hodowla węża

Destruction5

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
1
Witam. Chciałabym zacząć hodować węża. Właściwie to nabyć jednego żeby sobie był hodowla to chyba za duże słowo. Doradźcie mi jaki wąż jest dobry dla początkujących. Warto zwrócić uwagę na to ze jestem dziewczyną, mam 17 lat i będę zajmować się nim sama ponieważ rodzice nie chcą mieć z nim nic wspólnego, aczkolwiek zgadzają się na niego. Potrzebuje gada o rozmiarach możliwych do ogarnięcia przeze mnie, myślałam ze 2m to górna granica.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
A czy jesteś odpowiedzialna?
Czy nie znudzisz się z dnia na dzień?
Czy masz pojęcie o wężach i wiesz jaki strach potrafią wywołać u ludzi?


Wg mnie za młoda jesteś na hodowlę. To jest taki okres że oczy chcą wiele ale reszta już nie.
To tak jak kupić konia na rekreację a po pół roku będzie on już zaniedbany, bo nikt nie będzie go chciał nawet widzieć.

Jeśli ja mam zmienić zdanie co do Ciebie to uzasadnij dlaczego, wskaż co wiesz o wężach i przynajmniej wiele charakterystycznych gatunków wymień.
Dopóki się tym naprawdę poważnie nie zainteresujesz i nie będziesz miała niezbędnej wiedzy a także warunków do hodowli to zdecydowanie odradzam. Kupić jest prosto i to jedna sprawa ale utrzymać i zapewnić warunki to drugie i nie takie proste i łatwe jak się wydaje.
 

Destruction5

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
1
Smutny Znajomy właśnie od was chciałam się dowiedzieć co i jak z takim a nie innym wężem. Nie chce kupować go już, z dnia na dzień. Na razie się nad tym poważnie zastanawiam. Odpowiedzialna raczej jestem. Nie wiem jak jest z opieką nad zwierzętami bo do tej pory u mnie w domu był tylko pies i kot, których nienawidzę wiec jasna rzecz ze się nimi nie zajmowałam. Myślę ze nie znudziłby mi się po dwóch miesiącach. "strach potrafią wywołać u ludzi"? Pająk również potrafi wywołać wielki strach u ludzi którzy się ich boją, ja węży się nie boję a pająków panicznie!

Miałam styczność z pytonem i boa do tej pory. Moi znajomi mają pytona wykładają mu w terrarium gładkimi kamieniami bądź korą. ma też oczywiście miskę z wodą aby mógł się wykąpać czy napić i odpowiednią temperaturę która daje żarowka. do jedzenia dają mu szczury bądź gołębie. mają go 2 rok wiec żyje mu się raczej dobrze. Wąż nie jest zwierzęciem takim jak pies ze musisz mu dwa razy dziennie dać jeść, czesać, kąpać, głaskać i :cenzura: wie jeszcze. więc raczej dam radę. Od was chciałam się dowiedzieć co taki waż potrzebuje, jak się trzeba nim opiekować, co ile karmić i jakimi porcjami...jakiego będzie zaangażowania z mojej strony potrzebować, na tym będzie opierać się moja decyzja. Najpierw chcę się dowiedzieć tego wszystkiego żeby wiedzieć na tyle dużo żeby nie popełnić błędu.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
To dobrze że tak podchodzisz do sprawy.

Ja niestety miałem styczność tylko z padalcem, a wiedza to powierzchowna. Może ktoś ma węża na forum ale nie wiem. Jedynie mogę Ci wskazać książki w bibliotece, stronki internetowe o pasji wężów a najlepiej sprzedawce/hodowce w sklepie zoologicznym.

Aż dziwne że nie lubisz kotów :] albo zwierząt które da się przytulać...

Ale nie kupuj pytona ani boa bo to nie można tym gadom ufać. Były przypadki że udusiły człowieka...
 

Destruction5

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
1
Nie lubię się tulić do czegoś co nie przypomina faceta:) Boa mnie nie interesują, pytony już bardziej. Ale co wyjdzie mi z terrarium?
 

metallica123

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
kup sobie węża zbożowego,smugowego badż lancetogłowa nie kupuj z zoologicznych chcesz napisz mi na privie t oci doradze w czymś jak chcesz
 

Destruction5

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
1
No i oczywiście niezbyt drogiego w utrzymaniu (co do wymagań)Uczę się nie mam żadnych dochodów. tak średnio co ile taki wąż potrzebuje jakiegoś żarełka? i w jakich porcjach?
 

metallica123

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
dobra troche się rozpiszę z góry sorka za błędy i co do Smutny Znajomy pisałes do niej że jest za młoda na hodowle węży mam 14 lat ostatnio miałęm 8 węży z czego jeden to boa tęczowy

co do węży małą zbożówkę classic około 35cm kupisz za około 50 zł na giełdach lub hodowców napisz mi z kąd jesteś to ci polece dobrego hodowce z twojego regionu

takie maleństwo karmi się mysimi oseskami 1dniowymi takie małe różowe myszki można kupić w sklepie zoologicznym bądz na giełdzie

terrarium można kupić szklane w zoologicznym lub faunbox jest to odpowiednik plastikowaego terrarium wymiary do małego węża wystarczy 30x20x20 ja trzymam swoją zbożówkę 40cm w terra 40x25x20

jak ci się znudzą malutkie sznurówki i będziesz gotowa na jakieś bydle to na początek polecam pytona królewskiego (regiusa), lub boa nie kupuj anacondy ,ani pytona tyrysiego lub siatkowego to są węże dla profesionalistów po niżej spis cen weży

Pantherophis guttatus czyli wąż zbożowy classic malutki około 50 zł
zbożowy amelastic maluch 60-70zł
zbożowy snow naluch 70-80zł
zbożowy blooder 100-120zł
wąż mahoinowy mały 50-60zł
wąż smugowy 60-80 zł
pyton regius odmiana normal 120-150zł
boa tęczowy kolumbijski 70-100zł
wąż królewski kalifornijski 70-100zł mój ulubieniec

linki na opis zwierząt http://www.terrarium.com.pl/zobacz/pantherophis-guttatus-waz-zbozowy-484.html
http://www.terrarium.com.pl/zobacz/pantherophis-alleghaniensis-waz-smugowy-2121.html
http://www.terrarium.com.pl/zobacz/lampropeltis-triangulum-waz-mleczny-649.html
http://www.terrarium.com.pl/zobacz/lamprophis-boaedon-fuliginosus-waz-mahoniowy-493.html
 

ziomusiek

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam . !
Jestem z Kamiennej Góry interesował by mnie zakup węża zbożowego młodego .
Zastanawiałem się czy mógłbyś mi pomóc w znalezieniu bliskich dla mojego położenia hodowców
mój zakup jest 100%-towy , tylko potrzebuje informacji o lokalizacji danych hodowców .
Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
 

karol295

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam, chciałbym kupić sobie węża królewskiego kalifornijskiego(będzie to mój pierwszy wąż),mniej więcej wiem co i jak, ale chodzi mi o warunki do węża i o karmienie. Czy mogę go kupić w sklepie zoologicznym czy na giełdzie?? Czy jak urośnie trzeba mu kupić większe terrarium? Bardzo proszę o odpowiedź...
 
Do góry