Guano Apes

kisiel9500

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
942
Punkty reakcji
1
Wiek
20
Miasto
stont
Zespół wywodzi się z Niemiec, ale na szczęście śpiewają po angielsku :D
Bardzo podoba mi się żeński woka Sandry Nasic, z początku myślałem, że to facet..
Grupa rozpadła się o ile pamiętam w 2005 roku, lecz Sandra jakiś czas temu wydała solową płytkę.
Moje ulubione kawałki to Lord of The Boards, Open Your Eyes, Big In Japan oraz Kumba Yo.

Ktoś z Was o nich słyszał?
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Bardock słyszał. :D

Nie znam ich utworów za dobrze, ale kiedyś, swego czasu, lubiłem jakieś losowe kawałki zapodać sobie na necie. Wokal Sandry mi odpowiada, jest mocny, ale kiedy trzeba - łagodny. Ogółem - dość oryginalny zespół.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Nie no troche pochopnie nazwales GA rapcorem, moze jest tam czesc utworow ktore podlatuja rapcorem ale wg mnie to raczej mieszanka rapcore,alternatywy i klasycznego rocka

a co do samego zespolu to bardzo lubie, co prawda zespol sie rozpadl ale wokalistka Sandra Nasic nadal spiewa i nagrala ostatnio solowy album
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Jedną czy dwie piosenki Guano Apes słyszałem i w życiu nie nazwałbym tego rapcorem. Chyba na jakieś felerne trafiłem.
 

kisiel9500

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
942
Punkty reakcji
1
Wiek
20
Miasto
stont
No może czysty rapcore to nie jest, mea culpa, ale po części na pewno. Już zmieniam ;)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nuta prosta, szybko się znudzi. Ale z drugiej strony ma energię i nieco potrafi pobudzić do życia. Także na parę minut można coś zapuścić. Teraz tego nie słucham, ale zapamiętałem kawałki Break The Line i Open Your Eyes.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Kawałki z wyjątkową dawką energii. W domu rzadko zdarzało mi się słuchać, za to na treningi różnego rodzaju trudno znaleźć coś lepszego :) Na snowboard chyba nie ma nic bardziej pasującego, niż "Lord of the boards" :)
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Ja też słyszałem. Bardzo ich lubiłe...szczególnie wokalistkę. Ale ostatnio o nich słyszałem bodaj w 2004r. Ulubione? Zdecydowanie "Lord of the boards" ale i "Open your eyes"...
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Znam tylko 'Open your eyes', dobry kawałek z soundtracku Matrix'a.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Ja też słyszałem. Bardzo ich lubiłe...szczególnie wokalistkę. Ale ostatnio o nich słyszałem bodaj w 2004r. Ulubione? Zdecydowanie "Lord of the boards" ale i "Open your eyes"...
no bo zespol od 2004 nie istnieje :]
 

porost

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
No i tu niespodzianka, macie niepowtarzalną szansę załapać się na jakiś koncert na żywo w wykonaniu GA. Na lato postanowili się reaktywować i ruszyć w trasę koncertową. Zawitają też do Polski na Woodstock, za darmola nie można tego przegapić.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
jedyny normalny zespol na woodstocku.......
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Imho jeden z mniej ciekawych. Ale kiedyś trzeba mieć czas, żeby między koncertami pójść na piwo ;)
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Guano Apes w Polsce i w dodatku za darmochę, więc przegapić tego nie wypada, szczególnie że prezentują dobrą formę na koncertach :)
 

t85

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
No co do Guano mam do nich wielki szacunek bo bardzo mi się ten zespół podoba a szczególnie ten niepowtarzalny głos Sandry Nasic . Najlepsze numery dla mnie to Lords of the bords i Kumba yo . Ale również numer wydany z raperem Icem -T który to ukazał się na płycie Dj Tomkka
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
*********
Pierwsza płyta jest bardzo dobra, ale trzeba dać jej czas. Sam chyba podchodziłem do niej ze 4 razy. Druga też dobra, ale słabsza. Trzeciej jeszcze nie osłuchałem, prócz tych najbardziej rozpoznawalnych kawałków. Teraz szykują czwartą. Na Woodstocku dali świetny koncert, oddałem na nich głos na Złotego Bączka. Czekam też na ewentualną trasę promocyjną po wydaniu płyty.
 

gzem

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
Jelenia Góra | Wrocław
Tym zespołem zaraził mnie kumpel, ale to raczej trudne nie było. Nigdy nie wsłuchiwałem się w całą dyskografie ale znam sporo kawałków na tyle, że na woodstocku mogłem podrzeć japę i był to wg. mnie magiczny koncert, w momencie gdy już ostro padało a Sandra powiedziała "I wanna see you naked" (no może nie dokładnie tak, cytuje z pamieci) i cała chmara ludzi zdjęła koszulki i zaczęła nimi machać, czułem się wtedy szczęśliwy ;]
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
*********
Nigdy nie wsłuchiwałem się w całą dyskografie ale znam sporo kawałków na tyle, że na woodstocku mogłem podrzeć japę

Jak większość i właśnie to mnie dziwi. Naprawdę, warto przysiąść dłużej nad Proud Like a God, bo to bardzo mocna płyta w całości. Po pierwszej części "hitowej" - "Open your eyes", "Lords of the boards", "Rain" czeka wiele rzeczy do odkrycia. Jak dla mnie to ta płyta nie ma słabych punktów. Jak pisałem już, na początku może odrzucać, ale w końcu składa się w jakąś całość. Z każdym przesłuchaniem zyskuje. A "Get Busy" bije chyba wszystko. I mikser, czy jak to tam zwą, i delikatny rap Sandry - wszystko pięknie się komponuje. Nawet ten murzyn w tle.
 
Do góry