Ile w tygodniu powino sie ćwiczyć ?

Status
Zamknięty.

Wołos

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
54
Punkty reakcji
0
Mam takie pytanie , ćwicze biceps 2 razy w tygodniu , w środy i soboty , oprócz tego ćwiczylem na silowni raz w tygodniu głownie triceps , ale nie mam czasu chodzić juz na silownie wiec cwicze tylko w domu biceps na cięzarach. Od pewnego czasu biceps przestał mi rosnąc , to znaczy tak wskazuje metr ale mi sie wydaje ze robi sie coraz większy i twardszy mimo tego ze mieżąc go metrem wychodzi co innego . Może to byc spowodowane tym ze przestałem cwiczyć triceps i dlatego obwód mojej ręki jest mniejszy ? A po za tym moze powinnienem ćwiczyć go nie dwa a trzy razy w tygdoniu moze wtedy bo znowo zaczol rosnac :p
 

Wołos

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
54
Punkty reakcji
0
I co ile powinno sie zmieniać ćwiczenia zeby nie przyzwyczajac mięśnia ? w tym wypadku bicepsa .
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Wiem, ze jestem dziewczyną i mnie nie posłuchasz ale koleś rozwaliła mnie Twoja wypowiedź :lol:
Jeżeli dobrze zrozumiałam to jedyną partią mięśni którą cwiczysz jest biceps??? :D Uwielbam takich kolesi... nogi dwa patyczki, ale za to biceps taaaaaki duzy :p Jezli sie myle to przepraszam... :D

A udziele Ci odpowiedzi na Twoje pytanie nawet :D jezeli zrezygnowałeś z ćwiczen na triceps to wtedy moze zmniejszyc Ci sie obwód reki, triceps to jest sila i to on powoduje ze masz w lapie duzo :D , a biceps jest bardziej do "ozdoby", jak to gadal instruktor na silowni facetom zawsze :D
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
prosze bardzo dziewczyna a tak sie zna na rzewczy :) ania dobrze prawi, ludzie co wy sie tak na rten biceps uparlisscie!!!!!!! cwiczy sie najlepiej 3 razy w tygodniu, przyklad (moj trening)

*Poniedzialek:

Klatka
Triceps

*Sroda

Barki
Plecy
nogi

*Piatek

Biceps
Przedrami
Brzuch
 

Wołos

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
54
Punkty reakcji
0
No mylisz sie niestety przynajmniej jeśli chodzi o nogi bo codziennie biegam razem z kolegami :p wiec biceps nie jest jedyną partia mięśni którą ćwicze , a po za tym codziennie jeśli tylko mam czas robie brzuszki :p

No ale dalej mi nie odpowiedzieliście mozna ćwiczyc go 2 razy w tygodniu czy nie :p? bo czytalem takie temat na forum inny i tam tez bylo o tym bicepsie i Lagger pisal ze moze sie on spalić , no czyli nie powinno sie jednak ćwiczyc dwa razy w tygodniu ? bo zamiast rosnąć bedzie mi malał ? ;>
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
No to zwracam honor, masz szczescie ze ćwiczysz nogi :p

A co do odpowiedzi na pytanie to masz u gory rozpisany trening kolegi i on jak widzisz ćwiczy raz na tydzien. Jak ja bym byla facetem, to nie ćwiczyłabym 2 razy w tyg bicepsa, a lepiej raz na tydz biceps i raz na tydz triceps :D no i oczywscie reszta ciala tez :p
 

Wołos

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
54
Punkty reakcji
0
No ale mi chodzi o to czy jak bede ćwiczył go dwa razy to czy go nie przećwicze wtedy ?
 

