Informatyka?Automatyka?Robotyka?

HBFS

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam.

Tak jak w temacie, co polecacie? Jakie specjalizacje? I co najwazniejsze co po tym, gdzie i za ile mozna pracowac ;) Tylko nie chodzi mi tutaj o odpowiedzi typu wszedzie. Bo co np po automatyce wszedzie moze byc w jakims zakladzie na lini produkcyjnej za 600 zl a to teraz niewiele osob chce robic. Konkrety :p

PS: Jesli poelcacie kierunek bylbym wdzieczny rowniez za odpowiedz na ktorej uczelni, wiadomo zaplecze kadrowe i technologiczne tez sie liczy BB)
 

adinho16

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
541
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
z tamtąd
Tez byłbym zainteresowany tego typu kierunkami. Zdawałem na maturze fizyke rozszerzoną i matme. Byłbym wdzieczny gdyby ktos mi doradził kierunek :))
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
jak już w tych kierunkach sie krecicie to zaproponuję mechatronikę to takie połączenie wszystkiego po trochu
 

Tassadar

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2007
Posty
105
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Kraków
Wszystkie te kierunki są dobre. Ja też się właśnie waham między infą stosowaną a automatyką i robotyką na EAIE na AGH (największe zmartwienie to się dostać :)).
Najlepiej sprawdź rozkład materiału na danym kierunku i wybierz ten, na którym są przedmioty które cię interesują lub ci się najbardziej podobają.
A specjalizację i tak wybierasz po kilku semestrach więc będziesz miał czas na zastanowienie.

Adek17- masz trochę racji z tą mechatroniką, teraz nie potrzebna jest rozległa, ale bardziej ogólna wiedza o danym problemie lecz są poszukiwani pracownicy bardzo dobrze przygotowani z jednej specjalizacji.
 

Andrew575

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2008
Posty
346
Punkty reakcji
1
Ja polecam informatykę. Nie ma tam fizyki tyle i takich róznych pierdół jak na automatyce czy robotyce.
Zakuwasz matme i zaliczasz semestry.

A na automatyce czy mechatronice są cuda na kiju... Na początku niby fajnie ale potem jakieś rysunki techniczne na kartonach A1 i lataj teraz z takim kartonem na uczelnie... A praktyki to już w ogóle szok.

W ogóle to uważam że po infie jest więcej pracy i są lepsze oferty... Po tamtych kierunkach to właśnie można wylądować gdzieś w jakiejś fabryce jako zwykły robal...
 

Sydney

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Faktycznie, wszystkie kierunki, które rozważasz są dobre, ale gdybym był na Twoim miejscu wybrałbym Informatykę. Kierunek cały czas bardzo przyszłościowy i bezrobocie nie grozi :) W Polsce, ludzie z branży IT legitymują się obecnie najwyższą medianą wynagrodzeń spośród wszystkich zatrudnionych.. i wskaźnik ten cały czas rośnie.

Plusem Informatyki jest również to, że już w trakcie studiów możesz znaleźć całkiem dobrą pracę, natomiast minusy to, to że siedzisz cały czas przy kompie oraz, że na dłuższą metę praca może stać się nudna...
 

Andrew575

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2008
Posty
346
Punkty reakcji
1
Informatyka...

A co do uczelni to odradzam Politechnikę łódzką... W ogóle czy jest tam jakiś wykładowca które niema wady wymowy?!
 
Do góry