Harmonijka

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
Ostatnio mam za:cenzura:ista faze na ten instrument... to chyba pierwszy instrument.... no nie;p drugi instrument po gitarze basowej ktory mi sie tak spodobal;p (pierwsze byly skrzypce:). Na szczescie jest to niedroga zabawka w porownaniu do tych poprzednich, i mam zamiar w najblizszym czasie sobie jakas kupic:) Jest moze tutaj ktos kto gra na harmonijce:)? Moze wprowadzi innych w harmonijkowy swiat albo zajawi na ten instrument innych:)
 

soniia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2007
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Ja od niedawna gram :D
super instrumencik, szczególnie do blues'owych brzmień
polecam wszystkim
 

kicaj157

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja gram troche i polece ci dwie z firmy HOHNER (kupuj tylko z tej firmy) Blues Harp i special 20. Ja osobiście gram na blues harpie ale na poczatek special 20 :eek:k:
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Ja właśnie zamówiłem Hohnera z allegro za 20 zł. Też nabrałem chęci na grę na harmonijce, i na nowy rok sprawiłem sobie prezent ;)
 

oem

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć.
Gram od dwóch lat i uważam, że firma Hohner wcale nie jest najlepsza.
Na początek proponuję Hohner Special 20, lecz później Suzuki Harpmaster w tonacji C. To najlepsze harmonijki do nauki.
Na potem proponuję ci harmonijki firmy Seydel, np. Blues Session lub 1847 (droga ale świetna).
Co do kolejności tonacji najlepiej wybrać tak:
C, A, D, G, F itd.

Osobiście posiadam:
- Hohner Special 20 C (już zużyta)
- Hohner Golden Melody A
- Suzuki Harpmaster MR200 C
- Seydel Blues Session D
- Suzuki Easyrider C (kiepska)

Pozdro :)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
A co za różnica w jakiej kolejności ktoś będzie kupował harmonijki? Mi się wydawało zawsze, że różne stroje bierze się do różnych piosenek. Ale ekspertem w tej dziedzinie nie jestem. Różni się czymś gra na różnie strojonych harmoszkach?
 

uosobienie

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
489
Punkty reakcji
7
A co za różnica w jakiej kolejności ktoś będzie kupował harmonijki? Mi się wydawało zawsze, że różne stroje bierze się do różnych piosenek. Ale ekspertem w tej dziedzinie nie jestem. Różni się czymś gra na różnie strojonych harmoszkach?

jak to :p zapewne rozni sie tym, czym gra w roznych skalach na gitarze..
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Chyba nie bardzo. Na gitarze w różnych skalach masz różne pozycje palców na gryfie. A mi chodzi o to jak technika gry ma się do strojenia. Czy na standardowo nastrojonej gitarze gra się inaczej niż na gitarze w Dropped-D albo nastrojonej o ton niżej? Nie. I wydaje mi się, że z harmonijką jest podobnie.
 

uosobienie

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
489
Punkty reakcji
7
ah :p myslalem ze pytasz o roznice w dzwieku.
ale zaryzykuje i zgadne, ze jednak na harmonijce jako ze jest mniej dzwiekow w porownaniu do gitary, mozna grac tylko w jednej skali na raz. a wiec technicznie gra moze sie roznic nieco, w zaleznosci od poltonow itp. a moze nie, nie wiem, nie sluchajcie mnie :p
wlasciwie jest to nawet troche nielogiczne, co powiedzialem
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Tak, to nie ma sensu. A jeśli masz pisać posty tylko po to, żeby na końcu stwierdzić "nie wiem, nie słuchajcie mnie, to co napisałem jest nielogicznie" to lepiej nie pisz nic, bo prosisz się o warna. To ostrzeżenie na przyszłość.
 

uosobienie

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
489
Punkty reakcji
7
czemu wprowadzasz taka sztywna atmosfere? tym bardziej ze rozmawiamy na temat. ostatnie zdanie dopisalem juz po edycji, nie mialem takiego zamiaru przed napisaniem posta. moze powinienem byl napisac kolejnego posta, zamiast edytowac? dbasz o porzadek czy o jak najmniejsza ilosc wypowiedzi w tematach? jedni nabijaja posty, inni obsesyjnie sie czepiaja o intencje, co jest smieszne.

wracajac do tematu, zeby nie bylo, sam kiedys na jednej harmonijce gralem, niestety mialem od niej czarne usta i sobie podziekowalem, a moze bylbym slawny :(
 

palcek

spOOky
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
738
Punkty reakcji
42
Czołem!
Chciałbym kupić sobie harmonijkę ustną,tylko nie wiem na jaką się zdecydować.
Możecie powiedzieć która z tych jest najlepsza i czy są warte swojej ceny?
Mam nadzieję że ktoś się orientuje i mi doradzi bo ja się nie znam,po prostu chcę grać! :)

1) http://www.allegro.pl/item722597068_harmonijka_hohner_special_20_c.html
2) http://www.allegro.pl/item725523658_harmonijka_marine_band_deluxe_c.html
3) http://www.allegro.pl/item716645104_harmonijka_hering_vintage_harp_1923_w_tonacji_c.html
4) http://www.allegro.pl/item722546676_harmonijka_ustna_hohner_silver_star_a.html

I co oznacza ten opis poniżej? Na allegro są wyszczególnione harmonijki z różnymi tonacjami,którą wybrać??
"OPIS TECHNICZNY:
- stroiki : 20
- kanały: 10
- tonacja A"
 
Do góry