IDEALNY HORROR?

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Te pytania kieruję do fanów horroru oraz do osób , którzy pośrednio lubią ten gatunek, bo reszta pewnie nie zaglądnie, ale jeśli fani innych gatunków bedą chcieli sie wypowiedzieć to nie ma problemu. Zapraszam :D

Jak waszym zdaniem powinien wyglądać idealny horror?
Jakie cechy, elementy powinien zawierać?
Czego brakuje w aktualnych filmach tego gatunku?
Możecie podać tytuły najlepszych waszym zdaniem horrorów?
Oraz czy jesteście w stanie wymienić tytuły najgorszych, najbardziej waszym zdaniem, tandetnych, kiczowatych itp. horrorów na które byście nawet nie spojrzeli?

Jestem ciekawa waszych opini! I zapraszam do dyskusji :D
 
E

Elen

Guest
Ja lubie thrillery i horrory, jeden z ciekawszych "Klucz do koszmaru" z elementami magii i voodoo. Jak dla mnie to film musi miec ciekawy temat przewodni, wartka akcje, momenty napiecia ale i zaskakujace zwroty akcji. Poza tym bardzo lubie kiedy akcja filmu dzieje sie w jakims odleglym zakatku swiata, bujna przyroda, stary dom lub zamek. Atmosfera tajemnicy, zagadki oplecione pajeczyna, starymi ksiegami, oraz.... watkiem milosnym. :D
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Elen napisał:
Jak dla mnie to film musi miec ciekawy temat przewodni, wartka akcje, momenty napiecia ale i zaskakujace zwroty akcji. Poza tym bardzo lubie kiedy akcja filmu dzieje sie w jakims odleglym zakatku swiata, bujna przyroda, stary dom lub zamek. Atmosfera tajemnicy, zagadki oplecione pajeczyna, starymi ksiegami, oraz.... watkiem milosnym. :D
Ja też. A do tego jeśli bohaterowie mają świadomość, że jedno z nich działa na ich szkodę. Ale kto? Tego nie wiedzą. Komu zaufać a komu nie? Czasami to może przesądzać o losie niejednego bohatera. A widza to wciąga bo siłą rzeczy, też podobnie jak bohaterowie, zaczyna patrzyć na ręce i gesty oraz słowa każdego z nich i próbuje dojśc do tego , kto może okazać się fałszywym przyjacielem- antagonistą.

A znasz może jakies horrory poplecione z thrillerem, właśnie w tym stylu? :D
 
M

MacaN

Guest
Jeśli chodzi o horrory, to żadne morza krwi, czy tym podobne. Tylko subtelne, stopniowe zwiększanie napięcia np. poprzez wprowadzenie akcji z duchami. Takie horrory są najlepsze moim zdaniem :)
 
N

Naxxramas

Guest
Możecie podać tytuły najlepszych waszym zdaniem horrorów?

Dla mnie film: "Jako w piekle tak i na ziemi". Uważam go za absolutnie genialny.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Elen napisał:
Napisano wczoraj, 15:23 Ja lubie thrillery i horrory, jeden z ciekawszych "Klucz do koszmaru" z elementami magii i voodoo.
Oglądnęłam go. Coś w sobie ma, ale jest trochę przewidywalny. Odrazu wyczaiłam o co biega i jak się to skończy :)



Naxxramas napisał:
Dla mnie film: "Jako w piekle tak i na ziemi". Uważam go za absolutnie genialny.
Też go oglądnęłam. Poszukiwanie kamienia filozoficznego i bardzo wyrazisty przekaz " Jako w niebie tak i na ziemi, a to co dzieje się we mnie dzieje się poza mną :D" . Jeśli chodzi o napięcie i grozę to na 10 dałabym 5 pkt. 5/10. Pod koneic tak jakoś zrobiło się powiane fantazją.

Ogólnie to filmy sa spoko. Znacie jeszcze jakieś?



MacaN napisał:
Jeśli chodzi o horrory, to żadne morza krwi, czy tym podobne.
Tez tak uważam.



