Hitlerowskie eksperymenty na ludziach

A

arkovianin

Guest
Z kapitalizmem to III Rzesza prowadzila wojne.




Udowodnij to faktami bo jakoś to do mnie nie przemawia i nadal twierdzę, że gdyby nie kapitalizm to III Rzesza by nie była tak silnym państwem!
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
Udowodnij to faktami bo jakoś to do mnie nie przemawia i nadal twierdzę, że gdyby nie kapitalizm to III Rzesza by nie była tak silnym państwem!

Przez kapitalizm i probe wprowadzania dvpokracji w Niemczech Hitler doszedl do wladzy.

Fakty ?

Panstwa Zachodnie jak Wielka Brytania, Francja, USA to panstwa ktory stanely w obronie kapitalizmu i dvpokracji, panstwa te toczyly z Hitlerem wojne.

Czy Ty rowniez jak twoj kolega Fedor szkoly nie konczylas i PODSTAWOWYCH faktow nie znasz ?

Czy moze III Rzesza prowadzila wojne sama ze soba ?
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Ja dalej czekam, na odpowiedź dotyczącą "skoku" i "totalnego zwrotu w medycynie". Najlepiej jakby o tym traktowała jakaś poważna książka. Chętnie ją przeczytam.
jedno ze źródeł Stanisław Sterkowicz "Zbrodnie hitlerowskiej medycyny"
Stanisław Sterkowicz "Nieludzka medycyna - lekarze w służbie nazizmu"
Wszystkie lub prawie wszystkie wielkie mocarstwa prowadziły i prowadzą
pseudonaukowe, naukowe badania na więźniach , niewolnikach
Eksperymenty medyczne.
Badania te były i są finansowane przez wielkie międzynarodowe koncerny:
I.G. Farben, Interessen-Gemeinschaft Farbenindustrie AG . Tu wytwarzano
Cyklon B
Bayer AG .Słynna aspiryna 'bajera'
Wiele niemieckich przedsiębiorstw współpracowało i nadal współpracuje
z Amerykanami.
IG Farbenindustrie współpracował z amerykańskim Standard Oil (Esso)
W niemieckich fabrykach lokował kapitał prezydent Stanów Zjednoczonych
Franklin Delano Roosevelt
Plany Dawesa i Younga .
Dziś już nie dowiemy się, jakie osiągnięto efekty naukowe. Wiemy, kto i
ile na tym zarobił.

faszyzm hitlerowski był też zbrodnią ruskich socjalistów...a kto nie zechce uwierzyć,jest chory psychicznie..

Grigorij Mairanovsky (1899-1964) to radziecki biochemik i deweloper trucizny.

Był szefem tajnych laboratoriów w Instytucie Biochemii Bacha w Moskwie (1928-1935). Jako szef Laboratorium nr 1 z NKWD (1938-1946), zainicjował tajne "naukowych" program trucizna prowadzonych przez radzieckich tajnych służb policyjnych. Używał więźniów politycznych do eksperymentów z truciznami. Jego praca doktorska niejawnych obronił w 1940 roku pod tytułem "Aktywność biologiczna produktów interakcji iperytu z [ludzi] tkanek".

Mairanovsky uczestniczyła osobiście w zabójstwa polityczne jako członek zespołu Sudopłatowa Pavel w 1940 roku. [1] [2] [3] Te zamachy to, że z amerykańskich szpiegów dla Sowietów, Izajasz Oggins.

Został aresztowany w 1951 r., w związku z aresztowaniem Wiktor Abakumow, spędził 10 lat w więzieniu. Po uwolnieniu kierował laboratorium biochemiczne.
http://en.wikipedia....ory_Mairanovsky
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Outremer , ale przecież nikt nie twierdzi , że w III Rzeszy nie było komunistów.... To Pan Kenobi nie potrafi odróżniać nazizmu od faszyzmu oraz komunizmu od tych dwóch ideologii.Przede wszystkim faszyzm był włoski a nazizm niemiecki.Każdy zdrowy człowiek tak sądzi!
No właśnie ten co założył temat ma z tym straszne problemy, ale to nie Kenobi tylko Fedorowicz. On ma wór z napisem faszyzm, z którego wszystko wyciąga. A teraz pytanie są podobieństwa ?
222,3,index_75.jpg



200px-National_Bolshevik_Party.svg.png
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
ze też wcześniej nie przyszło mi do głowy aby zadać to pytanie feorowi :mruga: !! :]
Kiedy on wie co to narodowy bolszewizm, bo tą drugą flagę wkleiłem na FŻP. I z tego co pamiętam napisał wtedy coś w typie : co pan robi, jeszcze nas zbanują. Ale coś tam o tym skrobnę w innym temacie.
 
