Jak bezpiecznie inwestować

elea_anna

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
W tych niepewnych czasach kryzysu, rosnącego bezrobocia oraz malejących pensji trudno jest znaleźć jakąś pewną inwestycję.
Jakiś czas temu ktoś w mojej rodzinie odziedziczył trochę pieniędzy i tak zaczęliśmy się zastanawiać jak najlepiej zainwestować żeby nie dość że nie stracić, ale mieć jeszcze z tego jakiś przychód. Oczywiście można grać na giełdzie, ale w chwili obecnej to wydaje mi się jednak trochę ryzykowne. Potem pomyśleliśmy o kupnie mieszkania lub gruntu.
Dziś trafiłam na dość ciekawy tekst o inwestycji w diamenty. Musze powiedzieć że nikomu z rodziny takie rozwiązanie nie przyszło do głowy (można przeczytać o tym na stronie iThink.pl ). Może ktoś mógłby mi poradzić co byłoby najbezpieczniejszym wyjście.
 

kubazz

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
W tych niepewnych czasach kryzysu, rosnącego bezrobocia oraz malejących pensji trudno jest znaleźć jakąś pewną inwestycję.
Jakiś czas temu ktoś w mojej rodzinie odziedziczył trochę pieniędzy i tak zaczęliśmy się zastanawiać jak najlepiej zainwestować żeby nie dość że nie stracić, ale mieć jeszcze z tego jakiś przychód. Oczywiście można grać na giełdzie, ale w chwili obecnej to wydaje mi się jednak trochę ryzykowne. Potem pomyśleliśmy o kupnie mieszkania lub gruntu.
Dziś trafiłam na dość ciekawy tekst o inwestycji w diamenty. Musze powiedzieć że nikomu z rodziny takie rozwiązanie nie przyszło do głowy (można przeczytać o tym na stronie iThink.pl ). Może ktoś mógłby mi poradzić co byłoby najbezpieczniejszym wyjście.
Inwestycja z definicji jest działaniem ryzykownym. Najlepiej ''na zimno'' zrobić sobie kalkulację środków jakie jesteśmy w stanie zainwestować. Powinna być to ilość środków, która nie osłabi nas w przypadku fiaska.
 

mikel10

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
86
Punkty reakcji
0
W tych niepewnych czasach kryzysu, rosnącego bezrobocia oraz malejących pensji trudno jest znaleźć jakąś pewną inwestycję.
Jakiś czas temu ktoś w mojej rodzinie odziedziczył trochę pieniędzy i tak zaczęliśmy się zastanawiać jak najlepiej zainwestować żeby nie dość że nie stracić, ale mieć jeszcze z tego jakiś przychód. Oczywiście można grać na giełdzie, ale w chwili obecnej to wydaje mi się jednak trochę ryzykowne. Potem pomyśleliśmy o kupnie mieszkania lub gruntu.
Dziś trafiłam na dość ciekawy tekst o inwestycji w diamenty. Musze powiedzieć że nikomu z rodziny takie rozwiązanie nie przyszło do głowy (można przeczytać o tym na stronie iThink.pl ). Może ktoś mógłby mi poradzić co byłoby najbezpieczniejszym wyjście.

Moja rada jest następująca:

Zdecyduj się na jedno. Jeśli będą to diamenty to ok, jeśli giełda to też. Z tego co piszesz wnioskuję że masz średnie pojęcie na temat jednego jak i drugiego.
To jest normalne na początku inwestowania. Ważne jest jednak żeby to zmienić ZANIM zaczniesz inwestować poważniejsze sumy. Nakupuj DOBRYCH książek na wybrany temat, zapisz się na szkolenie.
Kiedy już poczujesz się pewniej w temacie, możesz spróbować z małą częścią środków.

Szeroka wiedza może mocno obniżyć prawdopodobieństwo porażki, pamiętaj jednak że jakiekolwiek inwestowanie wiąże się z mniejszym lub większym ryzykiem. Całkiem nigdy go nie wyeliminujesz. Odpowiednie przygotowanie może je jednak znacznie obniżyć.

Jeśli szukasz inspiracji oraz wiedzy zapraszam Cię na zarabiam.com.pl, znajdziesz tam sporo książek oraz kursów. Zarówno płatnych jak i darmowych. Jak chodzi o giełdę to polecam Ci dział GIEŁDA. Jeśli chcesz wziąć udział w najlepszym w Polsce szkoleniu Inwestorów giełdowych - zapraszam TUTAJ.

