Izrael atakowany przez Hamas.

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Tam są wyłącznie terroryści jarmułkowi. Reszta się broni, jak polska partyzantka w czasie okupacji.
Psim obowiązkiem państwa polskiego jest zabrać z tamtego piekła polskich obywateli i ich rodziny! To wstyd, że idzie to bardziej opieszale, niż w przypadku obywateli innych państw i ich rodzin.

Panie k, tam jest odwrotnie, to religijni fanatycy żydowscy, chcą ekspansji na ziemie Palestyny, to przez nich nie ma pokoju, który mógł być zawarty już w latach 90tych.
Nie wrzucałabym wszystkich Żydów do jednego worka. Jak w każdej nacji są tam różni ludzie. Większość chce żyć swoim życiem w pokoju i spokoju. Fanatycy i zła polityka są zmora każdej społeczności.
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
362
Punkty reakcji
48
Z niej jest taka polka jak z koziej dupy trąba. Psim obowiązkiem państwa polskiego jest zapewnić Tobie i mi bezpieczeństwo tutaj w kraju, a nie przyjmować ludzi, którzy chcą nas wyrżnąć, czyli terrorystów z jakąś islamską ideologią.

Jakby takich tutaj państwo polskie pociągało, to byś tak samo szybko zmieniła zdanie na ich temat, jak zmieniłaś na temat Żydów w tym temacie. Wystarczyłoby kilka zamachów.

Hamas to terroryści, a nie "obrońcy". Nie porównuj Hamasu do naszej partyzantki, bo to jest śmieszne. Polska partyzantka nie wyrzynala cywili w brutalny sposób. Żydzi i Palestyńczycy są siebie warci. Słyszałaś o pewnej Niemce, która pojechała do Izraela na koncert o tematyce "free Palestine"? Pojechała, by ich wspierać. Złapali ją podczas tego ataku, zgwałcili i ucięli jej głowę. Kochani Ci Twoi partyzanci, nie ma co. Dla nich niewierny to niewierny, jego przeznaczeniem jest umrzeć, tak samo jak dla Żydów życie goja oznacza tyle co splunięcie.

Palestyńczycy nie pasują do naszego świata, powinni zostać na bliskim wschodzie, cała akcja powinna się tam zakończyć. Ci ludzie nigdy się nie zasymilują z białym człowiekiem z cywilizacji europejskiej.
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Z niej jest taka polka jak z koziej dupy trąba. Psim obowiązkiem państwa polskiego jest zapewnić Tobie i mi bezpieczeństwo tutaj w kraju, a nie przyjmować ludzi, którzy chcą nas wyrżnąć, czyli terrorystów z jakąś islamską ideologią.
No niestety to trochę przesada w obie strony. I z niej nie terrorysta pewnie ale i też dlaczego Polska ma dawać jej mieszkanie?
Czy to Polska atakuje Strefę Gazy? Polska ją zabrała z miejsca walk i tyle.
Jesli uważa że ktoś powinien jej to wynagrodzić to może podać do sądu państwo Izrael, bo to te państwo bombarduje jej dom.
Swoją drogą to nie ona chce mieszkania tylko jej siostra żąda aby ktoś dał siostrze ,mieszkanie. Też się nie dziwię, siostra ma 6 dzieci i teraz pewnie mają wesoło w domu z taką iloscią.
Może żądać ale nie musi dostać, z drugiej strony jednak....... państwo Polskie jest bogate daje mieszkania uchodzcom z ukrainy.... czy ta polka i jej dzieci jest gorsza od ukrainców i ich dzieci?
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
362
Punkty reakcji
48
Ostatnio zadłużyłem się na 30 lat, by kupić mieszkanie, wkurza mnie jak dostaje je ktokolwiek, a już przede wszystkim jakikolwiek uchodźca, z Ukrainy, Gazy, Syrii, czy Haiti. Chcą mieszkanie? To niech sobie pójdą do pracy, zarobią na nie i wezmą kredyt.