Santos

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
731
Punkty reakcji
1
Miasto
z osiedla
Laggerr nie ćwicz klatki z tricem ;P bo przy klatce i tak Ci troskze pompuje sie tric ;P najlepjej robić :
Pon

klatka
bic

wt

barki
nogi

śr

plecy
tric

;)
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
nie no robie roznie jak robie ciezki trening na klatke to nie robie trica wogole albo go tylko rozgrzewam i rozcwiczam
 

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
Luduu.. 3 razy w tygodniu biceps? Ja jak chodze to raz w tygodniu i wystarczy. Trzeba rozwijać każdą partię mięśni równolegle a nie najpierw bic urośnie to potem zaczne ćwiczyć klate itd. :D
A autor tematu jest najlepszy :D
 

highroller

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
nie duda... ty jesteś najlepszy. autor postu zadał konkretne pytanie... nie chciał opinii na jego temat ani rozkładu treningu w ciągu tygodnia, ani nawet jak by ćwiczyła kobieta gdyby była mężczyzną... i nic nie wspominał że ćwiczy 3 razy w tygodniu... tylko 2 !! ;/ widzę że tutaj chcecie zniżyć do swojego poziomu... itd, dlatego nie wiem czy jest w ogóle sens z wami polemizować i stawiać własne pytanie ;/
 

slaweeek777

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
162
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
Hmmmmmm......z tego co tu czytam to nie otrzymałeś konkretnej odp a więc postaram ci powiedzieć coś na temat.
Biceps jak każdy wie pracuje non stop bo cały czas robimy coś ręką (bez skojarzeń :D ) więc jest przyzwyczajony do intensywnej pracy i myślę że dwa razy w tyg możesz ale z duża przerwą bo mięsień rośnie w czasie odpoczynku.
Jeśli teraz nie masz przyrostu to zrób sobie dłuższą przerwę i zacznij od nowa ćwiczyć i pamiętaj że na biceps możesz wykonać jednego dnia 9 seri wszystkich ćwiczeń czyli trzy różne ćwiczenia po 3 serie.
Triceps tak samo......ale jak masz jakieś sztangielki to zachęcam do korzystania z normalnego treningu takiego jak koledzy rozpisali ci na górze.

a.n.i.a jestem pełen podziwu! dziewczyna która coś wie o kulturystyce :D
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
pamiętaj że na biceps możesz wykonać jednego dnia 9 serii wszystkich ćwiczeń czyli trzy różne ćwiczenia po 3 serie.

Zależy co kogo rusza ;) Ja tam robię na jednym treningu 10-11s a na drugim, lżejszym treningu robię 6, między jednym a drugim treningiem daje 3-4 dni odpoczynku, plus praca przy treningu pleców. Przy mniejszej intensywności nie czuje bardzo dwugłowych ramienia.

IMO trochę stary temat żeby go na nowo roztrząsać...
 

damian1994209

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
mam pytanie

mam 16 lat.wzrost 180cm waga 68 kg...chciałbym przypakować żeby mięśnie mi urosły...zatem chciałbym wyrobić klatę i bica .... czy mogę te 2 partię tylko ćwiczyć żeby efekty były extra, czy mam ćwiczyć wszystkie partię??? czy dwa razy w tygodni wystarczy ćwiczyć żeby nabrać masy mięśniowej? dodam że pił bym przed treningiem 2 szklanki serwatki domowej, proszę o pomoc ile mam serii wykonywac ile powtórzeń ile robić przerwy pomiędzy seriamii i powtórzeniami.. dodam że mam do dyspozycji sztange o wadze 29 kg, mniejszą sztange na bica 14kg, i hantelek 3.5 kg. proszę bardzo o ułożenie treningu dla mnie...
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Musisz cwiczyć całe ciało bo samo się nie zrobi. Nie mogłeś się wysilić i poszukać http://www.forumowisko.pl/topic/166949-jak-szybko-nabrac-sily-i-masy/ tu rozpisałem trening.
 

seyduo

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
jak tak czytam wasze wypowiedzi to płakać mi sie chce, ale nie ze śmiechu.


weźcie się za naukę, a nie robienie bicka 7 razy w tyg.



PEACE
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
jak tak czytam wasze wypowiedzi to płakać mi sie chce, ale nie ze śmiechu.


weźcie się za naukę, a nie robienie bicka 7 razy w tyg.



PEACE

racja, raz w tygodniu biceps styknie, w innych ćwiczeniach tez się go ćwiczy "przy okazji" więc nie ma co szaleć. Ja biceps robię z plecami (aktualnie split 4 dniowy)
 
Status
Zamknięty.
Do góry