Życzę Ci powodzenia w jakiejkolwiek formie inwestowania na jaką się zdecydujesz.

Pozdrawiam,
 

Yomas

T e a s e
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
719
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Zelów ;>
Zgadzam się z poprzednikami, inwestować a bezpieczeństwo to dwie przeciwne rzeczy jednak zminimalizować je możesz czytając książki i zdobywając wiedzę na konkretny temat. Na twoim miejscu wybrałbym 10 spółek które Cie interesują, starał się przeglądać informacje na ich temat, i inwestować gdy widać że coś się dzieje :]
 
E

Ekspert.Bukmacherski

Guest
Ja osobiście radziłbym podzielić kwotę na kilka części aby zdywersyfikować ryzyko. Powiedzmy 60% kwoty wpłacić do dobrego funduszu inwestycyjnego, 20% przeznaczyć na giełdę ale tylko jeśli się na tym dobrze znasz, a resztę przeznaczyć na to czym od dłuższego czasu się zainteresowałem czyli zakładami bukmacherskimi. A może dobrym sposobem inwestycji byłaby własna działalność gospodarcza, powiedzmy jakiś franchising. Jeśli masz jakiekolwiek pytania z którym kolwiek sposobem inwestycji zapraszam na PW :eek:k:
 

Rely

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
W tych niepewnych czasach kryzysu, rosnącego bezrobocia oraz malejących pensji trudno jest znaleźć jakąś pewną inwestycję.
Jakiś czas temu ktoś w mojej rodzinie odziedziczył trochę pieniędzy i tak zaczęliśmy się zastanawiać jak najlepiej zainwestować żeby nie dość że nie stracić, ale mieć jeszcze z tego jakiś przychód. Oczywiście można grać na giełdzie, ale w chwili obecnej to wydaje mi się jednak trochę ryzykowne. Potem pomyśleliśmy o kupnie mieszkania lub gruntu.
Dziś trafiłam na dość ciekawy tekst o inwestycji w diamenty. Musze powiedzieć że nikomu z rodziny takie rozwiązanie nie przyszło do głowy (można przeczytać o tym na stronie iThink.pl ). Może ktoś mógłby mi poradzić co byłoby najbezpieczniejszym wyjście.

Zależy jaka to kwota pieniędzy. Jeśli Cię stać, zainwestuj w nieruchomości. Dobra lokata kapitału, duże szanse na wzrost wartości w najbliższych latach.
Jeśli wolisz inwestycje finansowe... a nie znasz się na rynku finansowym, to pomyśl o obligacjach Skarbowych - wyższe oprocentowanie niż lokaty, a gwarancja Skarbu Państwa jest :)
Złoto, czy diamenty też ciekawe rozwiązanie. Daj znać co zdecydowaliście :)
 

miszailow

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
ja trafilem na tekst o funduszach z mechanizmem cppi, może to jest bezpieczniejsze od zwykłych akcji http://blog.avivainvestors.pl/?p=37 ktoś wie coś więcej? czy to się sprawdza w praktyce?
 

Milly Hilson

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Dobrym pomysłem jest inwestowanie w nieruchomości, ale pod warunkiem, że będziecie je wynajmować, a nie liczyć na sprzedaż z zyskiem za kilkanaście lat, podczas gdy przez cały ten czas będą pasywami.
 
J

Johny_Cash

Guest
W tych niepewnych czasach kryzysu, rosnącego bezrobocia oraz malejących pensji trudno jest znaleźć jakąś pewną inwestycję.
Jakiś czas temu ktoś w mojej rodzinie odziedziczył trochę pieniędzy i tak zaczęliśmy się zastanawiać jak najlepiej zainwestować żeby nie dość że nie stracić, ale mieć jeszcze z tego jakiś przychód. Oczywiście można grać na giełdzie, ale w chwili obecnej to wydaje mi się jednak trochę ryzykowne. Potem pomyśleliśmy o kupnie mieszkania lub gruntu.
Dziś trafiłam na dość ciekawy tekst o inwestycji w diamenty. Musze powiedzieć że nikomu z rodziny takie rozwiązanie nie przyszło do głowy (można przeczytać o tym na stronie iThink.pl ). Może ktoś mógłby mi poradzić co byłoby najbezpieczniejszym wyjście.
Dla tych, co chcą spać spokojnie polecam konto oszczędnościowe.
Niektóre banki dają zarobić na takim koncie tyle co na lokacie, a możliwość wypłaty z konta mamy przeważnie kilka razy w miesiącu
przez kilka kanałów komunikacji, np. przez telefon i internet.
Myślę, że dla mniej doświadczonych inwestorów i dla tych, co boją się stracić jest to wyjście idealne.
Inwestowanie na giełdzie zawsze przypomina ruletkę, więc odradzam.
 

