[?]Horror z Mocnym dreszczykiem[?]

opfee

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Witam, lubie filmy które naprawde zaskakują i szukam czegoś co sprawi że poczuję naprawde mocny dreszcz. Nudzą mnie horrory z psychopatami w maskach czy zdeformowani zabójcy... Ostatnio spodobał mi się film "Nieproszeni Goście"- na koniec poczułem dreszcz. Dobre zakończenie miał według mnie także film "Infiltracja" niebył to horror ale zakończenie było świetne jak i cały film. Szukam więc podobnych filmów, Będę bardzo wdzieczny za podanie kilku propozycji.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ostatnio oglądałem Cannibal Holocaust. O tyle ciekawy film, że straszy widza nie stworami z piekła rodem, a naszą własną, ludzką naturą. Ostrzegam jednak, że bardzo brutalny.
 

opfee

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Obejrzałem- i chodź nie do końca o to mi chodziło to film mi się podobał. Czekam na dalsze propozycje. Interesują mnie filmy podobne do:

"Infiltracja"
"Nieproszeni Goście"
"Szósty Zmysł"
 

Slimeq23

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Włocławek
Ja osobiście polecam horrory azjatyckie (Korea Południowa kręci niezłe horrorki) Japonia i Tajlandia też. Nie każdemu podpasuje klimat i język, ale według mnie te ich horrory mają klimat.
Polecam na początek:

-PHONE
-RED SHOES
-R-Point
-A Tale Of Two Sisters
-Ring
-Gin gwai (The Eye) <--nie mylić z amerykańską wersją
-Shutter (Tajlandia) <--amerykańska wersja słaba
-Dark Water

To tyle, jeśli się nie spodobają to znaczy że nie ma co się dalej katować tego typu produkcjami :) mi pasują i dalej oglądam.
Pozdrawiam.
 

Sephinorth

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Lublin
Ja poleacam: Egozrcyzmy Emily Rose, Oszukac przeznaczenie (ale np a część bo jest ich 4 a wszystkie podobne), Klątwę, Udręczeni, Głosy, Piła.
 

clarice

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2009
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Żory
Ja polecam:
- Omen (wersja z 1976)
- Ptaki
- Psychoza
- Mucha

Szczególnie polecam filmy Hitchcoca, nie są zbyt drastyczne (moim znadniem) ale ciarki przechodzą... Zresztą wyżej wymienione to klasyki i każdy fan horrorów powinien chociaż raz je zobaczyc :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Mm, stary Omen to był miodzik. Mało horrorów potrafi połączyć tak sugestywny klimat z akcją (trupów wszakże nie brakowało).
 

malpa999

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2009
Posty
54
Punkty reakcji
3
bardzo Ciekawy jest REC z typu bair witch project. Stary ale jary jest również Demon- prawdziwa historia
 

opfee

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
34
demon prawdziwa historia ogladalem, ale mi sie niepodobal nudny moim zdaniem ;/
 

pawelzamazonki

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Witam, lubie filmy które naprawde zaskakują i szukam czegoś co sprawi że poczuję naprawde mocny dreszcz. Nudzą mnie horrory z psychopatami w maskach czy zdeformowani zabójcy... Ostatnio spodobał mi się film "Nieproszeni Goście"- na koniec poczułem dreszcz. Dobre zakończenie miał według mnie także film "Infiltracja" niebył to horror ale zakończenie było świetne jak i cały film. Szukam więc podobnych filmów, Będę bardzo wdzieczny za podanie kilku propozycji.

Może Ostatni dom po lewej - remake filmu Wesa Cravena , horror straszący (podobnie jak Cannibal Holocaust) naszą ludzką naturą, która jest zdolna do potwornych czynów. Film zaskakujący i dający do myślenia.
 