A

arkovianin

Guest
Mnie się wydaje że Fedorowicz łączy bolszewizm z faszyzmem /nazizmem a to przecież nie miało nic wspólnego. :/
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
Mnie się wydaje że Fedorowicz łączy bolszewizm z faszyzmem /nazizmem a to przecież nie miało nic wspólnego. :/

Swiat tow. jest prosty. Jest a) piekny i cudowny komunizm, raj dla wszystkich b) paskudny kapitalizm i liberalowie ktorzy wyzyskuja lud pracujacy, malo tego odpowiedziali sa za cale zlo i zbrodnie na swiecie rowniez.

W tym temacie tow. proboje udowonic rownie zawrota teze iz hitleryzm to wina kapitalizmu i liberalow oczywiscie.

Ma swoja chorobe ktorej przebieg widzimy na tym forum.
 
F

Fedorowicz

Guest
I widzisz mam dla ciebie ciąg dalszy tej historii w temacie, który tak starannie omijasz.Buchenwald odzierany z mitów
Artykuł jest tendencyjnie stronniczy,ponieważ w nieludzkich warunkach obozowych zbydlęceniu ulegali różni ludzie,zarówno o lewicowych,jak i prawicowych poglądach,nieraz uważani w warunkach przedwojennych w swoich stronach za spokojnych,przyzwoitych obywateli.Trudno oczekiwać,aby burżuazyjny urzędnik czy redaktor jak panowie Pomianowscy,zamieszczający tradycyjnie antylewicową propagandę w gazecie Rzeczpospolita mogli wysmażyć coś innego,niż antylewicowy paszkwil.
Mnie się wydaje że Fedorowicz łączy bolszewizm z faszyzmem /nazizmem a to przecież nie miało nic wspólnego.
Nie zrozumiałeś.To nie ja,tylko pan Kenobi i prawica utożsamia komunizm z faszyzmem,aby zatrzeć i ukryć przed świadomością społeczeństwa prawdę o klasowym,kapitalistycznym charakterze faszyzmu i swoim dla niego poparciu..
W tym temacie tow. proboje udowonic rownie zawrota teze iz hitleryzm to wina kapitalizmu i liberalow oczywiscie.
Widzi pan,dla mnie liberalizm to nie abstrakcyjny wolny rynek,tylko przywileje dla kapitalistów i ograniczenia praw pracowniczych oraz wyzysk pracownika.Dzieki faszyzmowi bogacili się kapitaliści,a ginęli pracownicy.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Artykuł jest tendencyjnie stronniczy,ponieważ w nieludzkich warunkach obozowych zbydlęceniu ulegali różni ludzie,zarówno o lewicowych,jak i prawicowych poglądach,nieraz uważani w warunkach przedwojennych w swoich stronach za spokojnych,przyzwoitych obywateli.Trudno oczekiwać,aby burżuazyjny urzędnik czy redaktor jak panowie Pomianowscy,zamieszczający tradycyjnie antylewicową propagandę w gazecie Rzeczpospolita mogli wysmażyć coś innego,niż antylewicowy paszkwil.
Spisek zapewne faszystowsko-iberalny za pieniądze Watykanu i CIA. Inaczej być nie może. Fakty zmyślone, nazwiska też.
Fedorowicz a czego ja się po tobie mogę spodziewać ? Idziesz w zaparte bo tak cię uwarunkował system. Ty nie potrafisz myśleć bo już byś dawno skapował, że coś jest nie tak z tym twoim światem.
Na twój post można tylko odpowiedzieć w jeden sposob.
MUAHAHAHA
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Proszę o posty w temacie.
@Kenobi. Temat, który cały czas próbujesz narzucić jest ciekawy, ale nie tu. Prowokujesz od początku offtop. Rozumiem, że z jakiś tam nie jasnych do końca względów ten temat Ci się nie podoba. Jednak zdecydowałem, że zostaje i proszę uszanuj moją decyzje i nie rozwalaj go.
@Federowicz. Oducz się tych insynuacji w stosunku do użytkowników, bo tracę cierpliwość.
@Piszpan. Co ma znaczyć ta wklejka, którą usunąłem?
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
Widzi pan,dla mnie liberalizm to nie abstrakcyjny wolny rynek,tylko przywileje dla kapitalistów i ograniczenia praw pracowniczych oraz wyzysk pracownika.Dzieki faszyzmowi bogacili się kapitaliści,a ginęli pracownicy.

