Informatyka

kitka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
131
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z komputera
Hej! Właśnie zaczęłam chodzić do 1 LO. W planach chciałabym studiować Informatykę we Wrocławiu (ewentualnie matematykę). Wiem, że rok temu nie trzeba było zdawać matury z informatyki, ale teraz doszły do mnie informacje że się coś zmieniło trzeba. Nic ne rozumiem bo jedne informatce mówią tak a inne tak. Z wziązku tym bardzo proszę o o pomoc. Po za tym maturę trzeba pisać z fizyki i matematyki rozszerzoną? A z Angielskiego i Polskiego podstawową?Kompletnie się w tym nie oriętuje. Proszę pomóżcie...
 

adinho16

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
541
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
z tamtąd
Najlepiej sprawdź sobie na stronie uczelni. Wybierasz się na Pwr ? Mozliwe ze się tam spotkamy :p Raczej nie trzeba zdawać informatyki (poza tym mało ludzi w tym kraju jest w stanie ją zdać) , wystarczy fizyka i matma rozszerzona (choć i one do łatwych nie należa).
 

kitka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
131
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z komputera
Dzięki za pomoc. Prawdopodobnie na Politechnikę, albo na Uniwersytet wrocławski. To może się spotkamy.
 

bledny

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włocławek
w tym roku dostałem się na PWr na informę (EKA), ale zrezygnowałem na rzecz PW :)
dostać się wcale nie tak trudno. wystarczy (jak to na politechnice) matematyka i fizyka w rozszerzeniu. i to największe ma znaczenie. poza tymi przedmiotami brane są pod uwagę oceny z matmy, fizyki, informy i angielskiego oraz dodatkowe rzeczy (jak Studium Talent, na które serdecznie zapraszam. zdane na 4+ pozwoliło mi na dodatkowe 30 pkt podczas rekrutacji... mimo, że do Wrocławia mam 240 km... wystarczy umówić się z dziekanem ;) zdane na 5 daje 40 pkt a 6 bodajże indeks... gdybyś była chętna, opiszę Ci więcej co i jak)
a co do informatyki, polecam jednak politechnikę. od razu rzucą Cię na głęboką wodę (a nie powolutku jak na uniwerku i matematycznie) ale poziom kształcenia jest zupełnie inny i zupełnie inaczej wygląda to od strony praktycznej (w końcu informatyka jest teoretyczna tylko do momentu gdy wcielimy ją w życie... prawda? ;))

PS zależy też, czy wolisz IIZ (nacisk na programming) czy EKA (elektronicznych rzeczy więcej, ale za to ciekawsza strona i dużo bardziej przydatna, na PWr zaś imo lepsza od IIZ).
 

cybuch

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
Widze, ze jest tu kilka osob orietujacych sie troche w temacie. Mam w zwiazku z tym mam pare pytan..

Ucze sie w II LO w klasie matematyczno-informatycznej, fizyka w mojej szkole nie stoi na zbyt wysokim poziomie wiec ciezko bedzie ja zdac na poziomie podstawowym, a co dopiero na rozszerzonym.. :/ i teraz pytania:

1.Czy aby dostac sie (np na Politechnike Poznańska) na wydzial informatyki i zarzadzania koniecznie trzeba zdawac mature z fizyki?

2.Jezeli nie fizyke to co? (Matematyka rozsz., Angielski rozsz., Polski pdst. i co dalej?)

3.Co myślicie o Politechnice Poznańskiej?

Z gory dziekuje za odpowiedzi na moje pytania
Pozdro
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
ad 3 duże wymagania, sporo materiału i ciężko jest.

ad 1 i 2 zobacz w wymaganiach za co daja punkty w rekrutacji to sie dowiesz co sie opłaca a co nie.
 
Do góry