riczard badyl

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
Zgadzam się co do rachunku oszczędnościowego. Nieruchomość to tez dobra opcja ale dla osób z większą gotówką. Moi rodzice kiedyś mieli fajny rachunek, który przynosil dobrą kaskę w PKO. Jeden z moich znajomych wsadził trochę kasy w fundusz inwestycyjny ale przez kryzys nic nie zyskał o ile nie stracł. Teraz chłopak coś mi wspominal o rachunku oszczędnościowym któregoś skoku i niby spoko. Moim zdaniem rachunki to dobra i bezpieczna opcja.
 

rwc11

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2010
Posty
28
Punkty reakcji
0
Hmm inwestowanie jak już wspomniano w tym temacie zawsze jest obarczone ryzykiem. Najważniejsza w inwestowaniu jest dywersyfikacja portfela. Nie można wszystkiego ładować w jedną inwestycję bo to jest już hazard. Warto poszukać jakiejś pewnej inwestycji albo nawet dobrej lokaty i pewną część zgromadzić na niej. Kolejną część trzeba zainwestować bardziej ryzykownie i w zależności od czasu inwestycji to albo grunty albo giełda jednak przy tej ostatniej trzeba już być trochę obeznanym bo niestety to ciężki kawałek chleba. Jeszcze większe zyski i co za tym idzie większe ryzyko ciągnie za sobą Forex czyli spekulacje walutami. Diamenty moim zdaniem to nie w Polsce. To inwestycja dla osób o zasobnych portfelach i inwestujących długoterminowo. Na celowniku jeszcze niedawno było złoto, mówi się że jeszcze będzie rosło ale w inwestowaniu nie warto słuchać tego co mówi większość.
 

kometon

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
203
Punkty reakcji
1
Dla tych, którzy nie dysponują dużymi środkami , a chcą trochę na przyszłość odłożyć i mieć jakiś plan na życie, dobrym moim zdaniem rozwiązaniem sa produkty łączone z ubezpieczeniem.
 

kubarefer

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2010
Posty
17
Punkty reakcji
0
Dla tych, którzy nie dysponują dużymi środkami , a chcą trochę na przyszłość odłożyć i mieć jakiś plan na życie, dobrym moim zdaniem rozwiązaniem sa produkty łączone z ubezpieczeniem.
Nie zawsze i nie dla każdego. Zależy w jaki fundusz zainwestujemy i co da nam owe ubezpieczenie...
 

forumiarz

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
powodzenia
ale coś mi się nie wydaje żeby się to zgrało wszystko
 

kometon

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
203
Punkty reakcji
1
To prawda Kuba, ale to kwestia wyboru odpowiedniej, doświadczonej w inwestowaniu firmy, z elastyczną ofertą.
 

BandaiWanda

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
226
Punkty reakcji
1
Miasto
Fotelik :)
A może lokata, prawie tak bezpieczna jak konto oszczednosciowe, oczywiście nie zarobisz tyle, ile inwestując na giełdzie, ale masz gwarancje, ze zarobisz. Inwestycje pasywne zwykle bezpieczne, ale nie tak dochodowe jak suces na giełdzie.
 

luk.mamala

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2010
Posty
13
Punkty reakcji
2
A może lokata, prawie tak bezpieczna jak konto oszczednosciowe, oczywiście nie zarobisz tyle, ile inwestując na giełdzie, ale masz gwarancje, ze zarobisz. Inwestycje pasywne zwykle bezpieczne, ale nie tak dochodowe jak suces na giełdzie.


Ktos ma ochote zainwestowac z zyskiem 20 tysiecy na 6 miesiecy zysk 2 tysiace to zapraszam po szczegóły na luk.mamala@gmail.com
 

spec_26

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Gram na Plus500 ( http://www.plus500.c...m/?id=8861&pl=2 )zainwestowałem 200zł dostałem 50zł bonusu i zarobiłem na przenicy 1400zł w dwa tygodnie. Kasę wypłacaja bez problemu, czekałem trzy dni i już była na koncie.

Udanych inwestycji
 
Do góry