MacaN napisał:
Tylko subtelne, stopniowe zwiększanie napięcia np. poprzez wprowadzenie akcji z duchami. Takie horrory są najlepsze moim zdaniem
O'k duchy mogą być, tylko, że ja nie boję się ani duchów ani demonów nawet w realu :D
Fajnie jest jak tego ducha nie widac, nie wiadomo co to jest i co od Ciebie chce a sytuacje sugerujące jego obecnośc na początku są takie realne, że widza to wciaga np. uczucia że coś cię dotknęło, dziwny dźwiek w telefonie, przeczucie, że ktoś w domu jeszcze jest, coś co zobaczyłeś przez widzenie peryferyjne, paraliż senny itp. Każdemu człowiekowi się to przydarza i to właśnie jest fane. :)
Za to nie popieram sztuczności w horrorach.
 
M

MacaN

Guest
ActiveAngel napisał:
O'k duchy mogą być, tylko, że ja nie boję się ani duchów ani demonów nawet w realu Fajnie jest jak tego ducha nie widac, nie wiadomo co to jest i co od Ciebie chce a sytuacje sugerujące jego obecnośc na początku są takie realne, że widza to wciaga np. uczucia że coś cię dotknęło, dziwny dźwiek w telefonie, przeczucie, że ktoś w domu jeszcze jest, coś co zobaczyłeś przez widzenie peryferyjne, paraliż senny itp. Każdemu człowiekowi się to przydarza i to właśnie jest fane.
Moim zdaniem, jesli juz też o tytuł pytałaś, to idealnym horrorem są egzorcyzmy emily rose, natomiast jeśli o książki, to King fajnie pisze :) Np. Miasteczko Salem było świetne, wampiry zostały tam wprowadzone perfekcyjnie
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
MacaN napisał:
Moim zdaniem, jesli juz też o tytuł pytałaś, to idealnym horrorem są egzorcyzmy emily rose, natomiast jeśli o książki, to King fajnie pisze :) Np. Miasteczko Salem było świetne, wampiry zostały tam wprowadzone perfekcyjnie
Egzorcyzmy Emily Rose ogladałam już , a tą książke to sobie poczytam :)
A masz coś takiego co będę bała się sama zasnąć w pokoju??? Bo ogladałam dużo horrorów , ale jakoś rzadne na mnie nie działają, a czasami fajnie jest poczuć adrenalinę, ale bez skutku :(
Chyba pójdę se na bungie skoczyc , albo ze spadochronu :D Na poczatek może zabiore się za ten nudny film " Paranormal Activity" Ogladał go ktos wogóle ?



Naxxramas napisał:
a Tobie Active jaki się najbardziej podobał ? xD
Szczerze? To jeszcze żaden nie zaskoczył mnie tak, że dałabym 10/10. Dlatego dałam taki temat . Ale reszta to... Hmmm... Może nie za straszność, ale ogólnie za całokształt "Silent Hill", " Nienarodzony" a takie bardziej realistyczne , bo te robią lepsze wrażenie to może taki o lwach ale nie pamietam jaki miał tytuł, chyba poprostu "Lwy"
 
M

Mother Russia

Guest
https://www.youtube.com/watch?v=7LG19w33okU

Później było już tylko gorzej.
 
M

Mother Russia

Guest
ActiveAngel napisał:
Mother Russia wiesz takie kino mnie zbytnio nie kręci :D
A próbowałaś w ogóle obejrzeć ten film? Chociaż 10 minut się pogapić? Nie potępiaj w czambuł. Dotknij, weź na język, powąchaj - wówczas oceń.
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
A ja się nawet trochę na Paranormal Activity bałąm. Ale pamiętam jak po raz pierwszy jako młoda osoba oglądałam w kinie Adwokata Diabła. Bałam się potem wsiąść do taksówki....
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
I bałam się jeszcze na Sierocińcu. Ale ja ogólnie strachliwa jestem :)
 
Do góry