:( help

diamond

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
Miasto
w co piątej Kinder Niespodziance:)
Od pół roku biorę tabletki Microgynon 21. Wszystko jest z nimi ok. Ale przypadkiem moja przerwa miedzy opakowaniami trwała nie 7 dni a 8. Zamiast wziąć o 20.30 normalnie jak wczesniej tabl to wziełam ją nast dnia o 12. Czy moje zabezpieczenie jest obniżone?? W przerwie tej nie kochalam się. Wogóle mialam tak 3 tyg bez seksu, ale juz w tym opakowaniu doszlo do stosunku. Czy jest ryzyko ciąży? Ahh ta moja nieuwaga:( prosze o odp
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
No cóz moim zdaniem zabezpieczenie zostało zmniejszone gdyż pierwsza tabletka z każdego opakowania jest najważniejsza. Zresztą najważniejszy jest pierwszy tydzień przy każdym opakowaniu. Powinaś się dodatkowo zabezpieczyć
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
niestety antykoncepcja zostala obnizona, przez cale opakowanie stosuj dodakowe zabezpieczenie. jest ryzyko ciazy poniewaz jezeli zapomni sie tabletki w 1 tyg owulacja moze sie odblokowac...najwiecej kobiet zachodzi w ciaze wlasnie po przedluzonej przerwie
 

mgielka92

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
Powinniście z partnerem zabezpieczyć się dodatkowo. To czy była możliwość zajścia w ciąże jest mało możliwe. Tyle par stara się o dziecko i trafiają na zły dzień cyklu i żadna ciąża nie ma miejsca.
Kontroluj swój cykl miesiączkowy. Zastosuj kalendarzyk, dla was obojga będzie bezpieczniej.
Musisz pilnować brania tabletek. Jeżeli nie weźmiesz jednego dnia nie bierz jej następnego. Nie trzeba brać tabletek co do minuty ja też czasem zapominam i biorę nie o 22 a o 22.30, tyle, że nie współżyje i niczego to nie w nosi. ;) ;) aha i tego następnego dnia bierz tą na dany dzień, a nie jeszcze tą z poprzedniego, o której zapomniałaś.
 

diamond

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
Miasto
w co piątej Kinder Niespodziance:)
kurdeeee to teraz problem bo z 3 razy sie już kochalam. no nic mam nadzieje, ze ciaza nie wchodzi w gre. do konca opakowania nie bedzie juz. !!
zmartwilyscie mnie. nie myslalam ze to az takie powazne..
 

niunia83

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
małop
Po pierwsze: Metoda kalendarzowa przy stosowaniu Microgynon nie ma najmniejszego sensu ponieważ preparat wpływa na temperature ciała i strukturę śluzu!!!
Po drugie: Jeśli zapomniałaś wziaść tabletkę to powinnaś wziaść ją natychmiast jak sobie o tym przypomniałaś natomiast następną powinnaś wziaść o stałej porze!!!
Jeżeli tak zrobiłaś to wszystko jest ok. Skuteczność tabletek nie została obniżona ;)


Głowa do góry,będzie :eek:k:
 

diamond

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
Miasto
w co piątej Kinder Niespodziance:)
ja wzielam wtedy tylko jedną o tej 12.30. i pozniej codziennie o 12.30. niestety nie wzielam dwoch tego dnia. czy to zle? czy musze do konca tabletek sie dodatkowo zabezpieczac? pierwszy raz mi sie tak zdarzyo. zawsze pilnowalam.
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Tak musisz się dodatkowo zabezpieczać przez całe opakowanie. Poczytaj sobie ulotkę że pierwszy tydzień brania tabletek jest kluczowy i jeśli w nim zapomnisz wziąć choćby jedenj to ciąża jak najbardziej jest możliwa.

Kontroluj swój cykl miesiączkowy. Zastosuj kalendarzyk, dla was obojga będzie bezpieczniej.

Branie tabletek i kontrolowanie cyklu miesięcznego to się wyklucza bo tabletki zakłócają właśnie ten cykl

Musisz pilnować brania tabletek. Jeżeli nie weźmiesz jednego dnia nie bierz jej następnego. Nie trzeba brać tabletek co do minuty ja też czasem zapominam i biorę nie o 22 a o 22.30, tyle, że nie współżyje i niczego to nie w nosi. ;) ;) aha i tego następnego dnia bierz tą na dany dzień, a nie jeszcze tą z poprzedniego, o której zapomniałaś.

To bzdura. Jeśli zapomni się o tabletce to trzeba ja jak najszybciej przyjąć, czasami nawet dwie naraz. Czy Ty nie czytałaś ulotki zamieszczonej do tabletki?
 

diamond

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
Miasto
w co piątej Kinder Niespodziance:)
do konca opakowania sobie daruję pieszczoty. ale martwi mnie to ze moglam juz zajsc. 3 razy w tym opakowaniu to robilam. zostalo mi do konca 10 tabl. mam nadzieje ze krwawienie wystapi, bo teraz robic test to chyba bez sensu.
 

niunia83

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
małop
Zawsze możesz zrobić test z krwi. Takie badanie wykrywa baaardzo wczesną ciąże. :rumieniec:
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
po pierwsze 1 tydzien stosowania tabletek jest "niebezpieczny" poniewaz jezeli prsedluzysz o jedne dzien przerwe badz zapomnisz tabletki ryzytko ciazy sie bardzo zwiekasz... wiesz jest ryzyko zajsciA w ciaze duze, no ale mozna jeszcze liczyc na szczescie! ty przy pierwszym stosunku musialas sie zabezpieczac a pytasz teraz czy musisz,jezeli przedluzylas przerwe i nie wzielas prawidlowo leku- OCZYWISCIE MUSISZ sie zabezpieczac. zastanow sie czy tabletki sa odpowiednia metoda antykoncepcji dla ciebie, poniewaz przyjmowanie musis byc regularne!
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
No może miałaś to szczęście i nie będziesz w ciąży, a na przyszłość uważaj z tymi tabletkami. A badanie krwi rzeczywiście może Ci pomóc w stwierdzeniu czy jesteś w ciąży czy nie
 
Do góry