instalacja sterowników ATI na Mandrivie 2007.1 Spring

Raven241

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Mam w kompie zainstalowany System Mandriva Linux 2007.1 Spring i chcę na nim zainstalować stery do mojej karty grafcznej Radeon X-700 Series 256mb. Stery pobieram ze strony:
http://www.ati.com/support/driver.html - wybieram swoją wersję Linuksa oraz kartę po czym zaczynam pobieranie. To co pobiorę jest plikiem *.run a opisy które spotykałem traktują o instalacji sterowników w paczce *.rpm. Może mi ktoś wytłumaczyć jak te stery zainstalowac?
Zmieniałem końcówkę na .rpm ale to nie pomaga. Robiłem zgodnie z wieloma poradnikami ale mi nie wychodzi... kiedyś jak używałem Mandrivy 2006 to udało mi się zainstalowac sterownik, a już na 2007 nie mogę. ;/
 

kim42

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
460
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
woj. świętokrzyskie
Nie należy zmieniać końcówki, tylko otworzyć konsolę w miejscu, gdzie są sterowniki, następnie przełączyć się na administratora (komenda su) i choćby metodą "przeciągnij i upuść" przeciągnąć i upuścić plik do konsoli. Jeżeli konsola napisze, że nie ma praw dostępu, czy coś takiego, to należy je nadać (graficznie można to zrobić poprzez "właściwości" pliku w menu prawego przycisku myszy).
 
Do góry