"Iluzjonista"...

Eadgyth

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Poznań
Moja najlepsza przyjaciolka, naprawde totalna kinomanka, wyciagnela mnie ostatnio do kina. Jeczala do telefonu, ze musi koniecznie obejrzec "Iluzjoniste", a sama nie chce. No i poszlysmy. Jak nigdy nie sprawdzilam nawet o co chodzi. I moze dlatego ten film wydal mi sie tak wciagajacy.
Nie tylko aktorzy (w tytulowej roli E. Norton, partneruje J. Biel), nie tylko scenografia i efekty zadziwily mnie. Naprawde pozytywne bylo to, ze wlasciwie koniec filmu uswiadamia nam jak bardzo prezentowana historia stala sie iluzja tytulowego bohatera.
Ja odebralam go naprawde pozytywnie, na podobnej zasadzie co niegdys Poirota, gdzie nic nie bylo tym czym zdawalo sie byc..
Czy ktos z Was widzial juz ten film? Jakie wrazenie zrobil na Was?
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
oglądałam, jakieś 2 miesiące temu.. no, bajkowy film;) ładnie zrobiony, historia przeciętna, ale miłe to dla oka :D
jeśli chodzi o filmy o podobnej tematyce, to polecam bardziej "Prestiż" w reż. Ch. Nolana (z Ch. Bale'em i H. Jackman'em), myślę, że jest jeszcze ciekawszy niż "Iluzjonista" ;)
 

nestO

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
87
Punkty reakcji
0
Szczerze mówiac to spodziewałem sie po tym filmie czegos wiecej, tylko koniec zaskakuje reszta jest raczej przewidywalna. Bardzo dobrze dobrani aktorzy. Norton pasuje tu jak ulał :) . Fabuła - oklepana (szczególnie poczatek), gdyby nie ta intryga to powiedziałbym ze nudna. Moim zdaniem lepiej jest wybrac sie na Labirynt Fauna, ale zdania sa różne :D
 

ewcia_mat

pracoholiczka
Dołączył
4 Wrzesień 2006
Posty
807
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kielce
ja jestem swiezo po obejrzeniu filmu :)
kolo pol godziny temu go ogladalam :)
na poczatku malo mnie zainteresowal, potez z czasem wciagal mnie coraz bardziej.
a zakonczenie swietne i zaskakujace :)
nie spodziewalam sie ze tak to sie zakonczy ale podobalo mi sie :)
no i sam fakt tego ze w filmie nie wyidealizowali iluzji ze to cos rzeczywistego nie dajacego sie wyjasnic,
tylko pokazali ze iluzja jest iluzja i wszystko ma swoje wytlumaczenie.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Jest w tym filmie cos niezwykłego, widz (przynajmniej sceptycznie nastawiony) zaczyna sie interesować fabułą , która co tutaj dużo mówić jest genialna. Początkowo wydaje sie że będzie to nudne kino, jednak zwroty akcji są tutaj tak skonstruowane, iż za każdym razem gdy wiemy już co nastąpi dalej, następuje zwrot akcjo o 180. Koniec jest powalający, i to nie dlatego że czujemy sie już oszukani do końca (bo taki zabieg ostatnio często pojawia sie w kinach), ja na scenie "dworcowej" zrozumiałem o co chodziło... Reżyser pokazuje niedowiarkom takim jak ja że iluzja to cos więcej niż cyrkowa sztuczka. Iluzja to pokazanie perspektywy, której bez pomocy magika nigdy byśmy nie poznali. Polecam:)
 

Boyan

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2006
Posty
502
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
z koszmarów !!!
Iluzjoniste mam ale nie widzialem.
Ogladalem za to Prestige, i szczerze mowiac nie bardzo zaczailem za pierwszym razem o co chodzilo... hehe!
Iluzionista podobny jest moze do Prestige? tez trzeba sie zastanawiac co i jak? latwy do zrozumienia? :D
 

Magic_Gladiator_90

Odmieniec
Dołączył
27 Grudzień 2006
Posty
1 038
Punkty reakcji
1
Miasto
haaaj
Ja juz ogladalem dosc dawno. Niewiem dlaczego premiera w polsce byla tak pozno... Wedlug mnie film genialny! NIby wydaje sie ze wiesz co sie wydazy a tu zonk :p Koniec byl najlepszy.
 

Eadgyth

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Poznań
Wlasnie sie zastanawiam, jakie tam mogly byc niedociagniecia... No, film widzialam z gorka tydzien temu [tak mysle... ;)], ale nie sadze, zeby mi sie nie ulozylo wszystko w calosc.
I niewazne, ze nie cierpie po prostu Jessici Biel i Nortona [Edwarda, oczywiscie...], fabule zbudowano genialnie...
 

