INFORMATYKA... po raz kolejny - KALKULATOR SIECIOWY IP

dihenbahen

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2009
Posty
63
Punkty reakcji
1
A więc...hm... życie jest ciężkie i... --> informatyka też :mruga:

Moje zadanie polega na stworzeniu kalkulatora sieciowego IP, który :
- ma mieć minimum (3 lub 3,5) funkcji,
- ma poprawnie działać w zakresie klasy C adresów IP (klasa B dla chętnych),
- na podstawie podanego adresu IP kalkulator pokazuje do jakiej klasy należy dany adres, pokazuje adres maski default’owy, jego postać binarną, dziesiętną, adres sieci, adres rozgłoszeniowy,
- następnie zmieniając ilość ( pożyczając) bitów w masce, lub określając liczbę podsieci, lub określając liczbę hostów w danej podsieci- określamy pulę adresową każdej podsieci, jej adres podsieciowy i rozgłoszeniowy

Mało tego (to najbardziej boli):
- to są wymagania minimalne dla każdego kalkulatora, który ma poprawnie działać w zakresie klasy C adresów (ocena 3,5 plus/minus za estetykę wykonania), na ocenę bdb poprawnośc działania w zakresie klasy B i C
-
przy zaliczaniu kalkulatora konieczność pokazania kodu i wyjaśnienie jego działania (linijka po linijce)

TECHNOLOGIA WYKONANIA DOWOLNA : Pascal, C, Exel, Access, Visual_basic, Delfi, PHP itp.

Nie chodzi mi o to by, ktoś to za mnie wykonał (bo byłoby to nadużywaniem Waszej dobroci :sexy:). Proszę jedynie o jakieś wskazówki co do wykonania, od czego mam zacząć, w jakim programie jest to najprościej zrobić (język HTML ??) i później wytłumaczyć. I takie pytanie, czy w Excelu da się to rzeczywiście wykonać, czy jest to niemożliwe (bo padło takie pytanie na zajęciach)?
Czy trzeba zacząć uczyć się od podstaw, by to wykonać ? Może miał ktoś kiedyś podobne zadanie do wykonania i wie o co kaman <_<





Termin oddania: 12.01.2010 r., poprawka (pięć dni później) 17.01.2010 r. -->LOL
 
Do góry