Islam - aspekty społeczne, polityczne i kulturowe

Dołączył
22 Styczeń 2015
Posty
146
Punkty reakcji
0
Davidas napisał:
Prawda jest taka, że człowiek potrafi się sam obronić i nie potrzebuje instrukcji w Świętej Księdze. Człowiek ma tłumić agresję, a nie ją usprawiedliwiać. Ona nie możne być nakazem! ...
prawda jest taka, ze gdyby nie krucjaty , izabella oraz obrona kontantynopola, to nie byloby chrzescijan w europie

prawda jest tez taka, ze przez taka waska interpretacje, jak Twoja europa sie demoralizuje i barbaryzuje
jest kolonizowana przez inne cywilizacje

napisales, ze faktem jest, ze koran usprawiedliwia przemoc
zgdadza sie
faktem jest rowniez, ze biblia usprawiedliwia przemoc

misja jezusa jest pokazanie innego wymiaru Boga
byc moze mahomet tez mial taka misje

i nie znaczy to wcale, ze jesus nie usprawiedliwilby przemocy
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=337
lk 22
35 I rzekł do nich: «Czy brak wam było czego, kiedy was posyłałem bez trzosa, bez torby i bez sandałów?» Oni odpowiedzieli: «Niczego». 36 «Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!1137 Albowiem powiadam wam: to, co jest napisane, musi się spełnić na Mnie: Zaliczony został do złoczyńców12. To bowiem, co się do Mnie odnosi, dochodzi kresu»12. 38 Oni rzekli: «Panie, tu są dwa miecze». Odpowiedział im: «Wystarczy».
tu jeszcze nie tylko jezus usprawiedliwia przemoc, ale jeszcze wprowadza tak uwielbiane przez Konwalie podzialy:

mt 10:34 http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=253

34 Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. 35 Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową17; 36 i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy18.
danielr9 napisał:
Islam jest religią, która nie akceptuje innowierców.
Podróżowałem do wielu krajów arabskich zawodowo i biznesowo bo jestem konsultantem d/s zarządzania L6S.
Mój ojciec spędził w Iraku, Syrii i Kuweicie kilkanaście lat swojego życia.
W krajach w których rządzi Islam to są z reguły kraje o tzw. sunnickim nurcie (a to jest ponad 80% wszystkich wyznawców islamu) prawo świeckie jest podporządkowane prawom tzw. Szarii i bezwzględne musi być przestrzegane.
Prawa te dopuszczają zabicie drugiego człowieka, który nie podporządkowuje się Bogu:

Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Boga, i Jego Posłańca, i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowani albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianległe, albo też zostaną wypędzeni z kraju. (Koran 5:33).

Wielu muzułmanów nie jest aż tak fundamentalna, ale w razie potrzeby nie będą sprzeciwiać się tzw. "Świętej Wojnie" i zabijaniu innowierców.
Mogą pozostać bierni lub i bardziej aktywni w działaniu na rzecz swojej religii.

Jak się przykładowo leci do Arabii Saudyjskiej, istnieje bezwzględny zakaz utożsamiania się z jakąkolwiek inną religią niż Islam.
Krzyżyk noszony na łańcuszku może skończyć się tragicznie w skutkach dla jego właściciela.
Nie wolno rozmawiać nawet o innych religiach. Człowiek posiadający przy sobie Biblię może uznany zostać za głosiciela religii chrześcijańskiej a za to może spotkać go kara włącznie z może przede wszystkim z karą śmierci na czele.

Islamista, który zaś przyjeżdża do Europy ma poczucie zdobywania nowego terenu dla swojej religii i wierzy, że Bóg mu to wynagrodzi.
Po to tutaj się osiedla i zakłada rodzinę bo ma przeświadczenie o swojej misji. Benefity jakie tutaj otrzymują dodatkowo zachęcają ich do osiedlania się w Europie.
Jednak Europa ma problemy głównie z tymi islamistami, którzy już dawno są w Europie...a nie tymi nowo przyjeżdżającymi.
To jest efekt błędnej analizy sprzed 30-40 lat tych ludzi i zbyt otwarta polityka multikulturowości, która okazała się być błędna w założeniach.
to jest racja, ale mowisz o interpretacji tej religii
a nie o niej sensu scricte

