Harcerze... A Co To Jest... Wymarły Gatunek?

Karolina

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
2 878
Punkty reakcji
0
Wiek
35
100% racja harcerstwo jest dla ludzi,którzy tego chcą nie z przymusu jesteś nim na całe życie albo wogóle nim nie jesteś
A mnie wlasnie zmuszali do wielu rzeczy. Nie wiem u mnie to wogole tak chyba jakos inaczej bylo :mruga: Bylam harcerka przez 3 lata ale juz sie za nia nie uwazam. Wiem wiem wtedy sie tak mowilo "harcerzem sie jest do konca zycia" ale jaki w tym sens? :/
 

kolosowska

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
102
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
rynsztok.
Mnie też zmuszają do wielu rzeczy ale cóż nie potrafię życ bez mojej drużyny.
Z tym że harcerzem jest się do końca życia to się nie do końca zgodzę, bo jeżeli ktos chodzi na zbiórki żeby się spotkac ze znajomymi a ktoś żeby służyc Bogu ojczyźnie etc. to chyba jest różnica nie ?
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Zmuszają!? Buahahahaha. A to dobre. jestem ciekaw jak. może batem? Otóz chciałbym powiedzieć że w harcerstwie nie ma zmuszania albo coś chcesz robić albo nie.
 

Draken

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2006
Posty
586
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
się biorą dzieci neostrady?? odpiszcie
A mnie wlasnie zmuszali do wielu rzeczy. Nie wiem u mnie to wogole tak chyba jakos inaczej bylo :mruga: Bylam harcerka przez 3 lata ale juz sie za nia nie uwazam. Wiem wiem wtedy sie tak mowilo "harcerzem sie jest do konca zycia" ale jaki w tym sens? :/


No właśnie a poza tym po harcerzu można mieć lepsze rangi jak leśniczy albo górnik
 

male././

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2007
Posty
165
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Harcerze sa spoko. Sama byłam na kilku spotkaniach ale jednak uznałam że to nie spełnia moich oczekiwań ale podziwiam tych ludzi.
 

Draken

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2006
Posty
586
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
się biorą dzieci neostrady?? odpiszcie
Harcerze sa spoko. Sama byłam na kilku spotkaniach ale jednak uznałam że to nie spełnia moich oczekiwań ale podziwiam tych ludzi.


co ty...
wiązać sznurki i zapalać ognisko 2 patykami mozna nauczyć się w wieku 6 lat U SIEBIE W DOMU....to po co jechać na obóz harcerski żeby tam się tego uczyć ???
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Są ludzie i ludziska. Jak zwykle znalazły się osoby które wypowiadają się w temacie o którym nic nie wiedzą. Hrcerstwo nie polega tylko na "wiązaniu sznurków i rozpalaniu ognisk". Ale przede wszystkim na samodoskonaleniu się, pomaganiu innym, dobrej zabawie oraz wielu innych rzeczach których niestety nie pojmiesz.
 

Draken

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2006
Posty
586
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
się biorą dzieci neostrady?? odpiszcie
Są ludzie i ludziska. Jak zwykle znalazły się osoby które wypowiadają się w temacie o którym nic nie wiedzą. Hrcerstwo nie polega tylko na "wiązaniu sznurków i rozpalaniu ognisk". Ale przede wszystkim na samodoskonaleniu się, pomaganiu innym, dobrej zabawie oraz wielu innych rzeczach których niestety nie pojmiesz.


samo doskonaleniu się....dajcie spokój tobie się podoba to to ci nie zabraniam ale nie wciskaj mi kitu że nie pojme....myślisz że nikt nic nie pojmię ?? odezwał się sam tam nei byłeś ja owszem ale już twierdzę że nie potrzebowałem tego :D
 

dj_szczocia

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
134
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Kielce
Harcerze są to istoty o dobrych serduszkach, pomagające innym, ja myślę że harcerze są potrzebni naszemu wielkomiejskiemu środowisku (wiem coś na ten temat, bo kiedyś należałam do harcerstwa, ale teraz mam za dużo obowiązków, aby przychodzić na zbiórki).
 

Gipson

....nałogowiec....
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
685
Punkty reakcji
0
Miasto
CE KA CK KIELCE
Jeju.. wogóle fajnie że ktoś reaktywował ten temat. Bo już myślałam że umarł :p :D

Mnie też zmuszają do wielu rzeczy ale cóż nie potrafię życ bez mojej drużyny.
Z tym że harcerzem jest się do końca życia to się nie do końca zgodzę, bo jeżeli ktos chodzi na zbiórki żeby się spotkac ze znajomymi a ktoś żeby służyc Bogu ojczyźnie etc. to chyba jest różnica nie ?

No różnica jest. Ale na zwykłych zbiórkach na których harcerze grają w różne gry czy są jakieś imprezy to trudno służyć Bogu i ojczyźnie.
Z tym że zgadzam się z tym że niektórzy przychodzą na zbiórki tylko po to aby sobie pogadać ze znajomymi a jak są jakieś zajęcia to "im sie nie chce" lub jak trzeba obstawiać WOŚP'a czy inne mprezy medycznie to takich ludi nie ma


Zmuszają!? Buahahahaha. A to dobre. jestem ciekaw jak. może batem? Otóz chciałbym powiedzieć że w harcerstwie nie ma zmuszania albo coś chcesz robić albo nie.
Mi się zdaje że niektórym sie zdaje że ich do czegoś zmuszają jak im się poprostu nie chce.. bo są takie wyjątki którzy myślą że jak im mówią zeby szli coś zrobić t że ich zmuszają od razu.


co ty...
wiązać sznurki i zapalać ognisko 2 patykami mozna nauczyć się w wieku 6 lat U SIEBIE W DOMU....to po co jechać na obóz harcerski żeby tam się tego uczyć ???
A co ty umiesz robić takie pierdoły.. bo ja jestem harcerką pare lat i takich rzeczy nie umiem robić. (mówie o tych twoich 2-uch patyczkach... <_< )
Wiązać sznurki jak to ująłeś to każdy umie, ale nie każdy wie jak dany węzeł wykorzstać do danej sytuacji. A jeden z ważniejszych węzłów ratowniczy to chyba jak bym się zapytała ludzi czy umieją to napewno by powiedzieli że nie. A jest on ważny. Bo może się przydać w paru niebezpiecznych sytuacjach.
A wracając do 2 patyków. To za każdym razem jak miałam rozpalać np. kuchnie polową to zawsze nam dawali zapałki...

