ireneusz0304 to oszust z allegro

karolinaGDANSK

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Zostałam oszukana przez ireneusz0304 na allegro , zakupiłam kartę play50 , wpłaciłam pieniądze na jego konto, następnego dnia allegro zawiesiło konto sprzedawcy. Wielokrotnie pisałam do niego maile , prosiłam o odpowiedzi , pisałam że rozumię że ma zawieszone konto , że ma problemy z allegro ale żeby chociaż napisał czy wyśle kod czy odda pieniądze. Napisałam wczoraj że udaję się na komisariat to odpisał "cie ku..o zlapie to odechce ci sie policji mam dane i kur..ci spókoju nie dam Po przeczytaniu tego maila aż usiadłam. Pisałam też do allegro , że sprzedający milczy , że jego numer telefonu jest fałszywy (podał numer do starszej Pani z podkarpacia) a sam ponoć mieszka w kujawsko-pomorskim . Dzisiaj napisałam że otrzymałam groźby , wysłałam wszystkie screeny maili do serwisu allegro , wydrukowałam też wszystkie dokumenty i w poniedziałek udaję się na policję , wiem że nie jestem sama , oskarżę Go o groźby i o oszustwo. Uważajcie na niego!!!
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Idź z tym na policję, oczywiście tą groźbę też wydrukuj. Kasę z allegro (z POK) otrzymasz wyłącznie po zgłoszeniu sprawy policji.
Na policję weź ze sobą:
- dowód osobisty (wiadoma sprawa)
- kopię potwierdzenia przelewu
- jeżeli możesz to wydrukuj aukcję w której brałaś udział
- cała korespondencja ze sprzedawcą + wydrukowane emaile otrzymane od allegro (ten potwierdzający, że kupiłaś towar. Tam były też dane sprzedawcy)
 

karolinaGDANSK

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Idź z tym na policję, oczywiście tą groźbę też wydrukuj. Kasę z allegro (z POK) otrzymasz wyłącznie po zgłoszeniu sprawy policji.
Na policję weź ze sobą:
- dowód osobisty (wiadoma sprawa)
- kopię potwierdzenia przelewu
- jeżeli możesz to wydrukuj aukcję w której brałaś udział
- cała korespondencja ze sprzedawcą + wydrukowane emaile otrzymane od allegro (ten potwierdzający, że kupiłaś towar. Tam były też dane sprzedawcy)
Wczoraj napisałam jeszcze ostatniego maila do ireneusz0304, że dzisiaj zgłaszam całą sprawę na policji . Żeby jeszcze przemyślał całą sprawę i wywiązał się z transakcji . Najgorsze jest to że mail potwierdzający że kupiłam towar jest na innej poczcie do której nie mam hasła gdyż bardzo dawno się tam nie logowałam. Napisałam maila do administratora poczty na wp. może uda się odblokować. Zaraz po zakupie napisałam do allegro o zmianę maila. Zmieniłam go przed zawieszeniem konta sprzedającego i przed zalogowaniem się na allegro. Napisałam do niego tez zaraz maila.
 

wparyla

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wczoraj napisałam jeszcze ostatniego maila do ireneusz0304, że dzisiaj zgłaszam całą sprawę na policji . Żeby jeszcze przemyślał całą sprawę i wywiązał się z transakcji . Najgorsze jest to że mail potwierdzający że kupiłam towar jest na innej poczcie do której nie mam hasła gdyż bardzo dawno się tam nie logowałam. Napisałam maila do administratora poczty na wp. może uda się odblokować. Zaraz po zakupie napisałam do allegro o zmianę maila. Zmieniłam go przed zawieszeniem konta sprzedającego i przed zalogowaniem się na allegro. Napisałam do niego tez zaraz maila.



Kupując coś przez allegro zawarłaś umowę cywilno - prawną. Na dobrą sprawę wcale nie musiałaś jeszcze płacić, a sprzedający ma obowiązek przekazać Ci sprzedaną przez niego rzecz. Idź na policję, z dokumentami, dowodem zapłaty, panowie w mundurkach wybiorą się wraz z Tobą to tego gagatka =) jeśli to inne miast bo nie pamiętam, to też się przejdą do gościa. On tak czy siak nie ma wyboru, sprzedał to co sprzedal, od Ciebie tylko zależy czy dostaniesz to do rąk własnych.
 
Do góry