baza dla islamu jest koran
potem te hadisy czyli przyklady z zycia mahometa

a wahabizm, salafizm to interpretacje
 
K

konwalia78

Guest
Sam wyrywasz zdania z kontekstu nie rozumiejąc tego co czytasz. W jednym domu podzielą się domownicy gdyż jedni wierzą w Jezusa , inni nie. Co z tego wynika: zostaną podjete w zwiazku z tym odmienne decyzje, co ich poróżni. W moim domu rodzinnym też tak było. Ja żyję inaczej niż zyli moi rodzice. Nikt jednak z tego tytułu nie nienawidzi swoich bliskich i nie domaga się dla nich śmierci.
Moze nie zauważyłeś ale zasada oko za oko w chrześcijaństwie została zastąpiona miłoscią i wybaczeniem, litera prawa - duchem.
 
Dołączył
22 Styczeń 2015
Posty
146
Punkty reakcji
0
konwalia78 napisał:
Sam wyrywasz zdania z kontekstu nie rozumiejąc tego co czytasz. W jednym domu podzielą się domownicy gdyż jedni wierzą w Jezusa , inni nie. Co z tego wynika: zostaną podjete w zwiazku z tym odmienne decyzje, co ich poróżni. W moim domu rodzinnym też tak było. Ja żyję inaczej niż zyli moi rodzice. Nikt jednak z tego tytułu nie nienawidzi swoich bliskich i nie domaga się dla nich śmierci.
Moze nie zauważyłeś ale zasada oko za oko w chrześcijaństwie została zastąpiona miłoscią i wybaczeniem, litera prawa - duchem.
wow widze postep

oczywiscie, ze wyrwalem z kontekstu - to tak jakby pokazalem Ci lusterko

ps ja mam takiego znajomego muzulmanina
i czasami sobie dyskutujemy

wyslal mi taki filmik z adnotacja, ze to ten drugi jest prawdziwy wyznawca islamu
https://www.youtube.com/watch?v=z-ulQQufZoM


moze ktos sprawdzic, czy mowil prawde ze mahomet walczyl 2 miechy z 23 lat swojego panowania
i to zawsze w samoobronie
 
K

konwalia78

Guest
Moje zdanie choć wyrwane z kontekstu zawierało podżeganie do nienawisci i zabijania. I o to mi w islamie chodziło. To mnie od niego odrzuca. I reszta innych kwestii...
Mój Bóg mówi: ,, Nie zabijaj''.

Nie zasłaniaj się lusterkiem. Gromiszs kogoś a potem sam tak robisz i się dziwnie tłumaczysz.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Mój Bóg mówi: ,, Nie zabijaj''.
Nie powielajcie tego błędu, błagam.
To powinno brzmieć: "NIE MORDUJ".
Bóg kategorycznie zabrania MORDOWAĆ. Między zabójstwem a morderstwem jest znacząca różnica.
 
M

MacaN

Guest
Nie powielajcie tego błędu, błagam.
To powinno brzmieć: "NIE MORDUJ".

W 10 przykazaniach pisze " nie zabijaj ". Swoją drogą - jek się ma do tego zabijanie na tych krucjatach ? ;) Było też coś o nadstawianiu drugiego policzka, prawda ?


Natomiast wracając do kwestii bardziej społecznych i politycznych - wczoraj ścięto drugiego japońca.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Avia napisał:
Mój Bóg mówi: ,, Nie zabijaj''.
Nie powielajcie tego błędu, błagam.
To powinno brzmieć: "NIE MORDUJ".
Bóg kategorycznie zabrania MORDOWAĆ. Między zabójstwem a morderstwem jest znacząca różnica.
W kwestii życia ludzkiego oznacza w gruncie rzeczy to samo i nie czepiałbym się jasnego określenia w języku hebrajskim, ponieważ Biblia w wielu innych miejscach mówi o zabijaniu np. Jezus do swoich uczniów powiedział: "Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi."
Niektórzy uważają, że przykazanie "nie morduj" oznacza tylko i wyłącznie mordowanie a nie np. karania śmiercią czy zabijaniu na wojnie i powyższe zdanie Jezusa na temat wymierzania sprawiedliwości nie pozostawia żadnych wątpliwości, że Biblia zabrania chrześcijanom zabijać ludzi w każdej sytuacji.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Dobra, bo zaraz zrobimy z tego temat nadający się do działu "religia", Przykazanie nie brzmi: "Nie zabijaj ludzi", tylko ogólnie: "Nie zabijaj". Dlatego uczepiłam się słówka, bo gdybyśmy trzymali się sztywno przekazu, okazałoby się, ze nie możemy sobie zabić nawet kury na rosół. "Zabojstwo" może być niezamierzone, a "morderstwo" to zawsze czyn z premedytacją.
 