Piotr

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
1 005
Punkty reakcji
0
Film świetny... przedewszystkim na początku wydaje się prosty z łatwiutką do roztrzygnięcia fabuła.. Lecz z czasem zauwarzamy ciekawe zwroty akcji. Widzimy wspaniała iluzje, zachwyt ludzi, wielką miłość głównych aktorów oraz idealną intryge wyonaną tylko dlatego aby prawdziwa miłość mogła przezwyciężyć chęć władźy zniszczonego do samego cna księcia. Uwielbiam ten film za fabułe, za tematy które porusza oraz za to, że dopiero koniec uświadamia nam całą prawde którą głosi film.
 

Eadgyth

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Poznań
Musze powiedziec, ze od poczatku koniec wydal mi sie oczywisty. Ale droga, ktora zmierzal ten film nieco namieszal mi w glowie. Zwlaszcza te zaburzenia chronologii wydarzen... W kazdym razie fakt, ze tak sie skonczyl powiedzmy "ta droga" mnie zaskoczyl i to zaskoczyl calkowicie pozytywnie! Mojemu kolezenstwu wprawdzie nie polecalam tego filmu, ale mysle, ze "przyjmie sie" u nas w kinach... :)
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Mi się najbardziej spodobało ogólne przesłanie - "że to miłość jest największą magią" :)
 

Peps

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2007
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
From Nowhere
Film naprawdę ciekawy.
Ale muszę się zgodzić z fikumiku, że jest kilka (ale nie mnóstwo) drobnych niedociągnięć lecz natury czysto technicznej. :)
Pomimo tego zaskakujące zakończenie (chyba wg. wszystkich) i interesująca fabuła. Ogólnie polecam. :eek:k:
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
Filma bardzo dobry 7/10...aktorstwo, fabuła, klimat..wszystko ok...prawde mówiąc rozwiązanie akcji mnie zaskoczylo..

jednak mam pewien niedosyt...otóz wielka szkoda, ze reżyser podał na koniec rozwiązanie widzowi na tacy..owszem było ono troche zaskakujące, jednak zabraklo tego czegoś, co mam na końcu "Prestiz"..zabrakło tajemnieczości, niedopowiedzenia, pobudzenia widza do stworzenia własnej interpretacji..za to jednak minus..ale ogólnie obejrzalem i jestem zadowolony...
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Wuyeq ty zawsze szukasz dziury w calym... :p
nie widziałam Prestiżu, więc porównać nie mogę
zakończenie musiało być zamknięte - Amerykanie nie lubią otwartych (patrz jak potraktowali "Katedrę" - za dużo możliwych interpretacji na amerykańskie głowy)
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
Wuyeq ty zawsze szukasz dziury w calym... :p
nie widziałam Prestiżu, więc porównać nie mogę
zakończenie musiało być zamknięte - Amerykanie nie lubią otwartych (patrz jak potraktowali "Katedrę" - za dużo możliwych interpretacji na amerykańskie głowy)
hehe..co ja na to poradze, ze taki jestem:p w tym filmie az sie prosilo o jakies koncowe niedopowiedzenia, mnogość interpretacji..wówczas ocena tego filmu jeszcze by wzrosła..

a tak dostalismy tylko bardzo dobrą historie milosną, ze świetnym klimatem, ciekawą fabula..ale tej wisienki na torcie zabrakło (wiśni w zasadzie wielkości jabłka, w tym przypadku)..co nie znaczy, ze mi sie nie podobał..:p

a co do "Prestizu" to wspominam o nim dlatego, ze to inny film o iluzjonistach, który pojawił sie w kinach w ostatnim czasie..to dwa zupełnie inne filmy, ale porównan rzecz jasna nie sposób uniknąć..polecam..
 

kasissa

Krwiożerczy Kapeć
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
1 490
Punkty reakcji
0
Miasto
Bydgoszcz/Rumia
film mam na komputerze już ponad 2 miesiące i jakoś trudno mi się zabrać do jego obejrzenia :D
 

sebus4

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2007
Posty
94
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Z Nikad
Jak dla mnie iluzjonista był troche przesadzony 0czytaj sztuczka z drzewkiem pomaranczy;/ ) w ogole troche nudny jedynie koncówka była dobra :) a jesli chodzi o film o podobnej tematyce to PRESTIZ wg mnie ten film jest conajmniej 10 razy bardziej wciagajacy i ciekawszy od iluzjonisty! swietna fabula i gra aktorska a pozatym w wiekszosci sztuczki sa wyjasniane jakos logicznie :)) pozdrawiam
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
trick z drzewkiem pomarańczy też był wyjaśniony - gdybyś mógł zajrzeć w notatki :p (które były widoczne w filmie)
 
Do góry