Hip-hop

Rafi(L)

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Elo wszystkim mam 15lat słucham hh no praktycznie od zawsze ! No i mam zamniar coś zacząć rapować ! Mam kilka pytań do tych co juz siedzą w tym kilka dobrych lat ! Pierwsze pokaże wam kawałek tekstu co napisałem przed godziną powiedzicie co jest dobrze a co złe dobra ??


ref-Życie na luz wrzucam i zostaje bez przyszłości
Bo nie będę żył pod krawatem razem ze strachem
Życie z dnia na dzień nie martwiąc się o jutro
Bo to jest życie polskiego nastolatka



1.Kiedyś siedzieliśmy przy Tymbarku teraz nowa era przy browarku
A czas leci a my nadal rozum jak dzieci
W głownie nadal zabaw pęk ale nie takich co lat kilka temu wstecz
 

paczek1262

w ryj?
Dołączył
3 Wrzesień 2007
Posty
912
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Łódź
Przyjeło sie aby zwrotka miała 16 wersów, taka nawet najlepiej brzmi. Dalej... szukaj niebanalnych rymów i przede wszystkim unikaj czasownikowych (np. chcialem - brałem) W to co piszesz musisz wlozyc czastke siebie, trenuj. Pisz sobie jak cos ci przyjdzie do glowy, to nie od razu musi byc piosenka. Wyrob sobie swoj wlasny styl, zastanow sie czym sie jarasz. Pamietaj, ze od razu nie bedziesz pisał dobrych tekstow, ale nie zniechecaj sie. Wiele razy bedzie tak, ze napiszesz i powiesz ''to jest o du.py'', mozliwe, ale zdobywasz doswiadczenie. Pisz, pisz, pisz. Styl i poglad na rap przyjdzie z czasem.
 

djdaro151

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2008
Posty
142
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
CK
a po drugie tekst jst bardzo wazny ale....
nawet jak piszesz narazie słabe teksty to i tak nagrywaj nagrytwaj codziennie pisz codziennie abyś wyrobił swój flow
a dobre rymy ?? przyjdą z czasem wraz z zyciowymi przemysleniami a flow trzeba trenowac
 

Rafi(L)

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
30
dzieki za wszystkie rady wezne je sobie do serca a zieliusz o co ci chodzi ??
 

Rafi(L)

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
30
pisze cały czas ale mam problemy z refrenem macie jakies wskazowki albo by ktos mi mogł napisac ktotki refren zeby troche załapał np zycie nastolata i do tego ref cieżko ułozyc
 

dLn

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2008
Posty
213
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Szczecin
Pamiętaj o jednym, na początku tego nie nagrasz. Lej na refren.

Weź zeszyt i zacznij pisać, co masz w głowie. Baw się słowami, szukaj rymów, bogać swój intelekt... Po pewnym czasie zobaczysz, że Twoje teksty są co raz lepsze...
 

vrai

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2009
Posty
80
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Wrocław
W teksty musisz włożyć cząstkę siebie, nie pisz nic na siłę np. "dobra to nagram kawałek o tym i o tym". Pisz o tym co nosisz w sobie i co masz do przekazania innym. Rymy i flow przyjdą z czasem bo to trzeba ćwiczyć.
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
Trenuj np. narzucając sobie jakiś temat i zapisuj do niego wszystkie logiczne rymy tak żeby miało to jakiś sens, tak żebyś czuł się pewny w tym , ćwicz flow żeby nie było pełzające bo to wcale nie o to chodzi x] - powodzenia
pjona
 

djdaro151

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2008
Posty
142
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
CK
Zielusz dobrze mówi dużo czytaj :):):) dużo słów i dużo fajnych metafor mozesz pisać :) bo bez wiedzy ogólnej Twoje teksty będą raczej proste :/
 

belefiz

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ja mam dla ciebie dobry refren:

Życie na luz wrzucam, chcę zrobić kupę więc kucam
Kał w okół siebie rozrzucam - tym rodziców zasmucam
Ale kibelek jest lepszy niż schodowa klatka
Bo to jest życie polskiego nastolatka

Elo.
 
Do góry