Islam - aspekty społeczne, polityczne i kulturowe

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Dokładnie tak robisz, gdyż bycie homo sapiens sapiens jest warunkiem sine qua non bycia terrorystom.
Nie rób zasłony dymnej. Rozmawialiśmy o religii. Przyznaj albo zaprzecz i ewentualnie uzadanij (co jakoś do tej pory ci się nie udało).
Nie jestem, nie pisałem w tym temacie o wojnach jakie się prowadzi z państwami muzułmańskimi, o tym jak się grozi Iranowi, o Palestynie itd tego nie było.

A ja podawałem kontrargumenty, chociaż w zakresie samego faktu ingerencji możemy się zgodzić - też tego nie popieram. Jednak kiedy chcę złapać szerszy kontekst tego to od razu znowu gadasz to samo i tak się kręcimy w kółko.
 

No hay banda.

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2009
Posty
219
Punkty reakcji
4
Nie rób zasłony dymnej. Rozmawialiśmy o religii. Przyznaj albo zaprzecz i ewentualnie uzadanij (co jakoś do tej pory ci się nie udało).
Tak z pisania o religii jako główniej przyczynie zszedłeś do religii jako warunku koniecznego. To jest zasłona dymna.
A ja podawałem kontrargumenty, chociaż w zakresie samego faktu ingerencji możemy się zgodzić - też tego nie popieram. Jednak kiedy chcę złapać szerszy kontekst tego to od razu znowu gadasz to samo i tak się kręcimy w kółko.
Nie pamiętam kiedy pisałeś coś nt ujmując to w szerszym kontekście, nie pamiętam czym miałby być taki kontekst i czy w szerszym kontekście kraje Arabskie nie są jednak napadane. Choć być może coś takiego się pojawiło, ale jak to się ma do tego, że to Arabowie są napadani to ja nie wiem.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Tak z pisania o religii jako główniej przyczynie zszedłeś do religii jako warunku koniecznego. To jest zasłona dymna.
To była bardziej forma propozycji kompromisu. No ale skoro wolisz dalej się kręcić w kółko.
Nie pamiętam kiedy pisałeś coś nt ujmując to w szerszym kontekście, nie pamiętam czym miałby być taki kontekst i czy w szerszym kontekście kraje Arabskie nie są jednak napadane. Choć być może coś takiego się pojawiło, ale jak to się ma do tego, że to Arabowie są napadani to ja nie wiem.

Pytałem się chyba kilka razy - co z tego że arabowie są napadani skoro al kaida ma zasięg globalny? Co do sprawy palestyńczyków mają somalijczycy, azjaci?
 

No hay banda.

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2009
Posty
219
Punkty reakcji
4
To była bardziej forma propozycji kompromisu. No ale skoro wolisz dalej się kręcić w kółko.
To żaden kompromis, to zasłanianie faktu, że nie potrafisz uzasadnić, że religia jest powodem tej walki, więc piszesz o warunku koniecznym.
Pytałem się chyba kilka razy - co z tego że arabowie są napadani skoro al kaida ma zasięg globalny? Co do sprawy palestyńczyków mają somalijczycy, azjaci?
Co z tego, że al kaida ma zasię globalny skoro USA ma zasięg globalny? I co Ty masz do sprawy USAanów?
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
To żaden kompromis, to zasłanianie faktu, że nie potrafisz uzasadnić, że religia jest powodem tej walki, więc piszesz o warunku koniecznym.
Twoja wybiórcza pamięć jest zadziwiająca. Może to przez to że pisałeś tego posta o tak niesprzyjającej porze (czwarta rano)?
Co z tego, że al kaida ma zasię globalny skoro USA ma zasięg globalny? I co Ty masz do sprawy USAanów?
Chodzi o uzasadnienie ich działania tym że napadani są arabowie. Ty na serio tego nie łapiesz czy po prostu piszesz żeby pisać?
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Brutalny dokument filmowy telewizji Al Jazeera. Podejrzani o przynależność do organizacji Boko Haram, która wzywa do przyjęcia prawa szariatu na terytorium Nigerii są likwidowani bez żadnych skrupułów.
http://www.youtube.com/watch?v=tlpZr8IRUcY [Film TYLKO dla ludzi powyżej 18 roku życia]
Jesli ktos nie chce oglądać to tu ma krótki opis:
http://www.muzungu.pl/2010/02/10/tak-nigeria-rozprawia-sie-z-islamskim-fundamentalizmem/muzungu-byl-w-rwandzie/
Tak wygląda walka w Nigerii z organizacjami terrorystycznymi które chcą wprowadzić szariat. Z jednej strony brutalna pacyfikacja, bez sądów z drugiej strony można by rzec "Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie". Czy kiedyś takie sceny czekają Europę?
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Ciekawe jak to jest, że nie doszło jeszcze do podziału kraju...
 

Cvahoo

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
448
Punkty reakcji
6
Wiek
41
Miasto
Preston
Jak podzielić kraj ludniejszy od Rosji, w którym żyje 1/5 mieszkańców kontynentu, gdzie grupy etniczne i języki idą w setki?

Problem religijny w tym wypadku jest nie bardziej istotny od etnicznego i ekonomicznego.

A szariat już obowiązuje w północnej Nigerii. Nie róbcie też z chrześcijan samych ofiar, bo cierpią obie strony, muzułmanie też.
 

paleolobo

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
1 242
Punkty reakcji
10
Miasto
skadinad
Mam nadzieje ze bedziecie sie dobrze "bawic".
http://www.youtube.com/watch?v=bFngwYucVdw&feature=player_embedded
 

No hay banda.

