hodowla żółwi

metallica123

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Witam chciałbym was dziś zachęcić do hodowli żółwi żółwie hodowlane dzielą się na wodno-lądowe i lądowe

żółwie wodno-lądowe - bardzo aktywne żółwie potrafią pływać kilka godzin bez przerwy akwarium wymaga stałego lądu wysepki lub nadbudówki zawsze nad stałym lądem w akwarium mocuję się lampę aby żółw mógł się poczuć jak na plaży dla małego wystarczy akwarium 30-40l z wzrostem zółwia kupuję się większe akwa ja dla swojego dorosłego samca żółwia czerwonolicego mam akwarium 120l. Pokarm małe zółwie najlepiej się karmi larwą ochotki można kupić w zoologicznym lub wędkarskim często hodowcy karmią żółwia mięsem ale jest to błąd żółw dostaje puźniej trwałej krzywicy.oczywiście w akwarium nie można przeoczyć takich sprzętów jak filtr i grzałka temperatura wody powinna wynosić około 24-26 stopni

najbardziej popularne żółwie wodno-lądowe
żółw czerwonolicy
żółw żółtolicy
żółw wonny
żółw ostro-grzbietowy
żółw jaszczurowaty nie polecam dla początkujących

żółwie lądowe nie mam zbyt dużego doświadczenia z tymi żółwiami ale napisze podstawy żółwie lądowe tak jak wodne lubią się grzać dlatego należy mieć jakieś źródło ciepła odżywiają się warzywami np:marchewka podłoże dla tych zółwi można dać różne np: siano, torf itp
żółwie te należą do ochrony CITES czyli potrzebne są na nie specjalne dokumenty pochodzenia dlatego są też takie drogie bo malutki żółw stepowy to kosztuję około 300zł

najbardziej popularne żółwie lądowe

żółw stepowy
żółw grecki
żółw lamparci
 

agius

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
mam zolwie wodno-ladowe od wrzesnia i sa naprawde pocieszne. do najwiekszej frajdy nalezy uzadzanie akwaterarium. nie sa to zwierzeta wymagajace poswiecenia duzej ilosci czasu.
 
Do góry