Naprawdę... harcerze nie są zacofani...


Jeszcze taki mini cytacik na zakończenie
Harcerstwo to nie jest coś co się umie, ale to jest coś, czym się jest
 

Draken

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2006
Posty
586
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
się biorą dzieci neostrady?? odpiszcie
Jeju.. wogóle fajnie że ktoś reaktywował ten temat. Bo już myślałam że umarł :p :D
No różnica jest. Ale na zwykłych zbiórkach na których harcerze grają w różne gry czy są jakieś imprezy to trudno służyć Bogu i ojczyźnie.
Z tym że zgadzam się z tym że niektórzy przychodzą na zbiórki tylko po to aby sobie pogadać ze znajomymi a jak są jakieś zajęcia to "im sie nie chce" lub jak trzeba obstawiać WOŚP'a czy inne mprezy medycznie to takich ludi nie ma
Mi się zdaje że niektórym sie zdaje że ich do czegoś zmuszają jak im się poprostu nie chce.. bo są takie wyjątki którzy myślą że jak im mówią zeby szli coś zrobić t że ich zmuszają od razu.
A co ty umiesz robić takie pierdoły.. bo ja jestem harcerką pare lat i takich rzeczy nie umiem robić. (mówie o tych twoich 2-uch patyczkach... <_< )
Wiązać sznurki jak to ująłeś to każdy umie, ale nie każdy wie jak dany węzeł wykorzstać do danej sytuacji. A jeden z ważniejszych węzłów ratowniczy to chyba jak bym się zapytała ludzi czy umieją to napewno by powiedzieli że nie. A jest on ważny. Bo może się przydać w paru niebezpiecznych sytuacjach.
A wracając do 2 patyków. To za każdym razem jak miałam rozpalać np. kuchnie polową to zawsze nam dawali zapałki...

Naprawdę... harcerze nie są zacofani...


Jeszcze taki mini cytacik na zakończenie
Harcerstwo to nie jest coś co się umie, ale to jest coś, czym się jest

no dobra może i czynią dobrę rzeczy ale w jakim wieku oni żyją ?? w wieku kamienia łupanego ?? :lol: :lol:
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
No nie mogę normalnie dziecko neo. Poprostu troll jak nic. Kto tu żyje w epoce kamienia łupanego. Nic o harcerzach nie wiesz, a się wypowiadasz tylko na podstawie stereotypów. Byłeś kiedyś na jakieś zbiórce? Pojechałeś na jakikolwiek biwak albo obóz?? Nie? no właśnie.
 

male././

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2007
Posty
165
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Harcerstwo to nie tylko wiazanie sznurków. Mam koleznake która przez to wciagneła sie w ratownictwo i juz jest po kilku kursach. Przyanjmnije ci ludzie maja jakies zainteresowanie choby rozpalanie ogniska patykiem jak to ty mowisz a nie krytykowanie czegos o czym nie masz pojecia =/
 

Draken

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2006
Posty
586
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
się biorą dzieci neostrady?? odpiszcie
No nie mogę normalnie dziecko neo. Poprostu troll jak nic. Kto tu żyje w epoce kamienia łupanego. Nic o harcerzach nie wiesz, a się wypowiadasz tylko na podstawie stereotypów. Byłeś kiedyś na jakieś zbiórce? Pojechałeś na jakikolwiek biwak albo obóz?? Nie? no właśnie.


kur** ...byłem tam i co nie byłem na żadnej zbiórce ??

a poza tym warn jak nic dla ciebie :sexy: :sexy:

to zróbcie ankiete a nie wyzywacie się !! kurde....
 

Gipson

....nałogowiec....
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
685
Punkty reakcji
0
Miasto
CE KA CK KIELCE
odezwał się ty jesteś tą 1 osobą.....a i tak mam gdzieś te twoje dokuczanie
po pierwsze dziecko neo....
odezwałA nie wiesz kim jestem to nie odpiwr**** z czymś takim..

a po drugie. to piszesz tak idiotyczne rzeczy że to się w głowie nie mieści... Weź jeszcze pisz zamiast treści który post piszesz lub który się wypowiedziałeś na danej stronie. To by pasowało do takiego dziecka noego jak ty...


po trzecie...
A mnie ty nie obchodzisz.... Odbij szmulu...

Dowidzenia... <_<
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Dobra gibson, mu(?) już nic nie pomoże. nie karmmy trolla. Nie ma sensu. I tak nie zrozumie.
 

Gipson

....nałogowiec....
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
685
Punkty reakcji
0
Miasto
CE KA CK KIELCE
DObra. Żeby rozluzować atmo:p i zmnienić temat.
Ludzie!! na jaki temet mogę zrobić kominek(świeczkowisko jak kto woli) na zimowisko... Temat jaki chce. A u mnie w głowie pustka!
HELP

Dobra temat już mam. Teleturnieje (jaka to melodia itp.) tylko jeszcze jakby mi ktoś podsunął jak niektóre teleturnieje ze sobą spleść. Albo ew. jak rozpocząć dany kominek.
 
Do góry