K

konwalia78

Guest
Idąc tym tropem można powiedzieć: ,, Przykazanie nie brzmi ,, nie cudzołóż z ludźmi'',,nie kradnij czy nie okradaj człowieka''.
Myślę, że tu wiele do powiedzenia ma ludzka wola: Czy zabijając w samoobronie czy w obronie męża/ żony, dzieci tak na prawdę CHCEMY kogoś pozbawić zycia?
Nie zabijać to nie być Kainem. Nie pragnąć zabójstwa dla własnych korzyści i celów. Nie planować go w swoim sercu.
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
los pollos hermanos napisał:
ale czy masz prawo manipulowac?
Pokaż mi, w którym miejscu dopuściłem się manipulacji. Wskazałem jedynie na subtelną różnicę między dwiema filozofiami dwóch różnych postaci. Jeśli uważasz, że jestem w błędzie, udowodnij to. Wykaż, że cytaty, których użyłem to czcza gadanina, nie mająca nic wspólnego z faktycznymi zamiarami Jezusa. Bo nie można z jednej strony wygłaszać nauki zawarte m.in. w ew. Mateusza a z drugiej pozwalać na bezlitosne, krwawe tępienie przeciwnika, jak czytamy w Surach. Wskaż na wypowiedzi Jezusa lub ewangelistów, które zachowują ducha narracji cytatów z Koranu/Mahometa, jakich użyłeś w swoim poście. Udowodnisz mi manipulację jeśli znajdziesz w Ewangeliach słowa Jezusa, które nawołują przynajmniej do zbrojnego powstania przeciwko okupantowi.
 
Dołączył
22 Styczeń 2015
Posty
146
Punkty reakcji
0
tu:

Davidas napisał:
2:190 Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie najeźdźcami. Zaprawdę; Bóg nie miłuje najeźdźców! 2:191 I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym! 2:192 Ale jeśli oni się powstrzymają... - zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!
No, "uspokoiłeś" tutaj sceptyków.... Przecież tam jest opisana jedna wielka masakra.
...
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
Co "tu"? Każdy, kto potrafi czytać, widzi tam zbrojną walkę.
"Bóg nie miłuje najeźdźców!" To pojęcie dość subiektywne w Koranie. Oblężenie Mekki, zdobycie jej w 630 roku, wcześniej napady na karawany kupieckie, wyprawy Mahometa ze swoją armią w różne kierunki Półwyspu, zajmowanie kolejnych miast, a nie wszystkie poddawały się bez walki.... itd.itd.
"...Prześladowanie jest gorsze niż zabicie....."
"....Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!..."
Na co ja odpowiedziałem cytatem z Biblii: "Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. 44 A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują"

Więc proszę udowodnij rzekomą manipulację.
Lub jak pisałem wyżej:
Wskaż na wypowiedzi Jezusa lub ewangelistów, które zachowują ducha narracji tego cytatu, jakiego użyłeś w swoim poście. Naprawdę udowodnisz mi manipulację jeśli znajdziesz w Ewangeliach słowa Jezusa, które nawołują przynajmniej do zbrojnego powstania przeciwko okupantowi.
Jeśli to zrobisz, przyznam Ci rację.

............................................................................................................
Abyś miał z czym porównać, to co znajdziesz, podam kilka "lekkich" przykładów z życia Mahometa, które [według mnie, możne nie według Ciebie] kładą cień na jego wizerunku.

1) Masakra Żydów z plemienia Banu Qurayza.
Po wygranej bitwie Rowu w 627 roku, Mahomet oskarżył Żydów z tego plemienia o działalność na korzyść wroga - mekkańczyków i nie pozwolił im odejść, po czym wziął ich jako jeńców. Kazał zabić mężczyzn, zaś kobiety i dzieci wziąć do niewoli a majątki rozgrabić. Ścięto wówczas od 600 do 900 mężczyzn.

