Hallowen

Status
Zamknięty.

gurti

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Ponieważ niedługo zbliża się to święto chciałem poruszyć ten tema.
Osobiście Hallowen niewiele mnie obchodzi, zdziwiła mnie jednak postawa kościoła.
W niedzielę, na koniec mszy ksiąc wygłosił kazanie o tym że hallowen jest świętem satanistycznym i nawet jeśli ktoś traktuje to jako zabawę, jest to złe. Co o tym sądzicie?
Osobiście uważam że niema nic złego w Hallowen, choć sam go nie świętuję.

Ps. U nas w szkole odwowano hallowenową rewię mady z powodu księdza.
 

NIE

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2007
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
niewazne
w takim razie USA czy Wielka Brytania to zalążek Satanizmu ;] leje z tego księdza w sumie nic dziwnego żaden z nich nigdy nie powiedział nic mądrego. Moda z zachodu wgryzie się jak wymrze pokolenie 2 wojny światowej i komunizmu.
 

Mamonka

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2007
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
<<DaLeKo>>
Ja tam osobiscie do hallowen nic nie mam. tez tego nie swietyje, ale moze fajnie by bylo gdyby u nas tez dzieci sie przebieraly i chodzily zbierac cukierki albo jakby tak zorganizowac jakis konkurs na ciasto z dyni ;)
 

Radykalny

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2006
Posty
537
Punkty reakcji
0
Co roku ten sam cyrk z dyskusją o halloween... Tak ciężko zrozumieć, że u nas Wszystkich Świętych to święto kościelne a na zachodzie święto konsumpcjonizmu?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Halloween to nie jest polskie swieto !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ksiadz mial racje ...
Nie do końca rozumiem, co ma jedno z drugim wspólnego.
Prawdą jest, że Halloween wywodzi się z obrzędów związanych niejako z czarnownictwem, lecz obecnie jest traktowane jako rozrywka. Nic zdrożnego w tym nie widzę, jeśli ktoś chce obchodzić to jego wola i nikomu nic do tego.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
W niedzielę, na koniec mszy ksiąc wygłosił kazanie o tym że hallowen jest świętem satanistycznym
Zapytaj się księdza skąd on ma ta wiedze?
Chyba się za dużo kadzidła nawdychał :D bo wątpie, żeby przy zdrowych zmysłach mógł ktokolwiek takie bzdury głosić.
 

Milka's

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
2 513
Punkty reakcji
0
Halloween to nie jest polskie swieto !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ksiadz mial racje ...
I co z tego, że nie Polskie? Ale nie satanistyczne. Co ma piernik do wiatraka -.-

Halloween spotyka się z krytyką ze strony duchownych Kościoła Rzymskokatolickiego, głównie z racji pogańskiej genezy tego święta; z drugiej jednak strony, rodzimowiercze związki wyznaniowe same odżegnują się od obchodzenia Halloween, opowiadając się częściej po stronie świętowania słowiańskich Dziadów

Wg. mnie to dzień jak każdy inny.

Zresztą, odpowiednikiem Halloween w kościele katolickim są Zaduszki, czyli oddawanie hołdu modląc się za zmarłych ( czy coś w tym stylu ), a jak wiadomo - Zaduszki - wywodzą się od pogańskiego obrzędu Dziadów. ( kościół katolicki uznał pogańskie święto Zaduszki )

Czyli, what ever jak ten dzień nazwiemy, są te dni tak podobne do siebie w obchodzeniu, jak nie identyczne, że można powiedzieć, że nie ma różnicy. ( za dużo tego 'że' -.- ) Ten sam dzień, tak samo obchodzony ( no, podobnie. ), tylko inaczej nazwany.

Wg. mnie, oczywiście, ale mogę się mylić.
 
Status
Zamknięty.
Do góry