Widzi pan, te przywileje to kapitalisci maja od panstwa, od politykow ktorzy te przywileje moga dawac, tak jest TYLKO w systemie socjalistycznym, bo tylko w tym systemie moga to robic.

Kto komu da przywilej na wolnym rynku ? Kazdy ma taki sam status i jest wolna konkurencja, lapowka u polityka sie nic nie zalatwi.
Wyzysk pracownika generuje glownie panstwo, poprzez zabieranie mu jego pieniedzy wysokimi podatkami - ma to miejsce w systemie socjalistycznym.

Dzieki faszyzmowi jak ktos sie bogacil to glownie partia i jej koledzy, czyli typowa sytacja dla socjalizmu.

Nie zrozumiałeś.To nie ja,tylko pan Kenobi i prawica utożsamia komunizm z faszyzmem,aby zatrzeć i ukryć przed świadomością społeczeństwa prawdę o klasowym,kapitalistycznym charakterze faszyzmu i swoim dla niego poparciu..

Zwyczajne klamstwa i pomawianie innych. Nie jestem zadna prawica, merytyrocznie bylo wykazana ze komunizm i hileryzm to byly dwie zbrodnicze odmiany socjalizmu. Od i tyle. Kapitalistyczny charakter faszyzmu jest z Pana strony teza po prostu ulomna, nie poparta niczym, nieprawidza. Jak juz sie tworzy propaganda to wypadaloby chociaz zadbac aby byla logiczna.

Sugerowanie ze ktos tutaj popiera faszyzm jest po prostu bezczelnym klamstem i pomawianiem innych.

Ja pisalem wielokrotnie ze jestem przeciwnikem socjalizmu i rowno nagannie oceniam obie jego zbrodnicze odmiany, ten w III Rzeszy jak i ZSRR.
@Kenobi. Temat, który cały czas próbujesz narzucić jest ciekawy, ale nie tu. Prowokujesz od początku offtop. Rozumiem, że z jakiś tam nie jasnych do końca względów ten temat Ci się nie podoba. Jednak zdecydowałem, że zostaje i proszę uszanuj moją decyzje i nie rozwalaj go.

Ok. Postaram sie, jednak wszyscy na tym forum wiedza, lacznie z Toba, jaki jest cel tematow i postow pisanych przez tow. Fedorowicza. Dziwne aby reszta przymykala oko na takie brednie.

Pan Fedrowicz najpierw a) wymienia zbrodnie hitlerowcow a pozniej b)teza iz to wina kapitalizmu i liberalow bo on ma sprany mozgl i ciagle walczy z mitycznym wrogiem klasy pracujacej :]

To sie robi NUDNE.
 
A

arkovianin

Guest
Nie zrozumiałeś.To nie ja,tylko pan Kenobi i prawica utożsamia komunizm z faszyzmem,aby zatrzeć i ukryć przed świadomością społeczeństwa prawdę o klasowym,kapitalistycznym charakterze faszyzmu i swoim dla niego poparciu..




Czy Twoja wypowiedź ma mi podpowiedzieć ,że Kenobi to faszysta albo nazista?Nie wydaje mi sę aby tak było za takie wypowiedzi powinieneś być usunięty z forum.




Pan Fedrowicz najpierw a) wymienia zbrodnie hitlerowcow a pozniej b)teza iz to wina kapitalizmu i liberalow bo on ma sprany mozgl i ciagle walczy z mitycznym wrogiem klasy pracujacej




Też to zauważyłem i coraz bardziej mi się wydaje iż tow.Fedorowicz jest iście za komunizmem skoro broni klasę pracującą :lol:




Nie zrozumiałeś.To nie ja,tylko pan Kenobi i prawica utożsamia komunizm z faszyzmem,aby zatrzeć i ukryć przed świadomością społeczeństwa prawdę o klasowym,kapitalistycznym charakterze faszyzmu i swoim dla niego poparciu..




