Izrael

calamrun

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2007
Posty
171
Punkty reakcji
1
Ej ej ej dzieci Jah...
Jeszcze taki temat nie powstał? Skandal!
Klasyka polskiego reggae. Prekursorzy, pionierzy, etc etc.
Co o nich macie do powiedzenia? Jak wyglądałaby polska scena reggae bez nich?
 

KaLoLa

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2007
Posty
316
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
Szczerze mowiąc na poczatku ich muzyka w ogole do mnie nie trafiala.. a teraz..slucham bo slucham ale nic nadzwyczajnego:)
 

Jagoda1

Power of flower :)
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
614
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
uuuuu daleko :P
Oj nie wiem jakby ta scena wyglądała bez nich i wiedzieć nie chcę - jak dla mnie fenomenalny zespół. Wiekszosc piosenek jakie znam - uwielbiam, kawał dobrego reggae.
 

wrozka_zebuszka

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2007
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
szczecin
ja od izraela wlasnie zaczynalam, nie wiem 'jakby to bylo, gdyby ich nie bylo', tak jak mowi calamrun: pionierzy, prekursorzy etc, etc.
 

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
Warto myślę zwrócić uwagę siostrom i braciom, że 12RAEL wydał właśnie nowiuśką płytę z całkowicie nowym materiałem, zamówiłem i tak się nie mogę doczekać, że aż piszę
IzraelWiele po niej oczekuje, bo nagrali ją ludzie nie przypadkowi tylko prawdziwy Izrael w składzie
Brylewski
Maleo
Kelner
Kiniorski
Stopa
Samochód
Dżu Dżu
Tytuł płyty też zachęcający
DŻA LUDZIE

jak posłucham to sie podzielę wrażeniami
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Też właśnie zamierzałem kupić, ale pozwól, że poczekam na Twoją recenzję ;) Na Andrzejkach dane mi było słyszeć jeden kawałek z sound systemu, ale mam nadzieję, że to była tylko taka jungle/dubowa przeróbka, bo jeśli to oryginalny kawałek, to przykro mi, ale chu*owy w pełnym tego słowa znaczeniu.
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
Nowa plyta Izraela... calkiem inna muzyka. Jest kilka fajnych kawalkow, ale to nie jest ich stary styl ;/
 

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
ale babilon nadal płonie ~~
Dlatego potrzebni są Dża ludzie, którzy stworzą braterstwo ludzkie - Izrael - Brotherhood of Man teledysk
miłego oglądania

Płyta
Dłuuuugo na nią czekałem...pierwsze przesłuchanie
hmmm...taka softowa, lajtowa jakaś, spokojna, grzeczna
nie tego się spodziewałem :phi:
jeszcze raz
no całkiem fajna a niektóre utwory świetne i takie mądre, zaangażowane i o czymś! słowa :)
sobota była więc trzeci raz
tym razem było już bujanie i śpiewanie z zaangażowaniem :eek:k:
nie ma słabych utworów!
kilka jest bardzo dobrych
jestem zadowolony z zakupu i z tego, że wydali płytę, inną niż wszystkie poprzednie

Koncert
Zaczął się w środku nocy o 1.30 ja ledwo żywy po tygodniu pracy (piątek -Afryka w Od Nowie)
Przed koncertem widzę Bryla - "Robi! Robi!" - po sporej chwili zastanowienia podchodzi i bierze płytę do podpisania - YEST!!!
podbiega jakich młodzian i z wielkimi oczami pyta - To był Brylewski? - O ja pier.ole!
Podczas strojenia publika reaguje żywiołowo
Podczas koncertu jeszcze lepiej - zmęczenie znika u wszystkich, Brylu w świetnej formie psychofizycznej w swoim stylu improwizował na gitarze (zmienił), świetny kontakt z publiką. Śpiewają na zmianę Kelner, Maleo, Brylu, Mistrz Kiniorski robi i gra na czy się da i nie da, a nawet na 2 dęciakach na raz, Stopa na perkusji jest mistrzem, Do tego Bas i klawisze ze starego składu - rewelacja i Ewa w chórkach.
Sporo starych kawałków 5 nowych - całość miodzio
na bis "Jest potrzebna Duchowa Rewolucja"!- odśpiewana przez wszystkich :)
patrze na zegarek - 3.45
Idę po resztę podpisów na płycie - mam wszystkich tylko Król Jelonek gdzieś się zapodział
Z Kelnerem powspominaliśmy krótko dawne lata
"Dzięki Dża Ludzie - niech Jah(Jahwe)[Dża] was prowadzi
 

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
Mistrz Kiniorski powiedział na koncercie, że zrobił teledysk do utworu Don't Dominate i znalazłem :) teledysk
Kiniorski jest buddystom, ale to Brylewski śpiewa Chinom - Don't Dominate a Holly Tibet

No to jak się podobało to macie moim zdaniem najlepszy utwór na płycie z teledyskiem oficjalnym Izraela - Brotherhood of Man
Braterstwo wszystkich ludzi jak wśród Dżą ludzi gdzie wspólnie są głęboko wierzący katolicy - Maleo, Stopa, "wolni i mocno nieuczesani" Bryli i Kelner, z buddystom Kiniorem, i resztą która nie wiem w co wierzy
Stopa łapie tramwaj "na stopa"
Brylu w brylach
i tym podobne smaczki

Jacobbs - ciekaw jestem czy zauważysz, kto jedzie z 12RAELEM tym tramwajem?!

W Trójce można usłyszeć inny utwór z płyty "Dusza w podróży" - można głosować na Liście 3
 
Do góry