J. francuski w liceum?

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Witam. W tym roku kończę gimnazjum, i pewnie jak u większości z was moim językiem wiodącym jest j. angielski, ale od gimnazjum miałem również w szkole lekcje j. niemieckiego. W liceum będę mógł wybrać na 2 język niemiecki, francuski i włoski i szczerze mówiąc najbardziej ciągnie mnie ku francuskiego, a niemieckiego przez te 3 lata się w ogóle nie nauczyłem, i jedyne co potrafię w tym języku to się przedstawić chyba... Ale właśnie tu się rodzi pytanie czy może nie lepiej by było kontynuować naukę niemieckiego? Fakt, że mało umiem, ale jednak trochę się już 'osłuchałem' itd. i mniej więcej wiem jak to 'leci' a z takim francuskim bym miał zupełnie od 0.
Co wy o tym myślicie?
 

rafalus19

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
er-zet to zalezy od twojego celu. jesli nie chcesz sie uczyc jezykow tylko jakos przebrnac to wybierz jezyk ktory chociaz troszke znasz. jesli jednak chcesz nauczyc sie jezyka chociaz troche to mozesz wziac ten francuski. jak chcesz to sobie ulatwic to polecam http://nauka-jezykow.zlotemysli.pl/rafalus19.php. jesli wybierzesz pierwsza opcje to nie trac kasy na tego e-booka.
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
ja miałam podobnie jak ty - angielski wiodący i niemiecki dodatkowy, przy czym mało tego języka się uczyłam, idąc do liceum miałam do wyboru niemiecki/francuski i wybrałam francuski, czego w ogóle nie żałuję- nauczycielka jest świetna, uczenie się tego języka sprawia mi przyjemność mimo, że jest trudny, ale nie znowu aż tak bardzo, gorsza wymowa, ale wszystkiego da się nauczyć :) jeśli nie lubisz niemieckiego, to nie zawracaj sobie nim głowy przez kolejne 3 lata...


edit: literówka ;)
 

hsz

Essylt długowłosa.
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
1 253
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Poznań
Nie jest powiedziane, że bez żadnych podstaw nie możesz się francuskiego w szkole średniej nauczyć. Najlepszy przykład - koleżanka z klasy, która po trzech latach nauki tego języka w LO dostała się do drugiego etapu olimpiady z francuskiego i zdaje go na maturze na poziomie rozszerzonym ;) Ja osobiście żałuję, że nie odważyłam się na francuski i wzięłam niemiecki. Męczę się z nim już trzeci rok, choć podobnie jak ty miałam go w gimnazjum. Z reguły nauczyciele mniej popularnych języków są wyrozumialsi na początku i jest czas, żeby resztę dogonić. Niestety inaczej było z niemieckim, gdzie każdy teoretycznie miał jakieś podstawy, a teraz w trzeciej klasie połowę osób miało zagrożenia.
 
A

Anitkaa

Guest
Jestem w takiej samej sytuacji. Też przez 3 lata "uczę się" niemieckiego. Tak naprawdę to nie umiem nic poza przedstawieniem się i liczeniem... :/
W liceum chciałabym się uczyć języka hiszpańskiego, bo bardzo mi się podoba :) Niestety, na profilu na który idę, nie ma tego języka. Do wyboru pozostaje mi niemiecki i rosyjski. Jeśli chodzi o wybór pomiędzy tymi dwoma, to padnie na niemiecki, ale gdybym miała do wyboru np. włoski lub hiszpański to nie wybrałabym niemieckiego.
Jeśli uważasz, że poradzisz sobie w szkole z nowym językiem i uczeniem się go od podstaw, to wybierz inny niż niemiecki. Z niemieckiego zawsze już coś umiesz, trochę się osłuchałeś. Najlepszy byłby w takiej sytuacji język niemiecki od postaw, nie kontynuacja.
 

chorrendalna_

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2007
Posty
503
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Miasto
k-ce
jeśli ciągnie Cię do francuskiego, to spróbuj. ogólnie masz przecież wszystko od podstaw.
 

ghym

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
574
Punkty reakcji
6
Miasto
stamtąd.
Byłem w podobnej sytuacji jak Ty. Wziąłem francuski bo jakoś nigdy nie lubiłem niemieckiego. Jeżeli z tego niemieckiego naprawdę niewiele umiesz i nie ciągnie Cię do niego to weź francuski. Nie jest aż tak strasznie trudny ^_^
 

misiakras

Sex to religia.
Dołączył
25 Grudzień 2008
Posty
1 211
Punkty reakcji
0
Miasto
hp.
jak niemiecki Cie nie kreci to nie radze dalej go brac. Lepiej sprobuj z francuskim, choc trudny jezeyk, napewno o wiele bardziej o niemca, ale warto sprobowac czegos nowego :)
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
francuski jest przyjemny i wbrew pozorom niezbyt wymagający.
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Czyli najlepszym wyjściem będzie chyba zacząć ten francuski :)
 
Do góry