Za to będzie raport
 
F

Fedorowicz

Guest
Też to zauważyłem i coraz bardziej mi się wydaje iż tow.Fedorowicz jest iście za komunizmem skoro broni klasę pracującą..
Ja jestem przede wszystkim za zniesieniem wyzysku pracowników polskich,można mnie nazwać socjalistą w stylu szwedzkim.Jaka ideologia poza marksizmem zajmuje się walką z wyzyskiem i niesprawiedliwością społeczną ?Kim jest pan Kenobi-tego nie wiem,nie jestem jasnowidzem.Z wypowiedzi wynika,że egalitaryzm jest mu obcy,nie napisał też w wątku ani jednego słowa o eksperymentach hitlerowskich na ludziach,a nawet wyrażał niezadowolenie,że taki temat powstał.Co do raportów,to nie piszę,raport to inaczej donos,ja nie donoszę.Osoby które donoszą bez poważnego powodu uważam za niemoralne.Wracając do tematu,przerażającym eksperymentem było również prowadzenie hodowli laboratoryjnych bakterii na pożywce, którą był bulion z mięśni ludzkich. Przygotowywaniem wywaru (jak i badaniami) zajmowali się więźniowie, którzy czasami spożywali wygotowane mięso, nieświadomi dokonywanego aktu kanibalizmu.
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
Ja jestem przede wszystkim za zniesieniem wyzysku pracowników polskich,można mnie nazwać socjalistą w stylu szwedzkim.Jaka ideologia poza marksizmem zajmuje się walką z wyzyskiem i niesprawiedliwością społeczną ?

To dziwne ze popierasz wyzysk panstwa wobec pracownikow.

Marksizm to ideologia ktora w stopniu najwyzszym powoduje wyzysk panstwa wobec obywateli i generuje niesprawiedliwosc spoleczna.

Od sprawiedliwosci ma byc prawo, egzekwowane przez sad, policje i wojsko, ew. skromny aparat administracyjny.

Jezeli sprawiedliwoscia zajmuja sie socjalisci majacy wplyw na wszystko to konczy sie to sprawieldiwym ale robieniem przez nich pod siebie.

można mnie nazwać socjalistą w stylu szwedzkim

To cikawe bo jak wykazano w innych tematach w szwecji mozna zauwazyc bardzo wiele elementow liberalnych. Czy do listy twoich zaburzen mozna dodac rowniez schizofremie ?

Osoby które donoszą bez poważnego powodu uważam za niemoralne

Dziwne, czerwoni lubia donosicieli.

Co do tematu, wyrazilem niezawodowlnie z intencji jaka on powstal i chcial ta intencje po prostu obalic.

Dalej, zapraszam, wymieniaj sobie dalej zbrodnie narodowych SOCJALISTOW.

Tak jakby je ktos tutaj negowal.
 
F

Fedorowicz

Guest
To dziwne ze popierasz wyzysk panstwa wobec pracownikow.
Nie popieram.Państwo burżuazyjne stoi na straży wyzysku kapitalistycznego i niesprawiedliwości społecznej.
Od sprawiedliwosci ma byc prawo, egzekwowane przez sad, policje i wojsko..
Prawo to ogólne pojęcie.W państwie burżuazyjnym,które wyzyskuje klasy pracujące przepisy prawne gwarantują i umożliwiają wyzysk.Elementy liberalne to również ogólne pojęcie,może oznaczać różne rzeczy.Panie Kenobi,chociaż jedno zdanie pan napisz o eksperymentach pseudomedycznych,bo generujesz tu totalny offtopic.Przerażającym elementem pseudomedycznej działalności hitlerowców było w Auszwic tworzenie zbioru szkieletów dotyczące 115 więźniów różnych typów antropologicznych, wieku i płci, którzy zostali wyselekcjonowani, przewiezieni do KL Natzweiler-Struthof w Alzacji i uśmierceni; pracami kierował SS-Hauptsturmführer prof. dr August Hirt.
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
Nie popieram.Państwo burżuazyjne stoi na straży wyzysku kapitalistycznego i niesprawiedliwości społecznej.

