INTERNET

Status
Zamknięty.

szymekPL

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
90
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
WueLKaPe
mam pytanko
moj kuzyn ma interenet bezprzewodowy i wiem ze nie moze grac w gry MMO bo ma ograniczenie pobierania 1GB
czy bedzie mogl rozmawac przez skype i interenet mu drastycznie nie zwolni jak przy grze
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Chyba raczej nie. Wg. mnie jest to niemożliwe. Może co prawda próbować obniżyć jakość dźwięku i nie używać kamery ale nie wiem czy to coś da.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
To zależy od czasu rozmowy ale myślę że tak. Choć to z kolei zależy od szybkości łącza. Jednak wydaje mi się żę powinno działać w miarę płynnie.
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Internet zwolni. Jak bardzo, tego Ci nie powiem, jeśli nie powiesz jaką ma prędkość.
Pamiętaj o tym, że rozmowa to tak jakby równoczesne ściąganie i wysyłanie pliku z zapisanym dźwiękiem. Jest on dobrze kompresowany, ale mimo wszystko, nie jest malutki.
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Standardowo 1 mb.. może we Francji.
W Polsce masa ludzi ma 512, a zdarzy się też taki, który ma 256. Spotkałem nawet kilka osób, które łączyły się z netem dialogowo.
Obciążenie jest. Pewne, że przy 4mb go nie zauważysz, ale przy równym lub mniejszym niż 1mb jest to widoczne.
Szczególnie przy necie radiowym (który pewnie jest od jakiegoś mniejszego dostawcy).
 

8-) LoL (-8

Farciarz
Dołączył
28 Luty 2007
Posty
1 039
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Laskowice Pomorskie
Co do neta radiowego to się z Tobą nie zgodzę:) Sam mam 1mb od małego dostawcy i wszystko śmiga bez zarzutu, nawet w czasie deszczu jest ok. Rozmawiam przez TS'a podczas gry i wszystko śmiga;) Z radiówką zależy jak trafisz, jak masz admina chu*a (przepraszam), co ma wszystko gdzieś i tylko kasę chce trzepać to lipa, jak trafisz na takiego jak ja to jest git;) Jak ja bym miał ograniczenie do 1GB to chyba bym się zabił;).
 

Rozdos

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2009
Posty
474
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Polska
Tak używając skype zwolni się szybkość internetu, jeśli dodatkowo będzie korzystał z kamery będzie jeszcze gorzej. Skype z kamerą do dobrej jakości obrazu i dźwięku potrzebuje int 512mb. Jeśli ma internet bezprzewodowy z sieci komórkowej to będzie jeszcze gorzej bo często prędkość zmienia się i następują zerwania połączeń bynajmniej tak jest w erze.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
bezprzewodowy w ogóle nie nadaje się do takich zabaw jak skype czy gry online...
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Nie chcę się kłócić ale nie masz racji.
 

anioł

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
Tylu jest dostawców i nie może sobie podłaczyć normalnego netu bez chorych limitów i z mizerną szybkoscią(net od ery taki jest czytałem juz na wielu forach)
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
Chyba raczej nie. Wg. mnie jest to niemożliwe. Może co prawda próbować obniżyć jakość dźwięku i nie używać kamery ale nie wiem czy to coś da.
Nie chyba tylko tak.Na laptopie na bezprzewodowy,i skype i jakoś mi nie przerywa.
Tylu jest dostawców i nie może sobie podłączyć normalnego netu bez chorych limitów i z mizerną szybkością(net od ery taki jest czytałem juz na wielu forach)
Może akurat nie może założyć normalnego internetu.Może mu się nie opłaca?Nie pomyślałeś o tym? :phi:
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Nie chyba tylko tak.Na laptopie na bezprzewodowy,i skype i jakoś mi nie przerywa.

Może akurat nie może założyć normalnego internetu.Może mu się nie opłaca?Nie pomyślałeś o tym? :phi:


A skąd wiesz że ma tego samego dostawcę ? Skąd wiesz że siła sygnału jest taka sama jak u ciebie? Takie porównania są bez sensu bo nigdy nie uwzględnisz wszystkich czynników które wpływają na jakość połączenia. Więc to że u ciebie działa dobrze i "nie przerywa" wcale nie oznacza że u niego też będzie.
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
A skąd wiesz że ma tego samego dostawcę ? Skąd wiesz że siła sygnału jest taka sama jak u ciebie? Takie porównania są bez sensu bo nigdy nie uwzględnisz wszystkich czynników które wpływają na jakość połączenia. Więc to że u ciebie działa dobrze i "nie przerywa" wcale nie oznacza że u niego też będzie.
Chyba bywam u niego i robiłem m komputer to chyba wiem jakiego ma operatora.Może i jest bez sensu ale chyba to forum polega na mówieniu i opowiadaniu swoich historii.Ale mniejsza z tym. :phi:
 
Status
Zamknięty.
Do góry