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2009
Posty
219
Punkty reakcji
4
Twoja wybiórcza pamięć jest zadziwiająca. Może to przez to że pisałeś tego posta o tak niesprzyjającej porze (czwarta rano)?
Przeczytałem ostanie parę stron przed tym postem. A wystarczyło się zgodzić, że bycie homo sapiens sapiens jest warunkiem koniecznym.
Chodzi o uzasadnienie ich działania tym że napadani są arabowie. Ty na serio tego nie łapiesz czy po prostu piszesz żeby pisać?
Cały czas piszę, że uzasadnieniem jest to, że są napadani Arabowie.


paleolobo napisał:
Mam nadzieje ze bedziecie sie dobrze "bawic"
Filmu nie obejrzałem, ale za to mam kilka cytatów z tego co propagują europejscy "uczeni":
"na widok islamskiego bydła na ulicach europejskich miast robi mi się niedobrze."

"Ciężko to powiedzieć ,ale jak islam będzie robił to co do tej pory w UE to będziemy mieli tu kolejny holokaust -mam nadzieję ,zę nie będzie to nasz holokaust."

"natomiast roznica pomiedzy polskim a np tureckim wiesniakiem polega na tym ze pierwszemu mozna jego religia zamknac morde (dziesiec przykazan itp) drugiemu natomiast, stosujacego sie do wskazan ich tfuu proroka (siedem mieczy i te sprawy) nie da sie niczego wyjasnic w pokojowy sposob."
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Pytałem się chyba kilka razy - co z tego że arabowie są napadani skoro al kaida ma zasięg globalny? Co do sprawy palestyńczyków mają somalijczycy, azjaci?

loooool logika godna psychopaty w zaawansowanym stadium rozwoju.... aby dostac sie do miodu trzeba wyciac caly las :O......

Co z tego za arabowie sa napadani? Co z tego ze Usa nie zostalo napadniete pomijajac wielce watpliwe WTC ktore nie wiadomo kto uczynil. Sa dowody ze to alkaida? Sa poszlaki ze to rzad USA wieksze niz poszlaki ze to alkaida.

Bawimy sie w relatywizm? Co z tego ze co z tego? :p:p
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
loooool logika godna psychopaty w zaawansowanym stadium rozwoju.... aby dostac sie do miodu trzeba wyciac caly las :O......

Co z tego za arabowie sa napadani? Co z tego ze Usa nie zostalo napadniete pomijajac wielce watpliwe WTC ktore nie wiadomo kto uczynil. Sa dowody ze to alkaida? Sa poszlaki ze to rzad USA wieksze niz poszlaki ze to alkaida.

Bawimy sie w relatywizm? Co z tego ze co z tego? :p:p
Są dowody na to że te marsjański spisek. Ciekawe kto tu ma psychozę?

Po drugie to jest fragment dłuższej rozmowy, który wyciągnąłeś z kontekstu. Sposób działania godny dziecka z zespołem downa.
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Sposób działania godny dziecka z zespołem downa.

A dziekuje

Po drugie to jest fragment dłuższej rozmowy, który wyciągnąłeś z kontekstu.

Ktory ostatecznie sprowadziles do alkaida= cel uswieca srodki...

Psychoza to urojenia. Psychopatia to co innego. Psychopatia to slepota na wszystko inne od tego co sobie zamanilo.

Są dowody na to że te marsjański spisek.

Nie rob z siebie blazna.... Ja na serio ze szukajac dowodow na alkaide juz szybciej zlapie sie watek rzadowy niz cokolwiek innego...
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Proszę. Wiedziałem że ci sie spodoba.

Ktory ostatecznie sprowadziles do alkaida= cel uswieca srodki...

Psychoza to urojenia. Psychopatia to co innego. Psychopatia to slepota na wszystko inne od tego co sobie zamanilo.
Czytałeś? Z tego co widzę to raczej nie.
Nie rob z siebie blazna.... Ja na serio ze szukajac dowodow na alkaide juz szybciej zlapie sie watek rzadowy niz cokolwiek innego...
Fakt ty wystarczysz.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
W tej całej rozmowie chodziło głównie o rolę religii. Przykład z siatką al kaidy miał uzasadnić, że religia ma decydujące znaczenie bo ggdyby nie ona nie było by tej globalnej organizacji. Dlatego sam fakt atakowania niektórych krajów arabskich nie jest sam w sobie powodem istnienia terroryzmu.

Moje wypowiedzi nie miały charakteru imperatyw.
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Przykład z siatką al kaidy miał uzasadnić, że religia ma decydujące znaczenie bo ggdyby nie ona nie było by tej globalnej organizacji

Czy tak wiele trzeba by garstka terrorystow jezdzila od granica do granicy i ogranizowala obozy paramilitarne?

To organizacja zwyczajnych najemnikow...... co w niej takie dziwne? Ze sa religijni? Wielu najemnikow w historii bylo religijnymi by uporac sie z problemem smierci.

Najemnicy sa zawsze globalni.... Nie rozumiem o co kaman z alkaida....
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Czy tak wiele trzeba by garstka terrorystow jezdzila od granica do granicy i ogranizowala obozy paramilitarne?

To organizacja zwyczajnych najemnikow...... co w niej takie dziwne? Ze sa religijni? Wielu najemnikow w historii bylo religijnymi by uporac sie z problemem smierci.

Najemnicy sa zawsze globalni.... Nie rozumiem o co kaman z alkaida....
Bzdura. Jacy najemnicy w historii zrobili to samo co al kaida? Poza tym zawsze globalni być nie muszą (najemnicy), ale to już inna sprawa.
 
Do góry