Jak coś to nie twierdzę, że ona jest terrorystką, ale niektórych członków jej rodziny nie wpuścili, bo mają powiązania z terrorystami, po prostu nie przeszli weryfikacji służb. Bardzo dobrze, że ich nie wpuścili.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Zamieniłbyś się z tymi ludźmi, którym bomby niszczą domy? Którzy boją się o życie najbliższych?
Ta kobieta(jak najbardziej Polka) chciałaby żyć tam gdzie żyła. Została zmuszona do ucieczki. Wszyscy Palestyńczycy chcieliby żyć w wolnej Palestynie. Terroryzmem bronią się przed żydowską okupacją i ekspansją na ich tereny.
Radykalni Żydzi nie chcą im tego państwa dać, a odcinają im wodę, prąd, zabijają, prześladują, nie pozwalają zerwać ich własnych upraw. Co ci ludzie mają zrobić? Mają się nie bronić? Mają biernie patrzeć na krzywdę własnych dzieci? Na ich miejscu sama zostałabym terrorystką, a na pewno gorącą zwolenniczką hamasu.
Przytraczasz mi jakiś skrajny przypadek Niemki. Mam Ci przytoczyć skrajne przypadki przestępstw dokonanych przez Polaków (także zagranicą) i jak nas postrzegają, niektóre zachodnie kraje?
Moi rodzice byli w Izraelu i Gazie, rozmawiali z Palestyńczykami. Mają dobre zdanie o nich i mocno im współczują, widzieli jak są traktowani. Wrócili mocno zniesmaczeni- ,,To jest ten naród co holokaust przeżył, teraz sam ludzi w getcie trzyma?'' Podobne wrażenie odniósł mój szef, który również tam był z rodziną- w tym nastoletnią córką(jego oczkiem w głowie). Jakoś nikt ich tam nie gwałcił i głów nie obcinał, przeciwnie- gościnni mili ludzie. Mój szef również jest po stronie Palestyny. Mimo, że jest do bólu poprawny politycznie w innych sprawach. Np. często się spieramy o Rosję, którą z kolei ja dużo lepiej znam.
Nie, nie zmieniłam zdania na temat Żydów. Są różni Żydzi. Większość chce żyć w spokoju i nie chce żadnych wojen. Sporo z nich jeszcze niedawno protestowało przeciwko Natanjahu. Teraz pytanie, czy tą wojną nie usiłuje przykryć swoich afer?
Wojnę, której zwolennikami są żydowscy radykałowie, chcących ekspansji na Palestynę. Jeden z takich zastrzelił izraelskiego umiarkowanego polityka, będącego u władzy, bo ten chciał się zgodzić, by Palestyna miała własne państwo, co doprowadziłoby do pokoju. To żydowscy radykałowie uniemożliwili i uniemożliwiają zawarcie pokoju, nie Palestyńczycy, hamasem walczący z uciskiem i prześladowaniem.
 

ireneo

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2023
Posty
49
Punkty reakcji
2
Miasto
Wrocław, Radomsko
"Według Hamasu zabijanie Żydów to obowiązek każdego Palestyńczyka, każdego muzułmanina. Głównym celem organizacji jest zmiecenie Izraela z powierzchni Ziemi i zastąpienie go islamskim "Państwem Allaha", Palestyną opartą o prawo szariatu."
Ich fundanentalizm można tak scharakteryzować
- Palestyna może być biedna byle islamska. Ofiary nieważbe gdyż giną w inię Allaha. To coś jak znane - bij zabij kto w boga wierzy.
I podobnie jak w niemal wszystkich religiach zakłamane, gdyż według Koranu Allah zakazał wojen najeźdźczych. Atak na Izrael jest grzesznym najazdem. Niestety, ich ciemny lud, podobnie jak liczny nasz, nie zna własnej religii, a co "światlejsi" wybiórczo, po łebkach. Na tyle na ile służy to klerowi.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Ach, pominęłam kwestię polskiej partyzantki. Nie wiem skąd przekonanie, że nie zabijała cywilów. Nieznajomość faktów historycznych, połączona z ślepą wiarą w mitologizm historyczny, chyba.
Na wojnie, podczas walk nie ma niewinnych. Dlatego ja jestem zdeklarowaną pacyfistką, ale prawdopodobnie nawet ja przymuszona skrajna sytuacją, odeszłabym na pewien czas od pacyfistycznej postawy.
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
362
Punkty reakcji
48
Ach, pominęłam kwestię polskiej partyzantki. Nie wiem skąd przekonanie, że nie zabijała cywilów. Nieznajomość faktów historycznych, połączona z ślepą wiarą w mitologizm historyczny, chyba.
Na wojnie, podczas walk nie ma niewinnych. Dlatego ja jestem zdeklarowaną pacyfistką, ale prawdopodobnie nawet ja przymuszona skrajna sytuacją, odeszłabym na pewien czas od pacyfistycznej postawy.
No to uświadom mnie i wrzuć tu choć jeden artykuł pokazujący taką rzeź dokonaną przez polskich partyzantów na cywilach.