Panstwo nie jest burzuazyjne, tylko socjalistyczne. Nasz ustroj to wzor filozofi socjalistycznej, o co Tobie chodzi ?

Prawo to ogólne pojęcie.W państwie burżuazyjnym,które wyzyskuje klasy pracujące przepisy prawne gwarantują i umożliwiają wyzysk.Elementy liberalne to również ogólne pojęcie,może oznaczać różne rzeczy.

Nie kojarze takiego przepisu ktory gwarantuje wyzysk, co do egzekwowania prawa to juz inna bajka, w socjalizmie jest tak ze wlasnie mozna sobie zapewnic u sojalistow przymykanie oka na lamanie prawa.

Oho, najpierw miales swoja definicje liberalizmu iz to oznacza tylko i wylacznie wyzysk a teraz ze to mozne oznaczac rozne rzeczy ?

Schizofremia czy zaczal Pan logicznie myslec w oderwaniu od propagany jaka panem zawladnela ?

A tak wogole to pan moderator prosil o koniec off topu wiec koniec z mojej strony.
 
F

Fedorowicz

Guest
Wyżywienie więźniów było niewystarczające w obozowych warunkach.Przebywający w obozie więźniowie otrzymywali posiłki trzy razy dziennie: rano, w południe i wieczorem. Wartość odżywcza posiłków zależała przede wszystkim od obowiązujących w hitlerowskich obozach koncentracyjnych norm wyżywienia. Na ich podstawie opracowywano tygodniowe i dzienne jadłospisy. Takie były zasady i tak to miało wyglądać, jednak w rzeczywistości więźniowie dziennie otrzymywali troszkę zupy, kawałek chleba i garnuszek kawy. Z początku odczuwało się jedynie niedosyt, jednak po jakimś czasie niedosyt przeradzał się w głód, który połączony z niewolniczą pracą i biciem, w szybkim tempie prowadził do krematorium. Dlatego też, niektórzy rozumiejąc swoją sytuację wybierali się na tzw. „organizowanie”, czyli po prostu szukanie tego, co wyrzucali SS-mani i strażnicy. Wiele osób szukało pożywienia z kubłach przy kuchni zjadając łupiny kartofli, czy głąby kapusty. Było to bardzo niebezpieczne - groziło za to pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Było to również powiązane z „miganiem” się od pracy. Nie było to łatwe, jednak z pewnością się opłacało.
 
A

arkovianin

Guest
Fakt -wyżywienie w obozach było koszmarne w okresie kiedy nie wolno było można dostawać paczek od rodziny to i śmiertelność w obozach się zwiększała.Każdy więzień szukał jak najlepszego komanda do pracy a najlepiej jak to komando pracowało pod dachem.Ssmani nie mięli serca sami się objadali jak świnie a więźniów doprowadzali do skrajnej nędzy,zgammlenia przeczytajcie wpis na moim blogu i literaturę tam zawartą.
 
F

Fedorowicz

Guest
..Ssmani nie mięli serca sami się objadali jak świnie a więźniów doprowadzali do skrajnej nędzy..
No właśnie,skąd my to znamy,przecież słabszy według ideologii nadludzi nie jest człowiekiem,mają przeżyć tylko najsilniejsi jak twierdzi pan von Mises.Podobnie konserwatywny liberał,pan Walter Bagehot korzystał z ustaleń darwinizmu społecznego.Bagehot twierdził, że tylko najsilniejsze jednostki są w stanie obronić swoją wolność.W przeciwieństwie do tych darwinistów społecznych,ludzie światli ogłosili już dawno prawa człowieka.Po raz pierwszy zestaw niezbywalnych praw podstawowych,których ochronę powierzono państwu, ujęty został w wielkiej Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela, proklamowanej przez rewolucyjną Konstytuantę Francji w roku 1789. Czytamy tam: „Ludzie rodzą się wolnymi i równymi w prawach”; „Celem wszelkiego zrzeszenia politycznego jest utrzymanie przyrodzonych i niezbywalnych praw człowieka. Prawa te to: wolność, własność, bezpieczeństwo i opór przeciw uciskowi”, „Wolność polega na tym, że wolno każdemu czynić wszystko, co tylko nie jest ze szkodą drugiego”.
 
Do góry