Informatyk zapotrzebowanie?

rumun1026

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2007
Posty
89
Punkty reakcji
0
Właśnie dostałem się na informatyka i chciałbym się zapytać czy teraz jest zapotrzebowanie na informatyków??
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Jak na dzisiaj to bardzo dobrze płatny zawód ale czy jest duże zapotrzebowanie to niestety nie wiem.
Kiedyś było na pewno zapotrzebowanie ale teraz się niestety nie orientuję.
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Jest duże. Kiedyś rozmawiałam z kobietą, która orientuje się w zapotrzebowaniu na rynku i mówiła mi, ze na informatyków jest duże i jeszcze przez dłuższy czas na pewno będzie. Poza tym dobrze płacą ;>
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Jest i to bardzo duże. Dziś większość rzeczy opiera się na Informatyce.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Jak będziesz dobry to Cię wszędzie przyjmią...

Dostałeś się na studia czy do Technikum na kierunku informatyka?
 

rumun1026

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2007
Posty
89
Punkty reakcji
0
Na razie do Technikum informatycznego na studia mam jeszcze czas.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Można wiedzieć w jakim mieście?:p Ja jestem na tym kierunku w Katowicach...

Że się tak wyraże, taka informatyka jak z koziej dupy trąbka :p
 

beniamin

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
134
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
No właśnie, skąd?
Zależy czy będziesz dobry (jak będziesz zły to możesz w szkole uczyć) i jaką specjalność sobie wybierzesz, jednak ogólnie nie powinno być problemu z pracą 2-3k. Oczywiście jak się postarasz to i nawet 5-10k wyciągniesz, ale nie na początku i musisz być już dobry.
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Jak będziesz dobry to Cię wszędzie przyjmią...
guzik prawda ;)

Dziś informatyka tak się rozrosła, że samo pojęcie 'informatyk' niewiele znaczy. Możesz być administratorem sieci, grafikiem, programistą i tak dalej.
Na rynku można zauważyć rosnące zapotrzebowanie na specjalistów, a nie na informatyków ogólnie.

I szczerze mówiąc - coraz mniej znaczy dyplom uczelni. Informatyka rozwija się niezwykle szybko, tak więc uczelnie nie są wstanie uczyć najnowszych rzeczy.
Tak więc firmy nie poszukują osób z dyplomem, a z doświadczeniem. Znacznie więcej od papierka znaczy portfolio.
 

MRhubert

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
22
Punkty reakcji
0
guzik prawda ;)

Dziś informatyka tak się rozrosła, że samo pojęcie 'informatyk' niewiele znaczy. Możesz być administratorem sieci, grafikiem, programistą i tak dalej.
Na rynku można zauważyć rosnące zapotrzebowanie na specjalistów, a nie na informatyków ogólnie.

I szczerze mówiąc - coraz mniej znaczy dyplom uczelni. Informatyka rozwija się niezwykle szybko, tak więc uczelnie nie są wstanie uczyć najnowszych rzeczy.
Tak więc firmy nie poszukują osób z dyplomem, a z doświadczeniem. Znacznie więcej od papierka znaczy portfolio.
zgadzam sie z tym.i pragne dodac ze narazie jest "zapotrzebowanie" ale to kwestia czasu bo jak ludzie ida tabunami na informatyke
to niedługo bedzie taka konkurencja ze tyklo ci z najwiekszym doswiadczeniem beda mieli robote a reszta hołoty na bedzie na bezrobociu
 
Do góry