Ile Dni?

Status
Zamknięty.

kamaa

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2006
Posty
232
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z miłości :P
Oczywiscie ze mozna!! Nie ma takiego dnia ze nie mozna... Ale 5 dni przed okresem jest nieco mniejsze prawdopodobienstwo bo to tzw "dni nieplodne"
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Słyszałam że 3 dni przed nie wolno. Ale jak z tymi pięcioma dniami to szczerze nie mam pojęcia. Ale jeżli masz taki zamiar (zrobić tak) to odradzam. Chyba Ci sie nie śpieszy do założenia rodziny ? Już lepiej wydać kase na zabezpieczenie sie...
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
W teorii się nie da, bo wtedy są dni niepłodne ale kto tam dokładnie wie kiedy można a kiedy nie sugerując się tylko i wyłącznie okresem.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
tak jak juz inni napisali, sa wtedy dni niepołodne, wiec jest bardzo male prawdopodobienstwo, zeby zajsc w ciąże
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
to pewnie dlatego, ze sie stresujesz, stres tylko pogarsza zawsze sprawe, mozesz zrobic test, ale wydaje mi si eto niepotrzebne
a wspołzyłas nie zabezpieczona?
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
nie denerwuj sie, mi sie ostatnio 2 miesiace okres spoźnił, a w ciąży nie byłam, czasem tak się robi, a tym bardziej ze test wyszedl negatywny to znaczy ze jest wszystko ok :)
 

Kwiatuszek111

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2006
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z nieba :)))
moim zdaniem kazdego dnia trzeba uwazac mam znam tyle osob ktore w rozne dni nawet niespodziewane zaszly w ciaze np.w dniu okresu, dzien przed okresem itp. Wiec radze kazdy dzien brac pod uwage i najlepiej sie zabezpieczyc albo prezerwatywy albo jakas antykoncepca.
Pozdrawiam
 

Kasia1986

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2006
Posty
251
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kutno
kamaa napisał:
Oczywiscie ze mozna!! Nie ma takiego dnia ze nie mozna... Ale 5 dni przed okresem jest nieco mniejsze prawdopodobienstwo bo to tzw "dni nieplodne"
jak wiesz są dni płodne i nie płodne..

jesli nie jestes pewna.. co do tego to jest link.. kalkulatora dni płodnych... i mi sie bardzo dobrze sprawdza.. ;)
://www.epacjent.pl/artykul.php?idartyk...zial=Kalkulator


Kwiatuszek111 napisał:
moim zdaniem kazdego dnia trzeba uwazac mam znam tyle osob ktore w rozne dni nawet niespodziewane zaszly w ciaze np.w dniu okresu, dzien przed okresem itp. Wiec radze kazdy dzien brac pod uwage i najlepiej sie zabezpieczyc albo prezerwatywy albo jakas antykoncepca.
Pozdrawiam
podaj mi taką osobe ktora zaszła w ciaze w dniu okresu??? bo to jest bardzo mało prawdopodbne.
najwieksze prawdopodobienstwo.. zajscia w ciaze to tyg po okresie.. a nie 1 dzien przed okresem...
o ciaze nie jest tak łatwo...
 

siasia_ck

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
1 268
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Kielce
3 dni po okresie jest mozliwośc, ale znikoma. To zalezy jak silne sa plemniki. Bo one mogą się utrzymywać od 5 do 7 dni. A wtedy będziesz miała już dni płodne. Ale raczej nie ma takiej mozliwości.
A jesli chodzi o te 5 dni przed okresem to tez nie powinno bys rzednych niespodzianek. Ja kocham się z chłopakiem juz tydzień przed okresem i to tak na luzie bez żadnego zabezpieczenia. I od 3,5 roku jeszcze nic sie nie stało
 

Katie_1988

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2005
Posty
370
Punkty reakcji
1
Wiek
36
OMG!!! Wejdz w google, wpisz ''dni płodne'' i masz problem z bani B)
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
no ja tez sie martwiłem
mnie sie juz 19 lat spużnia
kiedys to sie nawet powiesic chciałem bo tu niema miesiaczki
a dziecka nima !!!!
no ale potem sie okazało że chłopaki nie zachodzą w ciąże to odżyłem
a nawet jesli jestes w ciąży
to nie pozostaje Ci nic innego niżli się cieszyć
nic lepszego Cie w życiu nie spotka
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Obliczanie dni płodnych i niepłodnych wymaga dla zwiększenia pewności tej metody obserwacji ciała. Bez tego kalendarzyk jest średnio skuteczny.

Czyli badamy kiedy wypada owulacja. W cyklu 28 dniowym jest to zwykle 14 dzień cyklu - liczymy zawsze od pierwszego dnia miesiączki, nie od końca.
Przed owulacją dni płodne zaczynają się już na 7-8 dni przed owulacją - bo nigdy nie wiadomo czy się lekko nie zawaha. A w dodatku plemniki w drogach rodnych dość długo żyją, ponoc nawet do tygodnia. Po owulacji komórka jajowa umiera szybko, więc już 3-4 dni po zaczynają się dni niepłodne - teoretycznie.

W trakcie okresu teoretycznie nie powinno się zajść w ciążę. Ale jak wiemy - kalendarzyk nie jest 100% pewny i tak naprawdę każdy dzień może jednak nagle okazać się niebezpieczny, bo cykl czasem ma spore wahania.

Co do plemników, to zmniejszona ilość plemników w nasieniu utrudnia zapłodnienie. Ale nie uniemożliwia. Czyli jak zawsze - jeżeli starasz się o dziecko, to pewnie nie uda się, a jeżeli nie chcesz dziecka, to na pewno wam akurat to wyjdzie ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry