Hipisi

chc_chemik

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
Stol(n)ica
Zmysł muzyczny to kwestia wyczucia artystycznego. Ja np. wolę MUZYKĘ niż ryk odkurzacza (chociaż lubię dobry ostry rock). Za może 10 - 15 lat dokonasz przewartościowania. Co do dbania o Ziemię, to czy nic nie zrobili? Ruchy ekologiczne znalazły swoje podstawy u hipisów… Namioty są tymczasowym sposobem na spędzanie czasu w sezonie ciepłym. Ci ludzie mają własne biznesy i zarabiają kasę, ale nie wyzyskując innych, jak np. bankierzy. Pieprzyć to ja mogę, ale potrawy (kobiet nie pieprzę, tylko się z nimi ew. kocham, gdyż je szanuję), a to co Ty nazywasz głupotą może i jest tak przez Ciebie odbierane, ale jest to kwestia bardzo względna. Inni Twoim zdaniem (się) nie pieprzą? A może jednak to robią, tylko boją się o tym mówić? Skąd się wziąłeś na tym świecie, jak nie na skutek pieprzenia. A może przyniósł Cię bocian lub znaleziono Cię w kapuście? A w szkole Cię o tym nie uczyli? To czy będę ironizował czy nie to wyłącznie moja sprawa, ponadto na tak głupie argumenty inaczej odpisać się nie da. Nikogo nie mam zamiaru zmuszać do czytania. Jeśli natomiast oczekujesz chamstwa, to mogę się do Ciebie dostosować, ale czemu ma to służyć? A jeśli chce się Tobie śmiać z tego co piszę, to jest to wyraźny znak że informacje te przerosły Cię! Śmiej się, ale czasem pomyśl czy sam nie chrzanisz głupot. Może za jakiś czas trochę dorośniesz.
Słyszałeś o tym, że dla tych co chcą się odurzyć nie ma problemu. Nie trzeba kombinować by zajadać. To jest środowisko, które nie uznaje towaru, nie jest to rzecz na sprzedaż. Nie jarają jak dresiarze po bramach. Nasłuchałeś się bzdur Rydzyka i myślisz, że o otaczającym Cię świecie wiesz wszystko. Czy znasz taką bandę debili? Przemawia przez Ciebie chamstwo i agresja, w poczuciu anonimowości. Lecz karma jest sprawiedliwa… A jeśli chcesz być egoistą zarabiającym tylko kasę to Twoje prawo, ale nie będzie Ci lekko.
Religie Wschodu dotarłyby na Zachód, ale by jeszcze to trwało (pierwsi hinduiści byli w Warszawie już w latach 20-tych XXw.), hipisi zainteresowani orientem masowo ruszyli na Wschód.
Pomyśl czasem! To nie boli, tylko wymaga odrobiny wysiłku!
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Zmysł muzyczny to kwestia wyczucia artystycznego. Ja np. wolę MUZYKĘ niż ryk odkurzacza (chociaż lubię dobry ostry rock). Za może 10 - 15 lat dokonasz przewartościowania. Co do dbania o Ziemię, to czy nic nie zrobili? Ruchy ekologiczne znalazły swoje podstawy u hipisów… Namioty są tymczasowym sposobem na spędzanie czasu w sezonie ciepłym. Ci ludzie mają własne biznesy i zarabiają kasę, ale nie wyzyskując innych, jak np. bankierzy. Pieprzyć to ja mogę, ale potrawy (kobiet nie pieprzę, tylko się z nimi ew. kocham, gdyż je szanuję), a to co Ty nazywasz głupotą może i jest tak przez Ciebie odbierane, ale jest to kwestia bardzo względna. Inni Twoim zdaniem (się) nie pieprzą? A może jednak to robią, tylko boją się o tym mówić? Skąd się wziąłeś na tym świecie, jak nie na skutek pieprzenia. A może przyniósł Cię bocian lub znaleziono Cię w kapuście? A w szkole Cię o tym nie uczyli? To czy będę ironizował czy nie to wyłącznie moja sprawa, ponadto na tak głupie argumenty inaczej odpisać się nie da. Nikogo nie mam zamiaru zmuszać do czytania. Jeśli natomiast oczekujesz chamstwa, to mogę się do Ciebie dostosować, ale czemu ma to służyć? A jeśli chce się Tobie śmiać z tego co piszę, to jest to wyraźny znak że informacje te przerosły Cię! Śmiej się, ale czasem pomyśl czy sam nie chrzanisz głupot. Może za jakiś czas trochę dorośniesz.
Słyszałeś o tym, że dla tych co chcą się odurzyć nie ma problemu. Nie trzeba kombinować by zajadać. To jest środowisko, które nie uznaje towaru, nie jest to rzecz na sprzedaż. Nie jarają jak dresiarze po bramach. Nasłuchałeś się bzdur Rydzyka i myślisz, że o otaczającym Cię świecie wiesz wszystko. Czy znasz taką bandę debili? Przemawia przez Ciebie chamstwo i agresja, w poczuciu anonimowości. Lecz karma jest sprawiedliwa… A jeśli chcesz być egoistą zarabiającym tylko kasę to Twoje prawo, ale nie będzie Ci lekko.
Religie Wschodu dotarłyby na Zachód, ale by jeszcze to trwało (pierwsi hinduiści byli w Warszawie już w latach 20-tych XXw.), hipisi zainteresowani orientem masowo ruszyli na Wschód.
Pomyśl czasem! To nie boli, tylko wymaga odrobiny wysiłku!
ech, stary a głupi. a czy ja mówiłem że inni są lepsi? ja miałem na myśli że ja jestem lepszy. są i inni ci pieprzą się na prawo i na lewo. albo kochają się na prawo i na lewo jak wolisz. a to czy będziesz ironizował to nie tylko Twoja sprawa, bo jak będą zbyt nieczytelne posty to moge wywalić. Myśle. i nie widze nic, co by bez hippisów nie zaistniało. Może coś by przyszło później. i co z tego? to tylko troche później. Myślisz że nie będzie mi lekko jak będe zarabiał kasę? jak będe egoistą? Ty się będziesz niby światem martwił, a ja będe w tym samym czasie się bawił. Ty świata nie zmienisz, ja świata nie zmienie, ale ja przynajmniej coś z tego życia będe miał.
 

chc_chemik

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
Stol(n)ica
Jeśli chodzi o zdobycie tego czegoś, to już zdobyłem. Wyszalałem się też. Może i jesteś lepszy, ale tylko od ameby bądź niektórych bakterii.
Szkoda mojego czasu na korespondencje z kretynem, więc proszę Cię o USUNIĘCIE MOICH POSTÓW I MOJEGO KONTA! (Nie będę się kłócił z głupszym, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy!)
ŻEGNAM
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
nie obrazaj sie tak :) usunieciem postow grozilem, ale tylko tych nieczytelnych... i kto tu jest niedorosly...
 

chc_chemik

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
Stol(n)ica
Jednak proszę o usunięcie!
Nie obraziłem się, tylko szkoda mi czasu na korespondencję z osobą przepełnioną agresją, korespondencję z której nic nie wynika.
Żegnam!
 

homo hipisus

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
6
Punkty reakcji
0
Na pytanie czy hipisi to subkultura, muszę rozweselić -
pozycjami do/słownymi
1) sub - (łac. sub - pod) - pierwszy człon wyrazów złożonych oznaczający zmniejszenie czego, znajdowanie się w dole, pod czymś lub podleganie czemu (komu), zależność od czego (kogo)
2) synonim - (gr. synonymos - równoimienny) - wyraz bliski znaczeniowo innemu wyrazowi, zwykle różniący się od niego odcieniem stylistycznym

W związku z powyższym, czy subkultura to samo co kontrkultura?
Wg. mnie każdy ruch tworzący coś konstruktywnego (nie tylko niszczący lub tylko negujący, jest czymś znacznie więcej niż subkulturą. Kontrkultura, i część w niej jaką stanowi ruch hipisowski, nie jest subkulturą. Określenie - subkultura nie pasuje do ruchu hipisowskiego, i nie jest synonimem hipisowskiej kontrkultury. Subkultura i kontrkultura to nie synonimy. Kontrkultura to ruch proponujący i realizujęcy coś odmiennego, od ogólnie dotychczas przyjętego, nie tylko jako przeciw. Chyba że ktoś uważa ruch hipisowski za subkulturę (w stosunku do) kontrkultury. Polecam zajrzeć na mą stronkę hipisi-w-rozstajach.prv.pl Pozdrawiam
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
heeeeeh... polecam Odcinek South Parka z 9 serii - Die Hippies Die,jak dla mnie pięknie opowiada o sprawie ;)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Na pytanie czy hipisi to subkultura, muszę rozweselić -
pozycjami do/słownymi
1) sub - (łac. sub - pod) - pierwszy człon wyrazów złożonych oznaczający zmniejszenie czego, znajdowanie się w dole, pod czymś lub podleganie czemu (komu), zależność od czego (kogo)
2) synonim - (gr. synonymos - równoimienny) - wyraz bliski znaczeniowo innemu wyrazowi, zwykle różniący się od niego odcieniem stylistycznym

W związku z powyższym, czy subkultura to samo co kontrkultura?
Wg. mnie każdy ruch tworzący coś konstruktywnego (nie tylko niszczący lub tylko negujący, jest czymś znacznie więcej niż subkulturą. Kontrkultura, i część w niej jaką stanowi ruch hipisowski, nie jest subkulturą. Określenie - subkultura nie pasuje do ruchu hipisowskiego, i nie jest synonimem hipisowskiej kontrkultury. Subkultura i kontrkultura to nie synonimy. Kontrkultura to ruch proponujący i realizujęcy coś odmiennego, od ogólnie dotychczas przyjętego, nie tylko jako przeciw. Chyba że ktoś uważa ruch hipisowski za subkulturę (w stosunku do) kontrkultury. Polecam zajrzeć na mą stronkę hipisi-w-rozstajach.prv.pl Pozdrawiam
każda subkultura może w takim samym stopniu nazywać się kontrkulturą jak hippi.
 

Lillka16

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2008
Posty
228
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Lubsko//Normanton (UK)
Wtrącając sie w temat główny ze swoim zdaniem, dziwi mnie dlaczego ludzie uwazaja hipisów za ludzi wiecznie nacpanych, latajacych nago po zielonej trawce , to tak samo jakby powiedziec ze od samej nazwy kazdy kto uwaza sie za punka jest bezwarosciowym smieciem ktory nic soba nie reprezentuje , metalowiec jest szatanista a ktos kto slucha techna wiecznie na chaju a emo sie tnie blablabla (takich przykladow jest dużo, mam nadzieje ze nikogo nie urazilam , a jak cos to przepraszam)
CHODZI MI O TO ZEBY NIGDY TAK SLEPO NIE PODAZAC ZA STEREOTYPAMI:)
 

Satan

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2007
Posty
204
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kraków
<p style="margin:0px;padding:0px;text-align:center"><a href="http://www.iq-test.pl/?d=9853" target="_blank">Chcesz wspomóc statystycznie swój kraj? IQ na przekór narodom w UE.</a></p>
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Wtrącając sie w temat główny ze swoim zdaniem, dziwi mnie dlaczego ludzie uwazaja hipisów za ludzi wiecznie nacpanych, latajacych nago po zielonej trawce , to tak samo jakby powiedziec ze od samej nazwy kazdy kto uwaza sie za punka jest bezwarosciowym smieciem ktory nic soba nie reprezentuje , metalowiec jest szatanista a ktos kto slucha techna wiecznie na chaju a emo sie tnie blablabla (takich przykladow jest dużo, mam nadzieje ze nikogo nie urazilam , a jak cos to przepraszam)
CHODZI MI O TO ZEBY NIGDY TAK SLEPO NIE PODAZAC ZA STEREOTYPAMI:)
Jak dla mnie HH tez nie ma zadnej idologi moze jakies tam pojedyncze piosenki maja swoje przeslania ale nie znam sie na tym:) mi Hip hop kojarzy sie z wiecznym narzekaniem i obsmarowywaniem
przestań dziecko pieprzyć, bo raz mówisz jedno, a drugi raz przeczysz samej sobie.
 

Lillka16

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2008
Posty
228
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Lubsko//Normanton (UK)
przestań dziecko pieprzyć, bo raz mówisz jedno, a drugi raz przeczysz samej sobie.

Ten drugi link był po primo w innym temacie po drugie nie zaprzeczam sobie;) a po 3 do **** to dotyczy Hip hopu i tamtego tematu bo czy tak nie jest ze natkniesz sie na wiekszosc piosenek i wieczne narzekania;p
A I NAJWAŻNIEJSZE NIE JESTEM DZIECKIEM ile ty masz lat bo zachowujesz sie gorzej niz moj dziadek...
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Ten drugi link był po primo w innym temacie po drugie nie zaprzeczam sobie;) a po 3 do **** to dotyczy Hip hopu i tamtego tematu bo czy tak nie jest ze natkniesz sie na wiekszosc piosenek i wieczne narzekania;p
A I NAJWAŻNIEJSZE NIE JESTEM DZIECKIEM ile ty masz lat bo zachowujesz sie gorzej niz moj dziadek...
dorosła gimnazjalistko, nie ważne że w innym temacie, to że jakiś temat jest inny nie znaczy że to już inne uniwersum. w temacie o hip hopie pojechałaś po stereotypie, nie znając zapewne i tak tej większości piosenek o której piszesz, a w temacie i hippisach nawołujesz do tego by nie patrzeć na stereotypy.
 

Lillka16

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2008
Posty
228
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Lubsko//Normanton (UK)
Ej po nikim nie pojechalam znam wiele osob ktore sluchaja HH i uwazaja sie za skate (czy jakos tak) ale wiekszosc piosenek ktore slyszałam od nich mowia o ów tematyce zreszta napisalam ze nie znam sie dokladnie na tym ale nikogo nie chciałam obrazac a w temacie hipisow oglnie napisalam ze by nie podarzac za stereotypami aha i tak nawiasem nie jestem gimnazjalistka:)
No i nie widze dyskusji do polemiki:)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Ej po nikim nie pojechalam znam wiele osob ktore sluchaja HH i uwazaja sie za skate (czy jakos tak) ale wiekszosc piosenek ktore slyszałam od nich mowia o ów tematyce zreszta napisalam ze nie znam sie dokladnie na tym ale nikogo nie chciałam obrazac a w temacie hipisow oglnie napisalam ze by nie podarzac za stereotypami aha i tak nawiasem nie jestem gimnazjalistka:)
No i nie widze dyskusji do polemiki:)
to już w liceum jesteś? to co Ty na forum robisz! już się uczyć!
a co hippisi nie narzekali? ciągle tylko jakimś buncie śnili, ale nic nie robili. jeśli jest ktoś, do kogo przyległ jakiś stereotyp i ten stereotyp pasuje, to są to hippisi.
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Nic nie robili? No co ty. Przeciez ich bunt polegał na tym ,ze mlodzi zdolni ludzie, z zamożnych intelektualistycznych rodzin, traktowani jako zasoby krajowe urządzili odmowe posłuszeństwa. Według ich wizji świata odmówili dyscypliny wojskowej - niesubordynacja.

Czy to nic?
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
odmówili pieprząc się, żyjąc w błocie, wódzie szycnach i ciągle ćpiąc. dla mnie to oni się stoczyli a nie buntowali. widzisz, ja też nie pokusiłem się na służbę wojskową, ale nie poszedłem pod jakiś durny namiot z bandą ciot ubranych jak na jakimś indianskim bazarze, ale poszedłem na studia.
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Robisz na odwrót to co oni wiec sie nie dziwie ze tak kiepsko ich oceniasz.

Sorry ale przecietny hipis byl o wieeeeeeeeeeeeele bardziej zorientowany w sytuacji swiatowej mimo tego ze zyl w namiocie - niz ty.

P.S czyli jestes zwyczajnym juppiszonem. Ktorych teraz pelno.
 

Lillka16

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2008
Posty
228
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Lubsko//Normanton (UK)
to już w liceum jesteś? to co Ty na forum robisz! już się uczyć!
a co hippisi nie narzekali? ciągle tylko jakimś buncie śnili, ale nic nie robili. jeśli jest ktoś, do kogo przyległ jakiś stereotyp i ten stereotyp pasuje, to są to hippisi.
Nie w liceum tez nie jestem nie ucze sie w Polsce to nie mam tego systemu szkolnego ale to niewazne:)


odmówili pieprząc się, żyjąc w błocie, wódzie szycnach i ciągle ćpiąc. dla mnie to oni się stoczyli a nie buntowali. widzisz, ja też nie pokusiłem się na służbę wojskową, ale nie poszedłem pod jakiś durny namiot z bandą ciot ubranych jak na jakimś indianskim bazarze, ale poszedłem na studia.
A z kąd możesz to wiedziec ze tak pewne opinie o ludzich juz wysowasz, znałam jedna dziewczyna ktora byla hipisem i nie cpała nie tarzała sie w błocie etc, jak dla mnie hipisi to ludzie ktorzy bardziej sprzymierzyli sie z natura, zyli w pokoju i harmoni czy widziałes kiedys hipisa chodzacego po wielkim city i wstrzymajacego bujki???To raczej za spokojni ludzie, peace
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
Nic nie robili? No co ty. Przeciez ich bunt polegał na tym ,ze mlodzi zdolni ludzie, z zamożnych intelektualistycznych rodzin, traktowani jako zasoby krajowe urządzili odmowe posłuszeństwa. Według ich wizji świata odmówili dyscypliny wojskowej - niesubordynacja.

Czy to nic?
hipisi to pochodzili z zamożnych inteligenckich rodzin->stanowili przyszłą elitę społeczeństwa więc państwo rzadko kiedy chciało ich wcielać do armii. Do woja szły dzieciaki z biednych rodzin którzy nie mogli wymigać się od służby lub ochotnicy, więc trudno tu mówić o ucieczce od służby wojskowej. Nieliczna(jak na ilość hipisów) grupa uciekała do Kanady, ponieważ nie mogła pozostać w USA. Amerykańskim hipisom nie przeszkadzało to, że wojsko się nimi nie interesowało wg nich to było ich "bohaterstwo" i "bunt", że nie są w Wietnamie. Największą hipokryzją i głupotą tego ruchu było rozpowszechnianie haseł "wolnościowych" które jak się obecnie okazuje najprawdopodobniej były propagandą komunistów "prawdziwi bohaterzy są w Kanadzie" żołnierze którzy pojechali do Wietnamu to "mordercy dzieci" itd.
Robisz na odwrót to co oni wiec sie nie dziwie ze tak kiepsko ich oceniasz.
Sorry ale przecietny hipis byl o wieeeeeeeeeeeeele bardziej zorientowany w sytuacji swiatowej mimo tego ze zyl w namiocie - niz ty.
Tak jak mówiłem wcześniej to ich "zorientowanie" w świecie było nakierowane przez komuchów.
 
Do góry