IP z maila.

Meredith

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2010
Posty
249
Punkty reakcji
26
Miasto
Gdzieś między jutrem, a wspomnieniem ...
Nie wiem, czy zakładam ten temat we właściwym dziale. Jeśli nie - proszę o wyrozumiałość i przeniesienie.

Potrzebuję uzyskać numer IP z adresu mailowego. Mail jest na Onecie. Znajomy poradził odczytać IP z kodu źródłowego strony - włączyłam go, lecz nie znalazłam tego, co potrzebuję.
Proszę o podpowiedzenie najprostszego możliwego sposobu. Takiego, z którym poradzi sobie nawet blondynka ;)
Z góry dziękuję :)
 

Wesoły Roger

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
15
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Tu i tam
Nie można sprawdzić adresu tylko po adresie poczty elektronicznej .Można natomiast dowiedzieć się z jakiego adresu IP został wysłany e-mail.
W każdym liście są zapisane informacje skąd był wysłany, przez jaki serwer poczty i wiele innych. Jeżeli używasz Outlooka to: otwórz jakąś wiadomość; następnie Widok; Opcje... i tam jest wszystko zapisane w oknie Nagłówki internetowe.
 

Wesoły Roger

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
15
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Tu i tam
ale jeżeli aż tak bardzo Ci zależy na odczytaniu tych wiadomości,zawsze możesz utworzyć przecież w Outlooku profil,a potem go usunąć :)
ustawienia poczty do programów pocztowych powinni Ci przesłać na skrzynkę pocztową zaraz po założeniu konta :)
 
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
73
Punkty reakcji
3
Wiek
25
Miasto
Małopolska
IP możne pobrać tylko policja albo moderator strony (gdy coś poważniejszego przeskrobiesz) a w innym przypadku nie można.

Adresem IP można sprawdzić przecież adres zamieszkania.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
IP możne pobrać tylko policja albo moderator strony (gdy coś poważniejszego przeskrobiesz) a w innym przypadku nie można.

Adresem IP można sprawdzić przecież adres zamieszkania.

IP jest adresem publicznym uzyskanie czyjegoś adresu to kilka chwil. Znam twój adres IP. Zaczyna się na 188. Czy według ciebie złamałem prawo ? Głupoty wypisujesz. Znam adresy IP wszystkich moich znajomych - są ze mną w sieci LAN - według ciebie łamię prawo. Przez adres IP można sprawdzić adres zamieszkania ale tylko bardzo rzadko ten adres pokrywa się z rzeczywistością. Co do adresu IP z maila, gdzieś miałem program o nazwie MailTracker czy jakoś tak który pozwala na zlokalizowanie miejsca z którego został wysłany mail. @Meredith jeżeli jesteś zainteresowany to poszukam płyty z tym programem i sprawdzę jak on dokładnie działa i czy jest wiarygodny.
 

Wesoły Roger

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
15
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Tu i tam
co do tego,że przez IP można poznać czyjś adres... geolokalizacja nie daje takich wyników,żeby z dużą dokładnością dowiedzieć się z skąd jesteś... zresztą,mając zmienne IP można utrudnić wyszukiwanie informacji o miejscu w którym jesteś,ale to nie znaczy,że jesteś wtedy w sieci anonimowy... anonimowość w sieci to mit ;)
 
Do góry