33:25 Bóg odesłał tych, którzy nie uwierzyli, wraz z ich zaciekłością; nie osiągnęli oni żadnego dobra. Bóg uchronił wiernych od walki. Bóg jest Mocny, Potężny!
33:26 I On sprowadził z ich twierdz tych ludzi Księgi *, którzy im pomagali, i rzucił w ich serca strach. Część z nich zabiliście, a część wzięliście do niewoli.
33:27 I On dał wam w dziedzictwo ich ziemię, ich domostwa i ich bogactwa, oraz ziemię, której nie deptały wasze stopy. Bóg jest nad każdą rzeczą wszechwładny!
* ludzie Księgi to Żydzi. (poznajkoran.pl/koran/33)

2) Mahomet nie potępił uduszenia Żydówki na jego oczach, która go uraziła. [sunnah.com/abudawud/40]

"A Jewess used to abuse the Prophet (peace be upon him) and disparage him. A man strangled her till she died. The Messenger of Allah (peace be upon him) declared that no recompense was payable for her blood."
Reference : Sunan Abi Dawud 4362
In-book reference : Book 40, Hadith 12
English translation : Book 39, Hadith 4349
[Sunna Abu Dawud'a należy do grona prawdziwych i godnych zaufania w świecie Islamu.]

3) Religijne zezwolenie na uderzenie kobiety. Jako wola Allaha.

4:33 "Dla każdego ustanowiliśmy dziedziców tego, co pozostawili rodzice i bliscy krewni oraz ci, z którymi związały was przysięgi - dawajcie im więc ich udział. Zaprawdę, Bóg jest świadkiem każdej rzeczy!
4:34 Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!
4:35 A jeśli obawiacie się rozdarcia między nimi obojgiem, to poślijcie rozjemcę z jego rodziny i rozjemcę z jej rodziny. Jeśli oni oboje zechcą się pogodzić, to Bóg doprowadzi do zgody między nimi. Zaprawdę, Bóg jest wszechwiedzący, świadomy!"
[poznajkoran.pl/koran/4/]
"....forsake them in bed; and [finally], strike them. But if they obey you [once more], seek no means against them. Indeed, Allah is ever Exalted and Grand."
[quran.com/4]

Będziesz próbował mi wmówić, że tam pisze "kiss them"?
Muzułmanin ma prawo do użycia siły wobec kobiety, jeśli uzna że jest to konieczne.

Sunna Abu Dawud'a dodaje [sunnah.com/abudawud/12]:

"The Prophet (peace be upon him) said: A man will not be asked as to why he beat his wife."

Reference : Sunan Abi Dawud 2147
In-book reference : Book 12, Hadith 102
English translation : Book 11, Hadith 2142
 
Dołączył
22 Styczeń 2015
Posty
146
Punkty reakcji
0
z tym niby biciem kobiet, to nie zaprzeczam, bo nie znam koranu

generalnie Twoja manipulacja polega na przeskakiwaniu na inne tematy

np mowisz, ze mahomet jest be, bo nie nadstawia drugiego policzka

niby dlaczego teza o tym , ze koran nie nawoluje do mordowania ma byc udowodniona tym, ze narracja koranu jest zgodna z narracja nowego testamentu

??

bo oczywiste, ze nie jest

staremu testamentowie tez zaprzeczysz ??! , bo przeciez jego narracja tez nie jest zgodna z nowym....
 
Dołączył
22 Styczeń 2015
Posty
146
Punkty reakcji
0
a teraz wyobraz sobie, ze jacys niekumaci muzulmamie pokazuja swoim dzieciom oswiecim , rzez wolynska
potem daja przyklad mamymadzi, trynkiewicza oraz tej kobiety, co zabijala niemowleta w beczce z kapusta
i mowia - patrzcie, do czego doprowadzilo chrzescijanstwo, patrzcie, co nakazuje...


wyobrazasz sobie?
 
