkich zaplanowanych rzeczy w taki sposób, aby cały ciężar był równomiernie rozłożony. Jeżeli spakujesz się niewłaściwie, plecak będzie przechylał się na boki.
Czy wiesz że... Zawartość plecaka należy ułożyć tak by między przedmiotami nie było pustych luk. Pusty plecak powoduje przesuwanie się rzeczy - co z kolei może zachwiać Twoją równowagę. Jeżeli zabierasz mało rzeczy użyj pasków kompresyjnych, które pozwolą Ci zmniejszyć pojemność plecaka nawet o 50 %.

Pakując się musisz pamiętać o właściwej kolejności:

1. Na samym dole powinny znajdować się rzeczy lekkie ale objętościowo duże, np.: śpiwór, ręcznik, koc itp.


2. Następnie spakuj zapasową odzież i bieliznę.


3. W środkowej części plecaka jest miejsce na cięższy ekwipunek np. prowiant, konserwy, butlę gazową lub kocher. To tutaj powinien znajdować się środek ciężkości plecaka.


4. W górnej części plecaka, w kominie i pod górną klapę spakuj często wyjmowane przedmioty (ubiór przeciwdeszczowy, środki higieny, napoje).


5. Do kieszeni bocznych włóż potrzebne drobiazgi, np.: okulary, zapałki, kompas, przybory do pisania, dokumenty itp.


6. Karimatę, czekan, kijki trekingowe i namiot zamocuj na zewnątrz plecaka do specjalnych uchwytów i taśm bocznych.


Gdy pakujesz się na dłuższą wyprawę pieszą lub zmuszony jesteś przejeżdżać z miejsce na miejsce unikaj noszenia ekwipunku w ręku - to bardzo niewygodne. Od razu zrezygnuj z reklamówek lub dużego worka na śpiwór, którego nie można nigdzie przytroczyć.

Zapamiętaj! Pakuj się w taki sposób, aby nic "nie machało" się na zewnątrz plecaka. Taki sprzęt łatwo zgubić lub zaczepić się w wąskim przejściu (np. w pociągu, w wąskich drzwiach).
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
bardzo fajny posty :) pomocne wskazówki sądzę na wielu osób, które muszą się spakować :D

dla mnie nie ważne czy torba czy walizka, ważne aby była dobrze spakowana.

to prawda że skład podróżnej apteczki zależy od pory roku i od miejsca wakacji. ale ja np. czy zimą czy latem zawsze mam w apteczce własnie leki na gorączkę, leki na przeziębienie, materiały opatrunkowe i coś na oparzenia/odmrożenia, ostatnio panthenol spray (taka przyjemna pianka )
 

szmer

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
166
Punkty reakcji
0
Miasto
Północ
Dla mnie plecak koniecznie, żadnych toreb, walizek - wszystko przerabiałam, z dzieckiem każda wolna ręka ważna, a bez dziecka też zresztą - ale to jak się jest starym harcerzem wiecznie w rozjazdach od ...ponad 20 lat (ale ten czas leci), to potem ciężko przestawić się na cywilizowane sposoby podróżowania :)
 
Do góry