guzek w odbycie [?]

bombelka

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2008
Posty
34
Punkty reakcji
0
Od jakiegoś czasu przy myciu wyczułam jakąś taką malutką kuleczkę w odbycie...nie wiem czy to jakaś narośl czy guzek? Trochę mnie to niepokoi...czy któraś z was miała coś podobnego? z takim problemem to chyba trzeba udać się do ginekologa...?
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Do ginekologa idzie się w sprawach kobiecych dziewczyno - zupełnie nie ta strona :p
W sprawach dotyczących odbytu - do proktologa bądź chirurga ale najpierw do ogólnego po skierowanie. Najprawdopodobniej są to hemoroidy.
 

bombelka

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2008
Posty
34
Punkty reakcji
0
Do ginekologa idzie się w sprawach kobiecych dziewczyno - zupełnie nie ta strona :p
W sprawach dotyczących odbytu - do proktologa bądź chirurga ale najpierw do ogólnego po skierowanie. Najprawdopodobniej są to hemoroidy.


A ja słyszałam że u ginekologa też badają odbyt.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
moga to byc hemoroidy, a czy po defekacji na papierze toaletowym widnieje krew?poniewaz wlasnie krew jest najczestrzym objawem zylakow odbytu. ginekolog nie zajmuje sie chorbami jelit, jak napisala poprzedniczka udaj sie do chirurga ale najpierw pojdz do lekarza rodzinneg po skierowanie.

A ja słyszałam że u ginekologa też badają odbyt.
oj no to zle slyszalas, moze chodzilo o badania ginekologiczne PRZEZ ODBYT :)
 

bombelka

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2008
Posty
34
Punkty reakcji
0
moga to byc hemoroidy, a czy po defekacji na papierze toaletowym widnieje krew?poniewaz wlasnie krew jest najczestrzym objawem zylakow odbytu. ginekolog nie zajmuje sie chorbami jelit, jak napisala poprzedniczka udaj sie do chirurga ale najpierw pojdz do lekarza rodzinneg po skierowanie.


oj no to zle slyszalas, moze chodzilo o badania ginekologiczne PRZEZ ODBYT :)

a może :) w takim razie to mi się coś pomieszało. No ale kto pyta nie błądzi ;)
 

monia_w007

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
193
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z miasta :p
słuchajcie, ja też coś dziwnego mam, swędzenie w okolicach odbytu, mam wrażenie że mam tam jakieś zgrubienie... Na papierze są drobne ślady krwi, to znaczy że to hemoroidy?
Nie mam czasu na lekarza, właśnie się wybieram za granice na 4 miesiące za tydzień i zanim dostanę skierowanie do proktologa, czy chirurga to pewnie już nie zdążę... Można to samemu wyleczyć? Wiecie jakie są leki bez recepty?
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
nie mozesz sam podjac leczenia,poniewaz wcale nie wiesz co to jest!
 

monia_w007

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
193
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z miasta :p
ale z drugiej strony jeśli nie zdążę do lekarza to nie chce polecieć do Portugalii z czymś takim i nie podjąć leczenia w ogóle... może jeśli wezmę jakieś leki to mi przejdzie. jeśli będą bez recepty, to mam nadzieję że nie wywołają jakichś skutków ubocznych...
Są jakieś leki, które mogłabym wykupić?

Z czego właściwie mogły się zrobić hemoroidy? trybu życia siedzącego nie prowadzę, tylko o takiej przyczynie słyszałam (o ile jest prawdziwa)
 

monia_w007

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
193
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z miasta :p
dzięki;] kupiłam ten posterisan i chociaż nie widzę za bardzo możliwości aby mój tryb życia wskazywał na powstanie hemoroidów to przeczytałam ulotkę i ta maść powinna pomóc na moją dolegliwość. Mam taką nadzieję, bo nie wyobrażam sobie żeby w Portugalii iść do tego typu specjalisty:D hehe
 

krzysiu000

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witaj,
Ja miałem podobne problemy. Przyznaję, że masz jeszcze to wcześniejsze stadium u mnie to już bardzo bolało. Stosowałem Anurex. Pomógł mi, więc mogę go z czystym sumieniem polecić. Lek bez recepty. Ja kupowałem od producenta pl.anurexworld.com
Pozdrawiam
 
Do góry