Gucci Gucci Łapci

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
To książka głównie dla kobiet/dziewczyn. Z cyklu: łatwa, lekka i przyjemna. Ale porusza pewien problem którym myślałam od jakiegoś czasu: późne macierzyństwo. Późne czyli takie gdzie kobieta decyduje się na urodzenie dziecka gdy poprzednie dzieci są już dawno dorosłe.

Co o tym sądzicie? To rozsądne? Jak byście się czuli mając barta lub siostrę 30 lat młodszego lub starszego?
 

inteq

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2007
Posty
112
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
skądinąd
Wiesz, ja widzę największy problem w tym, że kobiety od pewnego wieku mogą miec problemy z ciążą. W sensie - istnieje obawa, że dziecko może urodzić się niepełnosprawne, upośledzone. I chyba tylko to. Bo dużym plusem jest to, że kobieta w tym wieku na pewno ma już spore doświadczenie i może dobrze wychować dziecko. Lepiej, od niejednej młodej.
 

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
A nie jest tak że taki problem istnieje wtedy gdy to jest pierwsze dziecko kobiety?
 

mag77

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
163
Punkty reakcji
0
Ja bym sie bardzo cieszyla, gdybym miala rodzenstwo nawet duzo mlodsze. Nie uwazam, aby bylo w tym cos nierozsadnego. Starsi rodzice sa zazwyczaj madrzejsi i swiadomie wychowuja dziecko, podczas gdy mlode mamy zaganiane i zapracowane czesto dzieci hoduja. Widzialam kiedys wywiad z Katarzyna Dowbor, ktora ma male dziecko, a przeciez jej pierwszy syn nie jest juz podlotkiem. A dla Pan powyzej 30-tki urodzenie dziecka rowna sie buzowanie hormonow mlodosci i takie tam. Absolutnie nie uwazam, by w tym czailo sie cos zlego :)
 

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
A nie jest czasem tak że tak starsi rodzice to już byliby najlepszymi dziadkami a nie rodzicami?:)
 

inteq

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2007
Posty
112
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
skądinąd
Często jest tak, że to dziadkowie lepiej wychowują dziecko, bo mają wieksze doświadczenie. Wiekszy dystans. I więcej czasu na emeryturze :D
 

inteq

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2007
Posty
112
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
skądinąd
Często jest tak, że to dziadkowie lepiej wychowują dziecko, bo mają wieksze doświadczenie. Wiekszy dystans. I więcej czasu na emeryturze :D
 

mag77

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
163
Punkty reakcji
0
I są dużo mądrzejsi- własne dzieci ich nauczyły już miłości bezwarunkowej i dały szkołę życia...
 

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Ale swoje dziecko inaczej sie wychowuje niż wnuka :) Serio serio :)
 

mag77

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
163
Punkty reakcji
0
To oczywiste. Tylko jak mam rozumiec- jestes przeciwko poznemu macierzynstwu? A jesli tak- dlaczego?
 
Do góry