hobby - zbieractwo :-)

Status
Zamknięty.

bandolino

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Czesc,

Jestem tu nowy :) Zbieram rozne rzeczy - monety, pocztowki, figurki, itp ;-) Ostatnio wciagnalem sie w budowanie kolekcji pamiatek z wakacji :)

Tutaj wrzucilem cos na poczatek z Meksyku:
http://www.archiweo.pl/uzytkownik/31-keitopl

Fajna sprawa, chyba wygrzebie swoje skarby ze strychu, pofotografuje i wrzuce tez tam :)

Zapraszam i pozdrawiam wszystkich! JW
 

szymon.janczyk

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Wiesbaden (Niemcy)
Ja od ok 13 lat zbieram karty telefoniczne. W tym momencie mam ich ponad 4100 z niemal 60 krajów. Bardzo przyjemna forma zbieractwa :)
Główne tematy kart telefonicznych, które zbieram to: zwierzęta, rośliny, sport, znaki zodiaku, JP II, szeroko pojęta komunikacja, kosmos. Tu znajduje się niewielka galeria mojej kolekcji: http://www.forumowisko.pl/topic/130909-karty-telefoniczne/
A wszystkie karty można zobaczyć wchodząc na link znajdujący się na dole postu.
 

Turak

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2010
Posty
207
Punkty reakcji
2
Trudno nazwać to hobbystycznym kolekcjonerstwem ale mam zwyczaj zbierania wszystkich długopisów tzw. firmowych. Czyli np. z logiem jakieś firmy. Szczerze mówiąc już dawno temu przestałem orientować się ile tych długopisów już mam, ale jest ich pełno. Do tego większość znajomych i rodziny sądzi, ze faktycznie mam bzika na tym punkcie, więc co chwile dostaje jakieś ciekawe długopisy. Na szczęście rodzice zgodzili się, żebym na razie część z nich trzymał u nich w domu:)
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
ja zbieram numizmaty :) swojego czasu zbierałem znaczki jak byłem młodszy. Teraz została tylko numizmatyka. A propo może ktoś z Was chciałby podzielić się (odsprzedać) jakiś fajny numizmat? Co prawda mam już "ochotę" na jeden, który można wygrać na stronie skarbca mennicy polskiej, próbowałem już 3 razy nie udało się. Spróbuję jeszcze w weekend. Wygrać może co tysięczna osoba, jest 500 srebrnych numizmatów.
 

rudi-85

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
ja zbieram monety polskie zarówno te starsze jak i obecnie wychodzące kolekcjonerskie
 

Turak

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2010
Posty
207
Punkty reakcji
2
Ja chyba mam nowe hobby:p Konkursy internetowe i zdobywanie kolejnych głosów w nich:p To naprawdę zaczyna mi dawać kupę radości i rozrywki a nawet emocji:) Do tego taki impuls radości gdy z tych zabaw wyniknie wygrana jakiejś nagrody:)

Ale czasem oprócz samego zdobywania głosików na siebie i frajdy z samej zabawy w tych konkursach chodzi o coś więcej. Tak jak w Akcji Ekoszkoła, w której również biorę udział. W tej akcji oprócz typowego konkursu, w którym można wygrać nagrodę chodzi o coś więcej. Głównym celem tej akcji jest doprowadzenie do remontu szkoły podstawowej. Myślę, że wspieranie takich inicjatyw daje dodatkową satysfakcję!
 
Status
Zamknięty.
Do góry