Hurtownia Piwa Pomocy !

banan88

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam mam takie pytania chciałbym z kolegą otworzyć własną hurtownie piwa i chciałbym się dowiedzieć ile na początek potrzeba kasy jakie dokumenty trzeba posiadać itp itd. i hale posiadamy tylko nie wiemy jak się w ogóle zabrać może ktoś wie i pomoże ????? I czy hala musi mieć jakieś wymogi itp.
 
K

kinga_sc

Guest
każdy budynek musi spełniać wymogi UE, odpowiedni węzeł sanitarny, trzeba zarejestrować działalność, nabyć kontrahentów... ale co do biurokracji, to trzeba mieć wszystkie zgody na sprzedaż alkoholu itd
 

grows

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
konkretniej ? hmm może spróbuje w szkole mieliśmy coś o tym więc może się przyda.

1.Na początku Biznes plan (Czyli przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu działalności gospodarczej należy ją dokładnie zaplanować :) )

2. Zaczynamy (rejestrujemy firmę) (Niestety w Polsce nie jest to łatwe i trwa troszkę dni nie to co w innych państwach )
Podam to co jest potrzebne w pkt.
a. Rejestracja podmiotu
b.Wykonanie pieczęci i sloganu
c.Wyrobienie numery NIP i REGON
d.Otworzenie rachunku bankowego
e.Sporządzenie dokumentów o zatrudnieniu osób(Później trzeba wyrobić teczkę itd ale to już chyba wiesz:) )

f.Nie wiem jak to tutaj wygląda ale musisz uzyskać wszystkie pozwolenia itd.

Koniec. Masz już tak zwaną Firmę,Oczywiście to koniec papierkowej roboty... Musisz jeszcze zakupić halę/plac na cały biznes.Wydaje mi się że powinna być osoba pilnująca zawartości (bo znajdą się osoby chętne na to ;) ).
Tworząc biznes plan powinieneś zorientować się jak cały interes wygląda (może podpatrzeć będące już hurtownie) by mieć ułatwioną sprawę z nabyciem kontrahentów.

Chyba starczy ? Jeżeli masz jakieś pytania to pisz może uda mi się na nie odpowiedzieć.
 
Do góry