K

konwalia78

Guest
Chrześcijaństwo nie nakazuje mordowania w imię Jezusa. Każdy wierzący w każdej chwili może stać się apostatą i nie poniesie z tego tytułu zadnych konsekwencji ze strony Kościoła. Podobnie jest ze stosunkiem do ateistów czy agnostyków. Co ma Oświęcim czy rzeź Wołyńska wspólnego z chrześcijaństwem?

Wyobraź sobie muzułmanów z Europy żyjących na swoich terenach . Powiedzmy ze granice UE są dla nich zamkniete. Myślisz, że różnili by się od tych na tych fotografiach? http://www.mpolska24.pl/post/6737/holokaust-chrzescijan
Ja uważam że ABSOLUTNIE NIE. Muzułmanie zintegrowani z Europejczykami to bomba z opóźnionym zapłonem.
 
Dołączył
22 Styczeń 2015
Posty
146
Punkty reakcji
0
i pewnie za chwile dojdziesz do wniosku, ze to religie wszystkiemu winne

a bez nich mielibysmy raj :roll:
 
K

konwalia78

Guest
Nie wierzę w żaden raj na ziemi.

A tu fragment wywiadu z szejkiem Omarem Bakri Muhamadem:

,,

SZEJK OMAR BAKRI MUHAMMAD: "Zapraszam ich, by przyjęli zwierzchnictwo Allaha. Jeśli jednak tego nie zrobią i wyrzucą mnie ze swojego kraju, podejmiemy przeciw nim walkę. (...) Podstawowa zasada jest tu taka, że życie i mienie innowierców są nam dostępne."
Prowadzący: Szejku Omarze, czym są prawa człowieka w świetle szariatu?
Omar Bakri: Szariat rozróżnia dwa rodzaje praw człowieka: dla muzułmanów i dla niemuzułmanów. Innowiercy zdecydowali, że nie zaakceptują osądów Allaha. Z tego względu nie przysługują im te same prawa co muzułmanom. Niewierni nie są równi muzułmanom. Być może ktoś się z tym nie zgodzi i oczywiście ma do tego prawo. Islam jednak dał prawa człowiekowi po to, by zaspokoić jego potrzeby i zatroszczyć się o jego prawa. Muzułmanie i innowiercy, którzy zawarli rozejm na zasadzie dhimmi są równi w zakresie praw obywatelskich. Państwo islamskie i szariat zaspokoi ich podstawowe potrzeby, takie jak potrzeba schronienia, pożywienia, ubrania, bezpieczeństwa, wykształcenia i opieki zdrowotnej, ponieważ dhimmi znajdują się pod opieką państwa islamskiego.
Jednak równość ta nie oznacza, że jesteśmy tacy sami. To prawda, że niemuzułmanie w państwie rządzonym zgodnie z szariatem nie będą mieć żadnych praw, oprócz tych, które ustanowił dla nich Allah, czyli prawa do swoich przekonań, religii, ubrań i wszystkiego, czego potrzebują obywatele niezależnie od wyznania.
Muzułmaninowi należą się jednak większe prawa i szacunek, ponieważ jest muzułmaninem, a islam jest ponad innymi religjiami, tak więc muzułmanie stoją wyżej niż wyznawcy innych religii, nigdy niżej.
Nie wierzę w równość wszystkich ludzi, ponieważ w oczach Allaha ludzie nie są sobie równi. To on zakazał nam uczynienia różnych ludzi równymi sobie. Na przykład, ja mam prawo ożenić się z chrześcijanką czy żydówką, jednak żyd nie może ożenić się z muzułmanką.
Tak właśnie jest. Nie wzywam do równości. Kiedy jadę do Wielkiej Brytanii czy Europy, nadal przysługują mi moje prawa – moje życie i własność są nienaruszalne. Życie i mienie niewierzących również podlega ochronie na mocy traktatu pokojowego, czy paktu dhimmi. Tak nakazał Allah – albo przyjmiecie taki układ, albo go odrzucicie.
Wafa Sultan: Więc kiedy przyjeżdżasz na Zachód, to uważasz, że jest to ziemia Allaha i chcesz by twoje przekonania miały tu swoje zastosowanie?
Omar Bakri: Tak.
Wafa Sultan: Chcesz dyktować rdzennym mieszkańcom europejskich krajów co im wolno, a czego nie wolno?