Ps. Też byłem w Izraelu i w palestynie, na zachodnim brzegu i co z tego niby wynika? Jakim autorytetem dla mnie w tej dyskusji ma być zdanie Twoich rodziców?

Co to ma wspólnego z faktem, że polskie służby zweryfikowały rodzinę tej babki i uznały, że są niebezpieczne? Twoje zdanie jest tu ważniejsze, niż zdanie tych specjalistów? A tej babce należy się mieszkanie bo co? Z jakiej racji ja mam za nie płacić? Niech zakasa rękawy i zacznie tu pracować, państwo może jej co najwyżej WYNAJĄĆ mieszkanie.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
No to uświadom mnie i wrzuć tu choć jeden artykuł pokazujący taką rzeź dokonaną przez polskich partyzantów na cywilach.
Tylko że to jedna rzeż w odwecie za dziesiątki podobnych w wykonaniu żydów. Żydzi mordowali, torturowali Palestyńczyków od początku istnienia Izraela a nawet jeszcze wczesniej.
Poczytaj sobie o początkach Izraela o terrorystycznych bojowkach zydowskich mordujących Arabów na sposób podobny do mordowania Polaków na Wołyniu przez ukraińców.
Te mordy rozpoczeli żydzi by wyrzucić Arabow z ich ziemi. Cały Izrael to ziemie Palestynczykow, to oni są tam ludnością miejscową ,żydzi to ludność napływowa.
Do tego co do ostatniego ataku, prawdopodobnie kilkadziesiąt procent zabitych żydów to ofiary armi Izraela. Żydzi na przyklad zabili większośc ofiar w tym na tym słynnym festiwalu gdzie zginelo ponad 200 osób. Zabiły ich tak naprawdę smigłowce żydowskie ktore strzelaly do wszystkiego co sie rusza.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Izrael zabija cywilów w Palestynie i zabijają tam nawet dzieci, a tak chwalony jest Izrael i rząd Izraela przez Zachód i politycy zachodni przygladają się, jak rząd Izraela zabija niewinnych cywilów, w tym niewinne dzieci.

Czy to jest normalne, aby przyzwalać i patrzeć przez zachodnich oraz unijnych polityków, jak Izrael zabija niewinnych ludzi oraz dzieci, a rząd Izraela jest za to jeszcze chwalony przez tychże polityków?
Oni mają czelność oskarżać np. Rosję, również w Kijowie, że: Rosjanie tam tłuką tych, Ukraińców i zabijają cywili, czy też dzieci ukraińskie, ale jak coś jest wygodne politykom zachodnim oraz unijnym, to stają po jakiejś stronie i nie potepiają zła oraz zabijania ludzi cywilnych w strefie walk.
Np. nie potępiają prezydenta ukraińskiego oraz armii ukraińskiej, jak zabija cywili w Donbasie ( bo Ukraińcy mają też broń i strzelają i od ich kul ktoś z cywili ginie ).
Nie robią tego dlatego, choć wiedzą dobrze na Zachodzie, że to, co Kijów robi, jest złe, bo mają interesy polityczne z Kijowem na Ukrainie, a to jest i zawsze będzie na pierwszym miejscu, w sprawach międzynarodowych.
Polityk, taki czy inny nie zrezygnuję z dobrych, politycznych interesów, w sprawach międzynarodowych.
Również do tego tak podchodzą politycy unijni i w USA.
Każdy widzi jakieś, swoje w czymś korzyści i tak zawsze było, i tak zawsze będzie.
 

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
111
Punkty reakcji
23
O czym tu w ogóle gadać. Brak słów na bestialstwo, które się tam odbywa.
Europa, Ameryka gardłują o demokracji, a zachowanie i działanie, retoryka jak u jaskiniowców (nie obrażając tych ostatnich).
Świat tak zwany cywilizowany powinien się spalić ze wstydu.
Zaczynam się brzydzić, że żyję w Europie w XXI wieku, w świecie, gdzie dzieją się TAKIE sprawy.
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
362
Punkty reakcji
48
Debile w Warszawie na wiecu pro-palestynskim pozabierali ze sobą tęczowe flagi.

