I jak w tym kraju wychować dziecko ?

IdeaL_Ask

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2007
Posty
109
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Kubilandia :P
Zakładam ten temat bo "tak nie miało być " ;)

Mam syna ,który ma teraz rok i 7 miesięcy . Od 4 miesiąca ciąży jestem zarejestrowana w UP jako bezrobotna aby mieć ubezpieczenie .
Dziś miałam spotkanie (lista obecności ;) ) i Pani za biurkiem mówi mi że od następnego sptkania będę musiała już wybrać sobie ofertę pracy bo się ustawa zmieniła i teraz UP jest tylko dla tych którzy szukają pracy.Żebym dziecko do żłobka oddała i sio do roboty <_< ..Nie chodzi mi o to że jestem leniem i nie chce mi sie pracować ,tylko o to że nie zostawię mojego dziecka w takim wieku w żłobku <_< ... Pani powiedziała że w takim razie mogę się wyrejestrować z UP i pójśc do Opieki Społęcznej i tam będę miała ubezpieczenie.mi to rybka czy tu czy tam obym tylko z dzieckiem do lekarza mogła iść .


I co z zapewnieniami PiS'u że będzie dbał o rodziny .Żebyśmy się rozmnażali a Państwo nam pomoże?
I jak pomaga? Po 1.5 roku fiu do roboty młode mamusie!

Sorry ale jestem rozżalona dziś i tak sobie tu narzekam coby nie myśleć i nie bluzgać za dużo na rząd :bag:
 

tir driver

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2007
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
BrZeSzCzE
Hmm... A miało być tak pięknie przecież ;) Aż się odechciewa kolejnych wyborów... nie pójdę chyba bo po co??
 

IdeaL_Ask

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2007
Posty
109
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Kubilandia :P
przecież wiedziałam że nie bedzie "pięknie" ale obiecywali taką pomoc socjalną ;)


idź,idź!!wybierz wszystkich innych niż z ONI (jak ten tytuł horroru ..może ich tez Obcy opętali :D )
 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
A reklam nie oglądasz?? przecież tam PiS mówi że pomaga :D :D :D
 

IdeaL_Ask

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2007
Posty
109
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Kubilandia :P
hahahahahaha...pomaga??phiii :D ... mają chyba dobrych speców od marketingu :D :D

PiS mówi ,mówi i nic nie robi :p ... zajmuje się sprawami detektywistycznymi i "czyszczeniu" sejmu i władz wyższych ,zapominąc przy tym o nas "Szaraczkach" biednych :p
 

Jares

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
130
Punkty reakcji
0
Miasto
.
no ale kaczor lepszy od kwaśniewskiego, z tego nalezy się cieszyć :D
 

kr4k

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2006
Posty
145
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Czy by rządziło Po czy PiS to i tak będzie ta sama bieda. Polski rząd zawsze był nieudolny a to odbija sie na życiu każdego polaka zarabiającego ponizej średniej krajowej brutto.

Wole stokroć rządy pisu niz kwaśniewskiego , a fe.
 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Czy by rządziło Po czy PiS to i tak będzie ta sama bieda. Polski rząd zawsze był nieudolny a to odbija sie na życiu każdego polaka zarabiającego ponizej średniej krajowej brutto.

Wole stokroć rządy pisu niz kwaśniewskiego , a fe.
Z takim podejściem do sprawy to na pewno lepiej nie będzie w naszym kraju. Wybierajmy ludzi którzy mają pojęcie o rządzeniu
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
To złożony problem,
Ja osobiście jestem oczywiście przeciwny wszelkiej "pomocy" państwa dla rodzin, nie w tym problem.

Od natury za daleko sie nie ucieknie, jeśli rodzina chce mieć dziecko to muszą pogodzić sie z pewnymi sprawami. Kobieta powinna zrezygnować z pracy na okres który uzna za stosowny i wystarczający aby wychować dziecko (wychowanie w zlobkach to nie jest zbyt ciekawy pomysl), a mezczyzna musi dwoic sie i troic aby zapewnic utrzymanie...

Łatwo powiedzieć nie? Nie koniecznie! Udowodnione jest że im mniej państwa w gospodarce i im mniejsze podatki tym gospodarka ma się lepiej. Taki stan rzeczy nie jest jednak mozliwy do osiagniecia nie ograniczajac znacznie (a najlepiej likwidujac) wydatki socjalne panstwa.

A więc niestety wszyscy ludzie muszą sami nauczyć się radzić z własnymi problemami.
Jestem przekonany że minimum 85% spoleczenstwa doskonale sobie poradzi samemu. A co z pozostalym 15%? (samotne matki, niepelnosprawni, ludzie wyjątkowo niezdolni itd) ?
Tu zaczyna się 2 problem. Ludzie muszą nauczyć się sami sobie pomagać, tak jak robili to zawsze nie liczac ostatnich stu-paru lat socjalizmu.
Obecnie w Polsce (oraz innych postkomunistycznych krajach) ludzie widząc kogoś w potrzebie, w trudnej sytuacji kiwa głową i klnie na to okropne państwo które powinno pomagać...
Jesteśmy nauczeni że państwo problem rozwiąże za nas, ale tak sie nie stanie (komunizm rozwiązywał, rozwiązywał aż zbankrutował). Na zachodzie takich trudności im aż to nie sprawia.

A więc rodzina i sąsiedzi to podstawa. Nie można liczyć na państwo.

jak ktoś kiedyś powiedział:
"Słowiczęta chcą siedzieć na gałęzi, bo latanie jest męczące i niebezpieczne. Tym niemniej dla ich dobra rodzice muszą je zwalić z gałęzi i to samo trzeba zrobić z Polakami nie pytając ich o zdanie."
 

gabinia

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Ponierzewo
Ja się chyba nie zdecyduję na razie na dziecko. Jakaś ta sytuacja w tym kraju niepewna.
 
Do góry