Omar Bakri: Zapraszam ich, by przyjęli zwierzchnictwo Allaha. Jeśli jednak tego nie zrobią i wyrzucą mnie ze swojego kraju, podejmiemy przeciw nim walkę. Stosunek między nami a nimi, to albo pakt wierzących w Allaha, albo traktat pokojowy, albo wojna. Podstawowa zasada jest tu taka, że życie i mienie innowierców są nam dostępne. Ich życie i mienie nie jest nienaruszalne. W ich własnym interesie leży zawarcie traktatu pokojowego czy traktu dhimmi z nami. W twoim własnym interesie jako osoby, która otwarcie mówi, że nie wierzy w islam, jest zawarcie ze mną traktatu pokojowego albo paktu dhimmi. Pakt dhimmi jest częścią szariatu, jednak traktat pokojowy nie czyni cię podległą szariatowi. Właśnie tak to funkcjonuje. Albo się z tym pogodzisz, albo czeka nas wojna. Naczelna zasada jest prosta: życie i mienie innowierców jest do dyspozycji muzułmanów.
Prorok Mahomet powiedział nawet: „Zostałem zesłany, by walczyć z ludźmi do momentu, kiedy nie przyznają, że nie ma boga poza Allahem i że ja jestem jego apostołem. Dlatego, jeśli powiedział, że ich życie i mienie są dla niego nienaruszalne, miał na myśli, że majątek i życie niemuzułmanów byłoby dla niego nienaruszalne pod warunkiem, że przyjęliby oni islam, albo traktat pokojowy. Tak więc pożycie z sąsiadami jest regulowane albo przez wiarę albo przez traktat pokojowy, traktat dhimmi, albo jest się w stanie wojny. Tak właśnie przedstawiają się podstawowe relacje między muzułmanami a niewiernymi.
Prezenter: Dziękujemy szejkowi za wypowiedź, która mimo, że długa, pozwoliła nam poznać całościowy obraz sytuacji. Pani doktor, prosimy o komentarz.
Wafa Sultan: Uważam, że tę wypowiedź powinno się zapisać. Szejk tak szczerze i przejrzyście opisał doktrynę islamu, że właściwie nie pozostawia mi pola, by obnażyć ohydną prawdę. Amerykańscy muzułmanie przechwalają się, że pod panowaniem islamu istnieją takie same prawa człowieka jak wszędzie na świecie. Twierdzą, że kobiety w islamie mają takie prawa jak mężczyźni, a innowiercy są równi muzułmanom. Propagują pogląd, że szariat można pogodzić z amerykańską konstytucją. Właśnie dlatego warto nagrać wypowiedź szejka, ponieważ nie próbował niczego ukryć, ale obnażył prawdę o swojej religii eksponując całą jej ohydę.
Zgodnie z nakazami szariatu, jego obowiązkiem jest walka z innymi, dopóki nie uwierzą w jego wiarę. Czy na świecie jest cokolwiek gorszego niż szariat? Czy coś równie okropnego jest narzucane ludziom siłą i przemocą? Kiedy mówimy Amerykanom, że islam rozprzestrzenił się przy pomocy miecza, muzułmanie podnoszą larum, że to nieprawda. Twierdzą, że islam rozprzestrzenił się dzięki tolerancji i wolności słowa. Chcę jednak podkreślić słowa szejka, ponieważ jest on prawdziwym muzułmaninem i zdradził nam całą prawdę o islamie nie pozostawiając żadnych niedomówień. Cały świat powinien uświadomić sobie, jakim zagrożeniem jest doktryna islamu. Powinniśmy z całą mocą walczyć z nią, ponieważ nie możemy zgodzić się na to, by ktokolwiek siłą narzucał nam wiarę w swojego boga.
Do obejrzenia tutaj: http://www.mrctv.org/…/dr-wafa-sultan-exposes-islamic-value…
Tłumaczenie: Gabbie B.
za: euroislam.pl
 
Dołączył
22 Styczeń 2015
Posty
146
Punkty reakcji
0
w tym linku co wczesniej dalas, ze niby islamisci* zabijaja chrzescijan
masz cytaty z biblii