Chyba ktoś powinien im powiedzieć, że w strefach kontrolowanych przez Hamas za homoseksualizm grozi kara śmierci 🙃

To w ogóle jest bardzo ciekawe, ze środowiska LGBT tak chętnie chciałyby przyjmować uchodźców i tak chętnie występują w obronie islamu, nie rozumiejąc jednocześnie, że jakby prawo szariatu zostało wprowadzone tam, gdzie oni żyją, to już wszyscy przestaliby żyć. Czyżby podświadomie LGBTQ+ i co tam jeszcze za literki obecnie wymyślili dążyło do samozagłady?

Zaczynam się brzydzić, że żyję w Europie w XXI wieku, w świecie, gdzie dzieją się TAKIE sprawy.

To się wyprowadź na Bliski Wschód. Pomieszkasz trochę w jakiejś Syrii, albo innym Afganistanie i przestaniesz się wstydzić.
 
Ostatnia edycja:

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
111
Punkty reakcji
23
To się wyprowadź na Bliski Wschód. Pomieszkasz trochę w jakiejś Syrii, albo innym Afganistanie i przestaniesz się wstydzić.
Chyba czegoś nie pojąłeś. A dlaczego JA mam się wyprowadzać gdziekolwiek?!
Nie byłoby prościej dążyć do pokoju, zamiast podsycać do kolejnych wojen? Co za różnica, czy tu czy gdziekolwiek? Giną ludzie w imię interesów garstki psychopatów. Jak lubisz się bić to masz pełno miejsc, wybierz i sam się wyprowadź, aby walczyć za czyjeś sprawy. Ja chcę żyć tu, i mieć pokój i spokój.
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
362
Punkty reakcji
48
Ale wiesz, że Izreal i Palestyna nie leżą w Europie, prawda? Być może również uszło Twojej uwadze, iż większość państw Europejskich stanowczo potępia ludobójstwo, którego właśnie dokonują żydzi w strefie Gazy.

Europa nie wywołała tego konfliktu, to nie Francja, albo Polska napadły na Izreal, to Hamas zabił prawie 1500 osób. Oczywiście jak trzeźwo zauważył Saymon, zrobił to w odwecie za wieloletnie reperkusje ze strony Żydów, ale nadal -to nie Europa miesza w Izraelu i Palestynie, tylko Żydzi mieszają w Europie. Taka mała różnica.

To po pierwsze, po drugie, jak się wstydzisz, że jesteś z Europy, to się z niej wynieś, bo Europa się nigdzie nie wynosi. Gdzie Twoim zdaniem jest lepiej? W dalekiej Azji, gdzie za byle wykroczenie przeciw władzy znikniesz w niewyjaśnionych okolicznościach? W Afryce, gdzie dokonywane są regularnie masakry między plemionami wyposażonymi w kałachy? W Ameryce południowej i środkowej, gdzie rządzą gangi, znikają ludzie, strzelają do siebie jak do kaczek, czy na bliskim wschodzie, gdzie stracisz głowę za słuchanie zachodniej muzyki podczas modlitwy?

Europa i Ameryka Północna to najlepsze miejsca do życia, przy czym zdecydowanie wolę jednak Europę.

Do niedawna dodałbym do tego zestawienia jeszcze Australię i Oceanię, ale po akcjach z covidem....
 
Ostatnia edycja:

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
111
Punkty reakcji
23
e Izreal i Palestyna nie leżą w Europie, prawda? Być może również uszło Twojej uwadze, iż większość państw Europejskich stanowczo potępia ludobójstwo,
No cóż...Jakieś 60 lat temu o tym się dowiedziałam. Pewnie z lekcji geografii, ale głowy nie dam, bo może było to 62, 63 lata temu, kiedy z mamą lub tatą globus oglądałam. Jeszcze pamiętam, aż takiej demencji nie mam.
Ale z tego, co piszesz to wysnuwam wniosek, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Nadal nie dostrzegłeś intencji mojego wpisu. I niech tak zostanie. Nie muszę za ciebie powtarzać podstawówki.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 318
Punkty reakcji
199
Ale z tego, co piszesz to wysnuwam wniosek, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem
To ja przypomnę wpis forumowiczki.
Zaczynam się brzydzić, że żyję w Europie w XXI wieku, w świecie, gdzie dzieją się TAKIE sprawy.
Gdzie...czyli w Europie!!!
Gdyby chodziło o czas powinno być "kiedy".
Nasuwa się więc wniosek że Izrael leży w Europie.

