Izrael w razie klęski zemsci sie na Europie?

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Jestem szczęśliwy że Polska nie ma tej broni chociaż próbowano ją zbudować :)

Najlepiej niech każdy zbuduje broń atomową!

Wyobrażasz sobie co by się stało jakby do władzy w Iranie doszedł jakiś psychopata?? Amerykanie z innymi krajami redukują broń jądrową no ale oczywiście Rosjanie i inne kraje tego typu jeszcze zwiększają arsenał jądrowy. A wiesz dlaczego? Bo oni są ciency i umieją tylko masowo niszczyć wroga. W normalnej walce by polegli.
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
32
Miasto
Pomorze Zachodnie
Broń jądrową nie posiada się po to by jej używać, tylko po to by nikt nie użył jej przeciwko tobie. To świetny gwarant bezpieczeństwa.

Amerykanie nigdy nie wycofają całego arsenału nuklearnego, była by to czysta głupota by państwo posiadające tylu wrogów zrobiła coś tak nierozsądnego. Przy tej ilości głowic redukcja nie ma większego znaczenia.

I nie rozumiem, co daje ci tyle szczęścia w sytuacji gdy nie posiadamy tego atutu. Idąc tym tokiem myślenia to lotnictwo też jest dla cieniasów, bo przecież w normalnej walce lądowej by polegli. Najlepiej pójść jeszcze dalej, po co nam w ogóle broń, przecież tylko słabeusz się zbroi, prawdziwa honorowa walka jest jedynie na pięści.
Albo lepiej sobie w ogóle sobie nie żałować i zlikwidować w ogóle armię, przecież tylko mięczak stosuje przemoc bo brakuje mu argumentów, będziemy prowadzić wojnę za pomocą korespondencji dyplomatycznej.
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Ale myśliwiec jednym pociskiem bez głowicy jądrowej zniszczy jeden czołg a nie całą dywizje :)

Najlepiej by było ograniczyć się do not dyplomatycznych :D

Już mówiłem co robią Rosjanie gdy się boją a co Amerykanie. Może się mylę jednak w mojej ocenie bronią jądrową grożą słabi gracze. A kraje "zachodu" zlikwidują swoje arsenały.
 
S

serwor

Guest
Amerykanie z innymi krajami redukują broń jądrową no ale oczywiście Rosjanie i inne kraje tego typu jeszcze zwiększają arsenał jądrowy.

Oj messi ,amerykanie redukuja bron jadrowa na podstawie umowy z Rosja wlasnie.
Obydwa kraje to robia.
Tylko tak naprawde robia to bo jej tyle nie potrzebuja,technika idzie naprzod.

A kraje "zachodu" zlikwidują swoje arsenały

Sory ,kompletne brednie. Tak naprawde to USA i zachod posiada znacznie wiecej broni jądrowej niz Federacja Rosyjska,normalnie Messi kompromitujesz sie.

To dane z 2009 roku.


Warto przypomnieć, że Amerykanie ograniczyli liczbę głowic na rakietach Minuteman-3 z 3 do 1, a na Tridentach-2 z 8 do 4. Powrót do poprzedniego stanu nie wymaga wiele czasu, jeśli zdjęte głowice przechowywane są w odpowiednich warunkach. Według danych rosyjskich, USA posiadają łącznie 5573 głowic, a FR 3906, czyli znacznie mniej.

Według stanu z lipca 2009, USA dysponowały 1195 nosicielami broni jądrowej, a FR tylko 811. Na niedawnym spotkaniu prezydentów obu krajów ustalono, że nowa umowa ograniczy ich liczbę po każdej ze stron na 500-1100 (z 1500-1675 głowicami). Z rosyjskiego punktu widzenia interesująca jest tylko mniejsza wartość, bo i tak w wyniku wycofywania z powodów technicznych kolejnych nosicieli, w 2017 – roku zakończenia obowiązywania nowej umowy, zostanie ich w linii 300-500. Aby zastąpić wycofywane wyrzutnie lądowe, i osiągnąć najbardziej prawdopodobny poziom ograniczenia – do 700-750 rakiet, Rosjanie musieli by produkować po 50 nowych rocznie, a w ostatnich latach dostawy nie przekraczają – i to z trudem – 6-7. Trzeba przy tym zauważyć, że wśród nosicieli amerykańskich jest znacznie więcej nowoczesnych okrętów podwodnych i samolotów, które mają znacznie większą wartość niż pojedyncze wyrzutnie lądowe. Rosyjskie okręty podwodne są przestarzałe (pełnowartościowe są tylko OP proj. 667BDRM przenoszące 96 wiekowych rakiet Siniewa z 384 głowicami, a próby nowych rakiet Buława na razie prowadzone są bez sukcesów, Kolejne niepowodzenie Buławy), podobnie jak samoloty (64 Tu-95MS i 16 Tu-160 z maksymalnie 896 pociskami samosterującymi), które nie pełnią stałych dyżurów w powietrzu, a bazują na dwóch lotniskach, przez co są łatwe do zniszczenia w pierwszej fazie ewentualnego konfliktu.
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
A ja CI powiem że Rosjanie wyszli z Paktu "Start II". Ruscy mają 16 tys. głowic a coś mi się obiło o uszy że USA zostało tylko około 5 tys tego badziewia.
 
