Jak bezpiecznie inwestować

Winry

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
niezależnie czy ma się dużą gotówkę czy nie warto się dobrze zastanowić, żeby się później nie zniechęcić do innych inwestycji. Teraz wybór mamy ogromny. Możemyinwestować w nieruchomości, papiery wartościowe, kruszce. Jeśli mamy firmę możemy skorzystać z takiej formy jak inwestycje pryvate quity czyventure capital.
 

nowiki

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wybierając sposób zainwestowania naszych pieniędzy należy przede wszystkim odpowiedziec sobie na pytanie, ile jestem skłonny/skłonna stracić? Prawde mówiąc, jest to chyba jedyna pewna rzecz, którą możemy określić na samym początku inwestycji. Jeżeli przyjmiemy, że spokojnie jesteśmy w stanie stracić 5-10% naszego kapitału, to wydaje się możemy zainewstować w akcje. Kiedy nasza maksymalna, mozliwa do pogodzenia strata, jest mniejsza, pozostają nam lokaty oraz obligacje. Oczywiście czym większe ryzyko tym również wyższa oczekiwana stopa zwrotu i odwrotnie. Coś za coś.

Zastanawialiście się kiedyś na obligacjiami korporacyjnymi? Całkiem satysfakcjonująa stopa zwrotu przy relatywnie małym ryzyku.
 
T

toile

Guest
najlepiej w lokaty, bo inwestycje fizyczne po pierwsze zajmują miejsce, po drugie trzeba dbać o ich bezpieczeństwo, a to jest kłopot (co w przypadku przeprowadzki, pożaru)
ja więc wybieram lokaty i konta oszczęnościowe - i niech bank się martwi
 
T

tuks

Guest
Bezpieczne są inwestycje w nieruchomości. Na halach magazynowych można robić doskonałe interesy. Jartom dokonał w tym roku na tyle opłacalnych wycen, że po prostu inwestorzy muszą wykorzystywać te okazje - sami zobaczcie jakie okazje wciąż wiszą w ich bazie.
 
I

immanentne

Guest
Ja sama nigdy nie podjęłbym się chyba inwestycji w nieruchomości. Nie znam się na tym i chyba byłoby to szaleństwo. Jeśli już miałabym jakieś oszczędności to chyba wolałabym skorzystać z usług firmy BestCapital.pl i nabyć jakieś akcje giełdowe. Zapewne byłby to łatwiejszy zysk, bo z nieruchomościami jest z tego co wiem zwykle więcej problemów niż korzyści.
 
Do góry