Attachments

  • ostatni-dom-po-lewej-99900647641_5900058124480_300.jpg
    ostatni-dom-po-lewej-99900647641_5900058124480_300.jpg
    17,7 KB · Wyświetleń: 42

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
A Zgromadzenie ? Widziałeś ten film ? Jest naprawdę świetny.
Fabryka śmierci: krwotok (chociaż to akurat thriller,a nie horror). Wracając do horrorów: oryginalna, stara wersja Omena, Dark Water, Ring, Klątwa. Polecam horrory szczególnie produkcji japońskiej(!). Co do Dark Water, całkiem ciekawy film, trzymający w napięciu.
 

pawelzamazonki

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
A Zgromadzenie ? Widziałeś ten film ? Jest naprawdę świetny.
Fabryka śmierci: krwotok (chociaż to akurat thriller,a nie horror). Wracając do horrorów: oryginalna, stara wersja Omena, Dark Water, Ring, Klątwa. Polecam horrory szczególnie produkcji japońskiej(!). Co do Dark Water, całkiem ciekawy film, trzymający w napięciu.

Nie, nie widziałem jeszcze. O czym jest ten film?
Co do japońskich horrorów, to trzeba przyznać, że są bardzo oryginalne i (co najważniejsze) straszne. Widziałem Ring, Klątwę i Dark Water - sam fakt, że zainteresowali się nimi Amerykanie mówi sam za siebie. Przy okazji rozmowy o horrorach odeślę Cię do jeszcze jednego ciekawego konkursu na blogu - tym razem chodzi o "ulubioną heroinę kina grozy" - http://carpenoctem.pl/wordpress/guru/
 

całkiemfajna

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
a na dłuuuugą i emocjonującą noc: http://merlin.pl/Hitchcock-collection_Alfred-Hitchcock/browse/product/2,701027.html klasyki wujka Alfreda trzymają w napięciu do ostatniej sekundy:)
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Nie, nie widziałem jeszcze. O czym jest ten film?
Co do japońskich horrorów, to trzeba przyznać, że są bardzo oryginalne i (co najważniejsze) straszne. Widziałem Ring, Klątwę i Dark Water - sam fakt, że zainteresowali się nimi Amerykanie mówi sam za siebie. Przy okazji rozmowy o horrorach odeślę Cię do jeszcze jednego ciekawego konkursu na blogu - tym razem chodzi o "ulubioną heroinę kina grozy" - http://carpenoctem.pl/wordpress/guru/

Otóż trochę w skrócie o Zgromadzeniu: W ruinach starego kościoła przypadkowo odkryto niesamowite rzeźby i malowidła przedstawiające Ukrzyżowanie z zupełnie innej perspektywy. Zamiast figury Jezusa Chrystusa, wyrzeźbiono kilkanaście postaci, które przyglądały się tamtym wydarzeniom. Co dziwniejsze, te same osoby widziano przez ostatnich 2000 lat zawsze tam, gdzie działo się coś złego.
Film trzyma w napięciu, jest naprawdę warty obejrzenia.
 

P.M.

Neurotyczka
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
718
Punkty reakcji
30
Nie dla każdego pewne horrory są straszne, mnie osobiście bardzo przestraszył film pt Amityville z 2005 roku..
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Zgromadzenie może nie jest straszne, ale naprawdę trzyma w napięciu i jest filmem wartym obejrzenia.
Osobiście jest mało horrorów, które faktycznie mnie jakoś przeraziły. Dla jednych coś jest straszne, a dla drugiego to samo jest śmiechu warte. Normalka.
 

blackkitten

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Polecam Ostatni Dom Po Lewej prawdziwie przerażający:) I nie o smokach, wampirach i potworach:) A jeśli lubicie cykle to Silent Hill.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Teksańska masakra piłą mechaniczną... ale wersja z lat 70'.
The thing, również nienowy, ale dobry.
 

pawelzamazonki

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Teksańska masakra piłą mechaniczną... ale wersja z lat 70'.

A co sądzisz o kolejnych częściach Teksańskiej masakry? Interesująca jest ta - http://www.amazonka.pl/thriller-i-horror/teksanska-masakra-pila-mechaniczna-3-99900476271.bhtml - choćby z tego względu, że w jednej z głównych ról w tym filmie zobaczymy młodego Viggo Mortensena - trochę dziwnie się patrzy na tego aktora grającego zdeprawowanego psychopatę, członka szalonej rodzinki kanibali...
Z nowszych horrorów zgodzę się, że Ostatni dom po lewej jest również godny uwagi.
 
Do góry