:
"Tych przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach."
Łk 19, 27

«Tak mówi Pan, Bóg Izraela: "Każdy z was niech przypasze miecz do boku. Przejdźcie tam i z powrotem od jednej bramy w obozie do drugiej i zabijajcie: kto swego brata, kto swego przyjaciela, kto swego krewnego"». Synowie Lewiego uczynili według rozkazu Mojżesza, i zabito w tym dniu około trzech tysięcy mężów. Wj 32, 27-28

Mojżesz :
"Jak mogliście zachować przy życiu wszystkie kobiety? (...) Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną." Lb 31, 15-18

"Gdy Pan, Bóg twój, wprowadzi cię do ziemi, do której idziesz, aby ją posiąść, usunie liczne narody przed tobą: Chetytów, Girgaszytów, Amorytów, Kananejczyków, Peryzzytów, Chiwwitów i Jebusytów: siedem narodów liczniejszych i potężniejszych od ciebie. Pan, Bóg twój, odda je tobie, a ty je wytępisz, obłożysz je klątwą, nie zawrzesz z nimi przymierza i nie okażesz im litości." Pwt 7, 1

"Skoro ci je Pan, Bóg twój, odda w ręce - wszystkich mężczyzn wytniesz ostrzem miecza. Tylko kobiety, dzieci, trzody i wszystko, co jest w mieście, cały łup zabierzesz i będziesz korzystał z łupu twoich wrogów, których ci dał Pan, Bóg twój."
"w miastach należących do narodów, które ci daje Pan, twój Bóg, jako dziedzictwo, niczego nie zostawisz przy życiu."
Pwt 20, 13-16

«Ta oto kobieta powiedziała mi: "Daj twojego syna, a zjemy go dzisiaj, mojego zaś syna zjemy jutro". Ugotowałyśmy więc mojego syna i zjadłyśmy go. Dnia następnego powiedziałam do niej: "Daj twego syna, żebyśmy go zjadły", lecz ona ukryła swojego syna». 2 Krl 6, 28-29

"«Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu!»" Ez 9, 5-6

"Każdy odszukany będzie przebity, każdy złapany polegnie od miecza. Dzieci ich będą roztrzaskane w ich oczach, ich domy będą splądrowane, a żony - zgwałcone. Oto Ja pobudzam przeciw nim Medów (...) Wszyscy chłopcy będą roztrzaskani, dziewczynki zmiażdżone. Nad noworodkami się nie ulitują, ich oko nie przepuści także niemowlętom."
Iz 13, 15

Jezus :
"Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz." Mt 10, 34

"Lamek rzekł do swych żon, Ady i Silli: «Słuchajcie, co wam powiem, żony Lameka. Nastawcie ucha na moje słowa:
Gotów jestem zabić człowieka dorosłego, jeśli on mnie zrani, i dziecko - jeśli mi zrobi siniec! Jeżeli Kain miał być pomszczony siedmiokrotnie, to Lamek siedemdziesiąt siedem razy!»" Rdz 4, 23-24


"Wytępisz wszystkie narody, które ci daje Pan, Bóg twój. Nie zlituje się twoje oko nad nimi" Pwt 7, 16

"Skoro ci je Pan, Bóg twój, odda w ręce - wszystkich mężczyzn wytniesz ostrzem miecza. Tylko kobiety, dzieci, trzody i wszystko, co jest w mieście, cały łup zabierzesz i będziesz korzystał z łupu twoich wrogów, których ci dał Pan, Bóg twój"
Pwt 20, 13

"w miastach należących do narodów, które ci daje Pan, twój Bóg, jako dziedzictwo, niczego nie zostawisz przy życiu."
Pwt 20, 16

"I na mocy klątwy przeznaczyli na [zabicie] ostrzem miecza wszystko, co było w mieście: mężczyzn i kobiety, młodzieńców i starców, woły, owce i osły." Joz 6, 21

"Tak mówi Pan Zastępów: (...) idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły" 1 Sm 15, 2-3
*to nie zadni islamisci, tylko agenci jakis obcych wywiadow (akurat tu)
kolejny raz dalas sie oszukac

PS jak myslisz, dlaczego ktos Cie oszukuje?
moze zalezy mu, zebys myslala dokladnie tak, jak teraz myslisz...z hejtem
 
Do góry