Internet w szkołach... Czy to nie za daleko poszło?

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Sam sobie zostań konfidentem :(


Co do pytania nadal aktualne lub dyras w budzie powinien z tym coś zrobić i po kłopocie i temat można zamknąć :).
 
V

Vaffik

Guest
Kaznodzieya napisał:
Sam sobie zostań konfidentem
Honorowo-godnościowo???
Wybacz! Czasami się zapomnę - ten świat taki Frajerowo-konfiturowy!

Co do neta to powinno być w przepisach bo tym będzie się zasłaniał dyrcio! Wiadomo... Będzie siłownia, będzie net to i łądniej szkoła wygląda i więcej uczniófff się zgarnie a uczeń to $$$€€€
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Dziwie się że skoro jest taka sytuacja dyrekcja nic nie robi. Może jest jaki prikaz z góry aby nie blokować dostępu do sieci w ramach "edukacji" ?
 
V

Vaffik

Guest
Pewnie że jest. Malo to Facebook prawników ma? Zaraz by się przyrąbali z prawami wolnej konkurencji z tekstem że NK może a oni nie...
Często w życiu bywa tak że... by pozbyć się DIABŁA z chaty to trza go do tej chaty wpuścić.
A z drugiej srony co tam obchodzi dyrka jakiś uczeń dzisiaj...
 

Heria

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2015
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
Ja jestem lekko przerażona. Mój bratanek ma telefon, w którym w ogóle nie ma wykupionego pakietu z netem (tak, tak się jeszcze da ;)) Tyle tylko, że szkoła posiadając elektroniczne dzienniki musiała założyć sobie wifi, do którego dostęp mają także uczniowie. Ja się pytam, nie można było zastrzec sieci? Po co to otwierać dla każdego. Nie wystarczy tej cyfryzacji?
 
M

MacaN

Guest
Heria napisał:
Ja się pytam, nie można było zastrzec sieci? Po co to otwierać dla każdego. Nie wystarczy tej cyfryzacji
Coś Ty, z internetem wzrośnie liczba dobrze napisanych klasówek, to sukces nauczycieli :)
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Nudzą trochę takie dyskusje to tak jak z nożem - można nim ratować zycie, obrać jakbłko itd, albo zabić.
 

hermanN

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
Vaffik napisał:
Facebook...
Internet...

Miały pomagać, kształcić, łączyć...
tymczasem ...
niszczą i dzielą

Mam na myśli relacje międzyludzkie!

Nie wiem co sądzi na ten temat cały ogół - lecz moim zdaniem zbyt daleko to poszło i jeśli nic nie zaczniemy z tym robić... to za kilka lat będziemy mieli poważny problem...

Opieram się tu na przykładzie głośnego samobójstwa 14-sto latka o którym głośno w mediach! Na tym przykładzie konkretnie a zarazem kilku innych. Szlak mnie dosłownie trafia gdy słyszę że jakaś szkoła udostępnia uczniom WIFI. Siedzą sibie dzieciaczki i komentują aktualny żywot. Czym stał się facebook?
Miejscem nagonki człowieka na człowieka?
Miejscem kompletnej bezkarności?
Miejscem wyprutym z uczuć, szacunku, dystansu, uczciwości, godności i honoru?

Popatrzcie na wpisy młodych ludzi dot. śmierci tego chłopaka. Gdyby wpisów było kilka - nic bym nie powiedział lecz było ich setki!
Świadczy to tylko o tym iż w danym kręgu uzbierało się prawie 100% krety-nów!

Z roku na rok jest coraz gorzej. Nie dostrzegamy tego czy ... nie chcemy?
Ze wszystkiego trzeba UMIEĆ korzystać,... ot cała filozofia
 

Leonardo7

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2015
Posty
84
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Płock
Nie wpadajmy w paranoję... Nie można zakazywać wszystkiego co jest potencjalnym zagrożeniem. Edukujmy, nie zakazujmy. Ludzie sami chcecie odbierać sobie i innym wolność. Nawet w tak prozaicznych sprawach
 

Przemo Wipler

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
97
Punkty reakcji
4
Internet w szkołach Jak najbardziej I tak od tego nie uciekniemy. Trzeba tylko pilnować uczniów aby całymi lekcjami filmów nie oglądali. My graliśmy w karty na lekcjach Dziś będą dzieciaki grały na komórkach. Dużą rolę ma nauczyciel Tak jak kiedyś
 
Do góry