S

serwor

Guest
A to zdaje sie ostatni traktat rozbrojeniowy,oczywiscie zawsze biora w nim udzial dwa kraje Rosja i USA,wiec nie ma mowy o jednostronnym rozbrojeniu.
Rok 2010.

ezydenci USA i Rosji podpisali układ rozbrojeniowy
  • Gk, PAP

  • 08 kwietnia 2010 12:55, ostatnia aktualizacja 09 sierpnia 2011 13:29

1af5150171fc4cfe8bf68301b27e2339_thb14.jpg

Barack Obama i Dmitrij Miedwiediew w Pradze. Fot. PAP/EPA

Zobacz także

Prezydenci USA i Rosji - Barack Obama i Dmitrij Miedwiediew - podpisali w czwartek w Pradze nowy układ o ograniczeniu zbrojeń strategicznych (START).

Układ, który musi być ratyfikowany przez parlamenty obu kajów, zastąpi START z 1991 roku, który wygasł w grudniu 2009 r., jest kolejnym krokiem w kierunku redukcji nuklearnych arsenałów Stanów Zjednoczonych i Rosji.

>> USA i Rosja dogadały się w sprawie broni nuklearnej

W porównaniu z poprzednimi porozumieniami nowy traktat zmniejsza limit gotowych do operacyjnego użycia głowic nuklearnych, pozostawiając jednocześnie obu państwom taki potencjał jądrowy, który wystarczyłby do wzajemnego unicestwienia.

Każda ze stron będzie teraz mogła posiadać najwyżej 1550 głowic nuklearnych, gotowych do bojowego użycia. Jest to o 74 proc. mniej niż przewidywał poprzedni układ START i o 30 proc. mniej niż uzgodnili jako maksymalny pułap w tak zwanym układzie moskiewskim z 2002 roku prezydenci George W. Bush i Władimir Putin.

Na mocy nowego traktatu, łączna liczba gotowych i niegotowych do użycia bojowego lądowych wyrzutni międzykontynentalnych pocisków balistycznych, wyrzutni rakiet balistycznych na okrętach podwodnych oraz oprzyrządowanych do uzbrojenia nuklearnego ciężkich bombowców u każdego z partnerów nie może przekroczyć 800.

Jednocześnie obu stronom zezwolono na posiadanie do 700 gotowych do użycia środków przenoszenia broni jądrowej, którymi są międzykontynentalne pociski balistyczne bazowania lądowego, rakiety balistyczne umieszczone na okrętach podwodnych i zdolne do uderzeń nuklearnych bombowce. W porównaniu z poprzednim układem START jest to pułap o ponad połowę niższy.

26 marca w informującym o parafowaniu nowego traktatu START komunikacie Biały Dom zaznaczył, że nie zawiera on żadnych ograniczeń, dotyczących testowania, opracowywania lub rozmieszczania obecnych bądź planowanych programów obrony antyrakietowej USA ani też obecnego bądź planowanego konwencjonalnego potencjału uderzeniowego dalekiego zasięgu Stanów Zjednoczonych.

