Iphone 5 - pamięć

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Witam.
Myślę nad kupnem nowego Iphone'a w wersji 16gb, jednak nie wiem czy taka pamięć wystarczy na podstawowe rzeczy tzn. kilka filmów, zdjęcia, ebooki i kilkanaście płyt muzycznych. Wersja 32gb jesz o wiele droższa więc zastanawiam się czy dołożyć do tej większej pamięci, czy może będę w stanie się zadowolić się szesnastoma giga?

Pozdrawiam.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Jeśli masz zamiar oglądać filmy w HD to naprawdę nie radzę 16gb. W połączeniu z muzyką i zdjęciami może to dać nieciekawy efekt. Jeśli natomiast nie boisz się tego że biblioteki filmów na pewno nie stworzysz, a będziesz np. trzymał po 2-3 to myślę że wystarczy i 16gb.
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Pytam dlatego, ponieważ obecnie mam telefon nokia e7 z pamięcią 16gb i wystarcza na zdjęcia, muzykę i kilka filmów, a nie wiedziałem jak to się ma w porównaniu do popularnego Iphone'a. Nie wiem dlaczego nie ma w tym modelu slotu na kartę pamięci...
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Po to abyś zapłacił więcej. :)Gdyby zamontowali slot to wiadomo że w przypadku braku miejsca kupiłbyś kartę pamięci o wybranej przez siebie wielkości, a producent telefonu nic by na tym nie zarobił. A tak masz wybór - albo małe 16gb, albo przepłacone 32.

Jeśli na E7 się mieściłeś to tutaj będzie tak samo, te same dane nie zaczną nagle zajmować 2x więcej miejsca. Przy dobrym zarządzaniu pamięcią da się spokojnie zmieścić na tych 16gb, jeśli chcesz mieć spokój - no cóż... w grę wchodzi tylko wersja 32gb. Problemem może być też to jeśli masz zamiar grać w jakieś gry. Niektóre produkcje są takie że zajmują ledwie kilka MB, a są też takie które potrzebują po 1-2gb dodatkowych danych.
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Dzięki za pomoc, chyba jednak zdecyduję się na ekonomiczniejszą opcję. Znając siebie to i tak pewnie za rok coś nowego mi wpadnie w oko i wtedy się mogę ewentualnie martwić, jeszcze raz dziękuję za fachową opinię ;)
 
Do góry