A tak na marginesie to co ta Europa w tej sprawie może więcej od Hamasu zrobić?
A czemu nie zadać sobie pytania czemu Hamas się nie domyślił
że konflikt przybierze taki obrót?
Czy bycie Arabem zwalnia od myślenia?
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
O czym tu w ogóle gadać. Brak słów na bestialstwo, które się tam odbywa.
Europa, Ameryka gardłują o demokracji, a zachowanie i działanie, retoryka jak u jaskiniowców (nie obrażając tych ostatnich).
Świat tak zwany cywilizowany powinien się spalić ze wstydu.
Zaczynam się brzydzić, że żyję w Europie w XXI wieku, w świecie, gdzie dzieją się TAKIE sprawy.
No, racja.
Nie dzieję się dobrze w Europie.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 318
Punkty reakcji
199
Gdzie...czyli w Europie!!!
Gdyby chodziło o czas powinno być "kiedy".
Nasuwa się więc wniosek że Izrael leży w Europie.
Żeby nie być gołosłownym.
No, racja.
Nie dzieję się dobrze w Europie.
Każdy na tym forum wie że Stalowy
"głupi nie jest".
A Stalowy też wpis odebrał jakby chodziło o miejsce.
Inna sprawa to pytanie kiedy Izrael trafił do Europy?
Tego pewnie od Stalowego się nie dowiemy.


Obecną Palestynę czyli "państwo którego nie ma"
bym porównał z polskim Królestwem Kongresowym
pierwszej połowy XIX wieku.

Wszystko co mogą wywalczyć to
autonomia w ramach państwa Izrael.
Izrael za bardzo się już przyzwyczaił do
podbitego terytorium i traktuje je jak swoje
więc żadnej reaktywacji Palestyny na razie bym się nie spodziewał.
Co z tego że Hamas zabije 5 Żydów skoro w odwecie zginie 15 Arabów?
Pora zdać sobie sprawę że Arabowie są na mniejszej lub większej łasce Izraela
i zacząć starać się by ta łaska była większa.

Wiem że to brzmi jakbym był Aleksandrem Wielopolskim
sprzeciwiającym się walce o niepodległość
ale Palestyna moim zdaniem może jedyne liczyć na "swój rok 1918"
bo świat jej nie pomoże w odbudowie własnej państwowości.

Dlatego sądzę że Arabowie bardziej jej się przydadzą żywi
a nie polegli w walkach z Żydami.
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
No to uświadom mnie i wrzuć tu choć jeden artykuł pokazujący taką rzeź dokonaną przez polskich partyzantów na cywilach.
Proszę bardzo- https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Zbrodnie_oddziałów_Armii_Krajowej
Ludność cywilną w tym malutkie dzieci można liczyć w setkach/tysiącach.
A teraz nim będziesz próbował argumentować, że były to akcje odwetowe. Akcją hamasu również była odwetem. Odwetem za lata poniżenia i śmierci Palestyńczyków. Takim rodzajem powstania w getcie, jakie Izrael zrobił z Palestyny.

Ps. Też byłem w Izraelu i w palestynie, na zachodnim brzegu i co z tego niby wynika? Jakim autorytetem dla mnie w tej dyskusji ma być zdanie Twoich rodziców?
Myślałam, że jasne będzie, że wspomniałam o tym w odpowiedzi na idiotyczną wzmiankę o jakimś incydencie z Niemką. Użytym po to, by w manipulatorski sposób stworzyć przekłamany obraz jakoby Palestyńczycy byli bandyckim narodem, w którym strach po ulicy chodzić, bo jeszcze ci odetną głowę, a w najlepszym wypadku zgwałcą... Najniebezpieczniejszą rzeczą w Palestynie były i są izraelskie ataki.
Co to ma wspólnego z faktem, że polskie służby zweryfikowały rodzinę tej babki i uznały, że są niebezpieczne?
Hamas jest organizacją niebezpieczną dla Izraela, nie dla Polski.
A tej babce należy się mieszkanie bo co? Z jakiej racji ja mam za nie płacić? Niech zakasa rękawy i zacznie tu pracować, państwo może jej co najwyżej WYNAJĄĆ mieszkanie.
A tej babce i jej rodzinie najeży się pomoc, bo tego wymaga ludzka elementarna przyzwoitość po piekle, które przeszła. I trzeba być durniem bez sumienia, żeby oczekiwać- wręcz wymagać, by człowiek po takich przeżyciach był zdolny do pracy i natychmiastowego świetnego funkcjonowania w nowej rzeczywistości.
 
Do góry