Prezydent USA Barack Obama powiedział w Pradze, że układ START, który tego dnia podpisał wraz z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem, jest ważnym kamieniem milowym dla bezpieczeństwa nuklearnego oraz stosunków amerykańsko-rosyjskich. Zaznaczył, że układ, jest zaledwie krokiem na długiej drodze, tworzącym warunki do dalszych redukcji arsenałów nuklearnych.
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że nowy układ dotyczący redukcji zbrojeń w pełnym zakresie uwzględnia równowagę interesów Rosji i USA. Wyraził też przekonanie, że otworzy on nową kartę w stosunkach amerykańsko-rosyjskich. - Po tych z pewnością niełatwych negocjacjach nie ma zwycięzcy i nie ma przegranego. Sukces należy do obu państw, a wraz z nimi do całego świata - powiedział również Miedwiediew po podpisaniu dokumentu.
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
No to jestem szczęśliwy tylko że Rosjanie i tak będą mieli tyle głowic żeby móc zagrozić takim krajom jak Polska. Przecież ostatnio jakiś Rosyjski generał powiedział że Rosjanie w razie wybuchu wojny z jakimś większym krajem użyją broni jądrowej.
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
32
Miasto
Pomorze Zachodnie
W takiej sytuacji, czym zaszkodziło by na przykład takiej Polsce posiadanie broni jądrowej ? przecież to właśnie mogło by nas zabezpieczać przed ew. atakiem.

Chociaż raczej wątpię by Rosjanie mieli cel w tym uderzać w nas w ten sposób, w bezpośrednim starciu przy naszym obecnym stanie sił zbrojnych konwencjonalne środki by wystarczył w zupełności.
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Niczym. Ale po co cofać się do technologi z lat 40? Myślmy nad czymś nowym.
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
32
Miasto
Pomorze Zachodnie
W takim razie co jest nowocześniejsze, i jest jednocześnie równie mocnym atutem polityczno/militarnym ?

Bdw. taki na przykład karabin maszynowy obchodzi w tym roku 150 lat, więc argument czasowy w tym wypadku jest niezbyt przekonujący.
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Np. ja się nie boje Amerykańskich głowic jądrowych tylko ich satelit i lotnictwa z marynarką wojenną :)
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
32
Miasto
Pomorze Zachodnie
Twoje subiektywne poczucie strachu jest jakieś nietypowe. No, ale oczywiście rozumiem, że rosyjskich głowic też się nie obawiasz, skoro to tylko 70 letnia przestarzała technologia, której używają jedynie słabe państwa.
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Zawsze chciałem być oryginalny :D

Ja Rosjan się boje w każdym aspekcie. Pytałeś mnie o coś a ja Ci odpowiedziałem :)

http://demotywatory.pl/3633275/Husaria
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
32
Miasto
Pomorze Zachodnie
Nie o to właściwie pytałem. :) Nie piszę też oczywiście, że marynarka i satelity nie są ważne i nie budzą respektu, ale to jak stwierdzenie, że "skoro mamy już tyle dział, to po co nam czołgi". Innymi słowy nie da rady zastąpić atutu jaki daje broń jądrowa czymkolwiek innym.
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Mając radar taki jak Rosjanie mają w Kaliningradzie lub satelity i do tego dobre rakiety możemy Amerykańskie głowice zniszczyć nad Oceanem lub nad Rosją. :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
zaraz zaczniemy się zastanawiać czy na Kremlu są działa laserowe. Czy temat nie był przypadkiem o Izraelu ?
 

paleolobo

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
1 242
Punkty reakcji
10
Miasto
skadinad
Bo jestes gojem.
Zydzi nienawidza europejczykow,wygnali ich z europy,zrobili holokaust.
A rakiety sa na czarna godzine ,gdy Izrael bedzie ginął,w arabow tez pewnie maja wycelowane.
Po prostu my zginiemy ale z nami wszyscy.

ja cie chromole, serwus, ze jestes wyjatkowo porypany to wiem od dawna, ale przechodzisz juz samego siebie!
 
S

serwor

Guest
ja cie chromole, serwus, ze jestes wyjatkowo porypany to wiem od dawna, ale przechodzisz juz samego siebie!

Tez cie pozdrawiam,kope lat,znudzilo ci sie na forum zydowskim?

Jakbys czytal temat od poczatku to bys wiedzial ze te informacje pochodza od Zydow,a dokladniej od Izraelitow.

AP News) — An Israeli professor and military historian hinted that Israel could avenge the holocaust by annihilating millions of Germans and other Europeans.
Speaking during an interview which was published in Jerusalem Friday, Professor Martin Van Crevel said Israel had the capability of hitting most European capitals with nuclear weapons.
“We possess several hundred atomic warheads and rockets and can launch them at targets in all directions, perhaps even at Rome. Most European capitals are targets of our air force.”

Continue reading at NowPublic.com: Israeli Professor:’We Could Destroy All European Capitals’ | NowPublic News Coverage http://www.nowpublic...0#ixzz1iV0SOItq
 
Do góry